Android için en iyi 8 video sohbet, görüntülü konuşma uygulamaları

Video sohbeti, yani görüntülü konuşma, Yaklaşık 40-50 yıl önce bilim kurgu tarafından söz verildiği gerçekleşti. İnternet, bugün dahada hızlanıyor; görüntülü sohbetin tamamen sesli konuşmalarla değiştirilmesi şaşırtıcı değil.

Mobil cihazlar 2003’ten beri cepheden bakan kameralara sahipti, ancak bunlar neredeyse tamamen kendini beğenmişler için idi. Ancak bugün, burun noktalarımızı kristal berraklığında iletişimden (sözel ve görsel olarak) daha az olan her şeye açabildiğimiz bir çağdayız. Apple kullanıcıları platform bazlı iletişimlerinin çoğunda FaceTime’a güveniyorlar; bu da Android kullanıcılarının çaresiz olduğu anlamına gelmiyor. Android’de kullanabileceğiniz en iyi video sohbet uygulamalarını sizler için hazırladık.

1. Skype

Skype, MSN Messengers’ın ardından anında mesajlaşma çözümü olarak çıkan ve şimdiye kadar video konferans topluluğunun temel unsurlarından biri olmuştur. Platform işletme dostu olarak ün kazanmıştır.

Ekranınızı bire bir görüşmenin yanı sıra bir grupla paylaşabilirsiniz. Grup sesli ve video sohbetleri, ödemeniz gereken bir özelliktir. Video ve ses kalitesi, bağlantınız kadar iyidir. Ekran paylaşımı nadiren pürüzsüzdür. Platforma bakılmaksızın herhangi bir Skype kullanıcısı ile iletişim kurabilirsiniz.

Play Store’dan Skype indir

2. Google Hangouts

Google Hangouts, Google’ın şu anda geçersiz sohbet platformu olan Google Talk’un mantıksal gelişmesiydi. Anlık mesajlaşma en son teknolojik gelişmelerden basit bir esasa geçtiğinde Google, Google’da oturum açtıkları sürece herhangi bir platformdaki herhangi bir alıcıyla video ve sesli sohbet etmenize izin veren ücretsiz bir uygulama tanıttı.

Hangouts ülkemizde pek kullanılmasa da, dünya genelinde en popüler görüntülü konuşma uygulamalardan biridir. Odaklanmak istediğiniz kişilere dokunabilir / tıklayabilirsiniz. Dersler ve grup çalışmaları için oldukça popülerdir.

Play Store’dan Google Hangouts indir

3. Google Duo

Duo, Hangouts’tan farklıdır. Hangouts grup etkinlikleri için tasarlanmışken, Duo neredeyse yalnızca tek bir iletişim için yapılır. Google Duo, birisini aramaya başlar başlamaz yayınlamaya başlayan ilginç bir özelliğe sahiptir. Bu, alıcının, sohbet etmek üzere oldukları durum türlerini görme şansı verir. Video ve ses kalitesi berraktır. Düşük hızlı bağlantılar için harekete geçmeye başlar.

Play Store’dan Google Duo indir

4. WhatsApp Messenger

İnsanların hangi platformu kullandıklarından bağımsız olarak, WhatsApp iletişim için en popüler uygulamadır. WhatsApp 2016 Kasımında platforma görüntülü arama yetenekleri ekledi ve çok yönlü bir çözüm haline getirdi. Bu, bire bir konuşmalar için ayrıcalıklıdır ve grup sohbetleri etkilemez (sadece WhatsApp’ın ses işlevi gibi). Hangi sıkıştırma algoritmasına sahip olursa olsun, zayıf bağlanırlık altında oldukça iyi çalışır.

Play Store’dan WhatsApp indir

5. Facebook Messenger

Facebook Messenger, Play Store’da yaklaşık yarım milyar yüklemeye sahiptir ve Facebook, bu uygulamaya ilk erişmeden diğer Facebook kullanıcılarıyla özel olarak iletişim kuramayacak şekildedir.

WhatsApp’ın aksine Facebook messenger, grup halinde video ve sesli görüşmeler yapılmasına izin verir. Facebook’daki video kalitesi düşük hızlı bağlantılar için de yeterliyken belirli bir eşikten sonra bağlantı kesiliyor ancak hala oldukça işlevseldir. Snapchat filtreleri tarafından belirlenen eğilime dayanarak, bir miktar yetenek katabilir ve video görüşmelerinizi biraz daha ilginç hale getirebilirsiniz.

Play Store’dan Facebook Messenger indir

6. Viber Messenger

Viber, bir zamanlar WhatsApp’la kıyasıya mücadele eden bir uygulamaydı ancak WhatsApp bu uygulamayı geride bırakalı çok oldu. Viber aynı şeyi gerçekleştirmiş olsa da, o zamandan beri kamuya açık sohbetlere farklı bir yön vermişti. Bununla birlikte, dikkat çekici özelliği video konferans özelliğinin olmasıdır.

Zayıf bir 3G bağlantısıyla bile, görüşme sırasında iyi bir görüntünün yanı sıra ses kalitesi de elde edersiniz. Birkaç bağlantı kesilmesine tabi olabilirsiniz, ancak özellikle de aynı anda 100 kişiyle bağlantı kurmayı planlıyorsanız, hala geçerli bir platformdur.

Play Store’dan Viber indir

7. IMO

IMO basit bir uygulamadır. Gereksiz eklentiler ve filtrelerle sizi rahatsız etmez. Basit bir arayüze sahiptir; sadece bir kişi seçin ve görüntülü sohbete başlayın. Uygulama yoluyla mesajlar ve resimler gönderebilirsiniz, ancak sol alt köşeye ulaşabildiğiniz kadar hızlı bir şekilde bir görüntülü sohbet başlatabilirsiniz.

Kişi listenizdeki tüm IMO kullanıcıları otomatik olarak kişiler listenize eklenecek ve bunları silemezsiniz. Bu özellik biraz sinir bozucu olsa da, kullanıcıları etkileyen bir yanı yoktur.

Play Store’dan IMO indir

8. Tango

Tango, görüntülü sohbetlerin OG’su olup, ana akım haline gelmeden çok önce cep telefonlarında görüntülü sohbet gerçekleştiriyor. Tango artık daha sosyal bir platform olmasına rağmen zayıf bir bağlantı üzerinden video sohbetleri için şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor.

Tango ile arkadaşlarınızla ve ailenizle video araması yapabilirsiniz. Ayrıca, ilgi alanlarına dayalı insanları bulabilirsiniz. Ayrıca grup sohbetleri de destekleniyor ve en iyi yanı, herhangi bir uygulama içi satın alımın tamamen estetik amaçlı olması ve hiçbirinin bir ödeme duvarının arkasında gizlenmemesi. Ayrıca, Play Store’dan Tango destekli oyunları indirebilir ve diğer kullanıcılarla oynamaya başlayabilirsiniz.

Play Store’dan Tango indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir