Android için AMOLED Wallpapers HD ile pil tasarrufu sağlayın

AMOLED Wallpapers HD, AMOLED ekranlar için özel olarak hazırlanmış duvar kağıtları sağlayan Android için ücretsiz bir uygulamadır.

AMOLED, (Active Matrix Organic Light Emitting Diode – Aktif Matris Organik Işık Yayan Diyot), kendini aydınlatan diyotlar kullanan bir ekran teknolojisidir. Bunun yerine bir arka plan kullanan LCD ekranlardan farklıdır.

AMOLED ekranlar, çoğu Samsung, Google ve BlackBerry, Motorola ve OnePlus gibi üreticilere ait cihazlara entegre edilmiştir.

AMOLED cihazlarının sahip olduğu bir avantaj, ekrandaki renklere bağlı olarak pilin kaydedilebilmesidir. Senk9, 2015 yılında AMOLED cihazlarının güç verimliliğini analiz etti ve bir AMOLED ekranın siyah görüntüsünün güç tüketiminin, beyaza sahip bir AMOLED ekranın güç tüketiminin yarısından az olduğuna karar verdi.

Siyah, pil tasarrufuyla ilgili olarak iyidir çünkü diyotlar siyah göstermek için (LED ekranların aksine) aydınlanmaya gerek yoktur. Bu uygulamada, koyu renkleri kullanarak pil tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir.

Bir AMOLED cihazın duvar kağıdı ve kilit ekranı görüntüsünü siyah olarak ayarlayabilirsiniz, ancak çoğu kullanıcı muhtemelen daha iyi görünen duvar kağıtlarını tercih eder. AMOLED Wallpapers HD gibi uygulamalar bunun için devreye giriyor.

AMOLED Wallpapers HD

Android AMOLED Wallpapers HD

AMOLED Wallpapers HD, Android için hazırlanmış bir duvar kağıdı uygulamasıdır. AMOLED ekranlar için optimize edilmiş geniş bir duvar kağıdı koleksiyonu sunar.

Çoğu duvar kağıdının çok sayıda siyah ve çok fazla beyaz içermediğini göreceksiniz. Tüm duvar kağıtları pil tasarruflarını akılda tutmak için tasarlanmamıştır, ancak çoğunlukla siyah duvar kağıdı resmini seçmek bu etkiye sahip olacaktır.

Uygulama, tarafından duvar kağıtları filtreleyebileceğiniz birkaç duvar kağıdı kategorisi listeler. Bu, diğerlerinin yanı sıra, editör seçimleri, anime ve çizgi film, doğa, video oyunları ve özel bir Samsung Galaxy S8 kategorisini de içerir. Ne seçtiğinize bağlı olarak, duvar renk spektrumunun siyah tarafında daha fazla veya daha az olabilir.

Bir duvar kağıdına dokunulduğunda önizleme penceresinde açılır. Bu noktada sahip olduğunuz iki seçenek vardır, indirmek ve duvar kağıdı olarak ayarlamak.

Duvar kağıdı profili sayfasında karşılaşabileceğiniz bir kullanılabilirlik sorunu, duvar kağıdı listesine dönmek için net bir seçeneğin bulunmamasıdır. Geri dönmek için mobil cihazın geri düğmesine dokunmanız gerekir.

AMOLED cihazınıza pil tasarrufu yapmak istiyorsanız, ancak duvar kağıdını ve ekran kilidini siyah yapmak istemiyorsanız, AMOLED Wallpapers HD’yi çalıştırdığınızda daha uygun bulabileceğiniz seçenekler vardır. Bazı duvar kağıtları çok parlak ve enerji tasarrufu için tasarlanmamıştır, bu yüzden birini seçerken bunu aklınızda bulundurun.

Siz hangi güç tasarruf numaralarını veya uygulamalarını kullanıyorsunuz?

AMOLED Wallpapers HD indir

AMOLED Wallpapers HD uygulamasını Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama Android 4.0 ve üzeri sistemler ile uyumludur.

Uygulama özellikle koyu renkli duvar kağıtları içermektedir ve internet bağlantısı gerektirmektedir.

Play Store’dan AMOLED Wallpapers HD indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir