Android için En İyi Artırılmış Gerçeklik (AR) Oyunları

Oyun endüstrisi her geçen gün farklı alanlarda büyüyor. Birinde retro oyunları oynamak için uygulamalar vardı, öte yandan, oyunları hayata geçiren zenginleştirilmiş bir gerçeklik var. Hepsinden önemlisi, artık Android akıllı telefonlarda gerçekçi oyunlar oynayabilirsiniz.

Pokemon Go’nun başarısı hakkında hiçbir şey duymadıysanız, mağarada yaşıyor olmalısınız. Sanal dünyayı gerçek dünyayla birleştirmek için güçlendirilmiş gerçekliği ve karışık gerçekliği kullanan Pokemon Go gibi pek çok benzer oyun var.

Android için En İyi Artırılmış Gerçeklik (AR) Oyunları

Telefonunuzda geleceğin tadını almak istiyorsanız, o halde Android için hazırladığımız en iyi artırılmış gerçeklik oyunlarına bir göz atın.


1. Ingress

Pokemon Go geliştiricilerinin başarılı bir projesi olan Ingress, portallardan enerji toplamak ve onları talep almak için dolaşmak zorunda olduğunuz bilim-kurgu tarzı bir oyundur. Mevcut iki kuvvete katılabilirsiniz; Aydınlar ve Direnişçiler ve bu gruplar adına portalları yakalamak için oynamalısınız.

Portallar genellikle heykeller, anıtlar ve parklar gibi etrafınızdaki popüler gerçek dünyadaki yerlerde bulunur. Görevlerinizde ve düzeyinizde size yardımcı olacak öğeler bulunur ve yükseltme sistemi, portalları yakalamanın ne kadar kolay olacağına karar verir. .

Android için Ingress oyunu indir (Play Store)


 

2. DinoMess

DinoMess oyununda, korkunç dinozorları aramak ve toplamak için dolaşmanız ve ardından bunları PVP ve arenada savaşlar için kullanmanız gerekir. Pek çok dinozor türü vardır ve dinozorları güçlendirmek için DNA kullanabilirsiniz.

Evrim, yumurtadan çıkan yavrular, günlük görevler ve malzemeler gibi özellikler oyun oynamayı çok ilginç kılar. Ayrıca arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve bir dinozor toplama avına çıkmaya davet edebilirsiniz.

Android için DinoMess oyunu indir (Play Store)


 

3. Resources

Bina, kazanma, satış ve hesaplamalar yapmak istiyorsanız, bu oyun tam size göre. Ekonomik bir simülasyon oyunu, kaynakları çıkarmak ve para kazanmak için gerçek dünyada sanal kaynaklar kurduğunuz bir oyundur. Madenlerinizi daha hızlı çıkarmak ve kasabada daha yüksek bir yer edinmek için onları satın alıp satmak için madenlerinizi korumanız ve yükseltmeniz gerekiyor.

Yakınınızdaki farklı kaynaklara ihtiyaç duymanız ve ayrıca kaynaklarınızı alan diğer insanlar için de dikkatli olmanız gerekir.

Android için Resources oyunu indir (Play Store)


 

4. Garfield GO

Garfield sevenlerin mutlaka oynaması gereken bir oyun. Bu oyunda, nadir çizgi romanlar içeren hazineleri bulmak için en sevdiğiniz kedinizle gerçek dünyada bir toplayıcı avı yapmanız gerekir. Ancak, yağ tulumu kediyi taşımak kolay değil, onu hareket ettirmek ve onunla avlanmak için en sevdiği yemekler ile beslemeniz gerekir.

Hazine avı dışında, Garfield’i giyindirmek, rozet kazanmak, mini oyunlar oynamak ve ıvır zıvır toplamak da mümkündür. Amazon Hediye kartları, Dominos Pizza, VISA ön ödemeli kartlar gibi bazı görevleri tamamlayarak gerçek dünya ödüllerini bile kazanabilirsiniz.

Android için Garfield GO oyunu indir (Play Store)


 

5. Turf Wars

Çeteler yarattığınız ve restoranlar, okullar ve müzeler gibi gerçek dünya topraklarını talep ettiğiniz mafya tarzı bir oyundur. Savaşmak ve savunmak için silah kullanabilir ve diğer oyuncunun yerini kontrol edebilirsiniz. Güvenlik için daha düşük güçlü oyunculara ücret verebilir ve bölgenize hakim olduğunuzda yasa uygulayıcılarıyla mücadele edebilirsiniz.

Android için Turf Wars oyunu indir (Play Store)


 

6. Mobbles, the mobile monsters

Mobbles, Pokemon GO’ya çok benzer gerçek dünyada dışarı çıkmanız ve Mobbles’ı yakalamanız gereken bir oyun. Şu an itibariyle 250’den fazla Moble var ve sürekli ekleniyor. Onların yiyecekleriyle ilgilenerek düzgün şekilde yetiştirmeniz, uyumanız ve onlarla oynamak zorunda kalacaksınız. Mobbles, dünyanın dört bir yanındaki diğer oyuncularla savaşmak için kullanılabilir ve ayrıca özelleştirilebilir.

Android için Mobbles oyunu indir (Play Store)


 

7. Landlord – Real Estate Tycoon

Oyun, Monopoly tahtası oyununa benziyor, ancak çevrenizdeki gerçek dünyadaki özellikleri kullanıyor. Diğer arkadaşlar bu yerleri ziyaret ettiğinde mülk satın almak ve kira parası kazanmak için sanal parayı kullanabilirsiniz. Stratejik olarak parayı harcamanız ve zenginleşmeniz veya iflas etmemek için doğru tercihleri yapmanız gerekir.

Fiyat, mülkiyetin popülerliğine bağlı olarak belirlenir. Elbette bu tür bir paranız varsa, yerel restoranlardan Eyfel Kulesi veya Özgürlük Anıtı gibi popüler cazibe merkezlerine kadar satın alabilirsiniz.

Android için Landlord oyunu indir (Play Store)


 

8. Genesis Augmented Reality

Diğer oyuncularla savaşmak için inanılmaz becerilere sahip kahramanları kontrol ettiğiniz stratejik bir oyun. Kahramanlar hem canavarlardan hem de insanlardan oluşur ve büyüleyici ve kaba kuvvet becerilerine sahiptir. Savaşlar gerçek dünyada yapılır. Tek başınıza oynamak isterseniz, moblara karşı oynayabileceğiniz zindanlarda oynayabilirsiniz.

Android için Genesis Augmented Reality oyunu indir (Play Store)


 

9. SpecTrek

SpecTrek, yakalama kısmı söz konusu olduğu sürece Pokemon Go’ya biraz benzer. Bununla birlikte, bu oyunda hayaletleri yakalayacaksınız ve eğitim ve savaşlarda kullanmayacaksınız. Uygulamanın amacı sizi evden çıkarmak ve bulunduğunuz yerin yakınında bulunan farklı hayaletler yakalamaktır. Gerekli hayaletleri yakalamak için sınırlı bir zamana sahip olacaksınız ve onları bir harita üzerinde izleyebilirsiniz.

Android için SpecTrek oyunu indir (Play Store)


 

10. Kazooloo DMX

Bütün potansiyeliyle bu oyunu oynamak için fiziksel bir Kazooloo DMX kartı gerekir, ama aynı zamanda akıllı telefonunuz ile oynayabilirsiniz. Akıllı telefon kamerasını tahtaya yönlendirdiğinizde tüm canlılar yaşamaya başlayacak. Canavarları ve uzaylıları şaşırtıcı silahlarla atlatmak ve öldürmek için tahtaya taşınmanız gerekecek.

Eğer bir Kazooloo kurulu değilse artırılmış gerçeklik deneyimi biraz sınırlıdır. Sadece size düşen düşman istiflerini görmek ve onları işaret edip öldürmektir.

Android için Kazooloo DMX oyunu indir (Play Store)


 

11. Anti-Sivrisinek Oyun

Bu oyunda, farklı sivrisinek ve zararlıları öldüreceksiniz. Böcekler her yönden görünecek ve bunları gerçek dünyadaki telefonunuzdan görebileceksiniz. İlginçtir, bir av tüfeği, makineli tüfek, tabanca ve daha fazlası dahil olmak üzere onları öldürmek için farklı türde silahlar kullanıyor olacaksınız. Her böcek türünün kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır ve kazanmak için bunları anlamanız gerekir.

Android için Anti-Sivrisinek oyunu indir (Play Store)


 

12. Silah Kamera 3D Simülatörü

Aslında bu, telefonunuzun kamerasını kullanarak birçok silah türünü test etmenizi sağlayan silahlar için bir simülatör oyunudur. Oyun, müthiş silah sesleri ve animasyonlarıyla telefonun kamerasını kullanarak gerçek hayatta nesneler çekmenizi sağlar. Tabancalar, tüfekler, keskin nişancılar, SMG’ler ve hatta roketatarları kullanabilirsiniz.

Android için Silah Kamera 3D Simülatörü oyunu indir (Play Store)


 

13. Park AR – Artırılmış Gerçeklik

Farklı park düzeylerini tamamlamak için düzinelerce araç, kamyon ve otobüse erişebileceğiniz bir park oyunudur. Park AR web sitesinden işaretçiyi indirmeniz ve yazdırmanız gerekir. Daha sonra, oyunu başlatmak için telefon kamerasını işaretçiye yerleştirin.

Farklı nesneler, görevler ve zorluklarla oynayabileceğiniz toplam 55 seviye vardır. Uygulama içi satın alma veya hedef yoktur, tüm araçların kullanımı ücretsizdir. Sadece arabanızı seçin ve doğru şekilde park etmeye başlayın.

Android için Park AR – Artırılmış Gerçeklik oyunu indir (Play Store)

Yukarıdaki oyunlar akıllı telefonunuz aracılığıyla artırılmış gerçeklik özelliklerinden yararlanmanıza izin vermek için tasarlanmıştır. Bu artırılmış gerçeklik oyunlarından hangisini seviyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşın.

Sizce, Android için en iyi artırılmış gerçeklik (AR) oyunu hangisi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir