Android’de Gmail Arama Geçmişini Temizleme Nasıl Yapılır?

Gmail, e-postaları ve ekleri hızlı bir şekilde bulmamıza yardımcı olabilecek güçlü bir arama işlevine sahiptir. Bunun üzerine, Gmail geçmişte kullandığınız tüm arama sorgularını hatırlar ve daha sonra bir arama yapmak istediğiniz zaman bunları öneri olarak kullanır. Bununla birlikte, Gmail’de arama geçmişini her seferinde bir arada silmenizi öneririz. Android cihazlarda Gmail arama geçmişini nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

Arama geçmişinde çok yığılma olduysa veya gizlilik nedenlerinden ötürü arama geçmişini silmek çok kolay olacak. Aşağıdaki adımları uygulayarak hızlıca silebilirsiniz.

Android’de Gmail arama geçmişini temizleme

Android cihazlarda Gmail arama geçmişini temizlemek isteyenler için rehber.

1. Adım: Gmail uygulamasını açın ve menü simgesine dokunun ve aşağı kaydırarak Ayarlar seçeneğini bulun ve dokunun.

2. Adım: Şimdi Genel ayarlar seçeneğine dokunun.

3. Adım: Genel ayarlar bölümünde, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve açılan menüden Arama geçmişini temizle seçeneğine dokunun.

4. Adım: Arama geçmişi temizlesin mi uyarısını göreceksiniz. Önceden yaptığınız tüm aramalar kaldırılacaktır falan diyecek. Temizle seçeneğine dokunarak işlemi bitirin.

Evet, yapacaklarınız bu kadar. Yaptığınız aramaların başkaları tarafından görünmesini istemiyorsanız, sizde hemen arama geçmişi temizleyebilirsiniz.

iOS’ta, Gmail’in arama geçmişini temizlemek, Android’e kıyasla biraz farklıdır. Eğer iPhone, iPad cihazlarda Gmail arama geçmişin silmek istiyorsanız aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Gmail uygulamasını açın ve üç çizgili menü simgesine dokunun. Devam etmek için Ayarlar’a dokunup e-posta adresinizi seçin. İnternet ekranında, Gizlilik bölümüne ilerleyin ve “Arama geçmişi temizle” seçeneğine dokunun. Son olarak, eylemi onaylamak için açılır menüde “Temizle” ye dokunun ve arama geçmişi hemen silinir.

Arama geçmişinin gerçekten silindiğini merak ediyorsanız, bunu yapmak için daha önce kullanılan bir arama sorgusunu deneyin ve Gmail’in önerip önermediğini görün. Sadece Google’ın varsayılan arama önerilerini görmelisiniz.

Gmail arama geçmişini silme gereksinimi duyuyor musunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir