Android için En İyi Kamera Uygulamaları ile Fotoğrafları Daha İyi Hale Getirin

Fotoğraflarınızı daha iyi hale getirmek ve fotoğraf çekimlerini daha kaliteli yapmak için en iyi kamera uygulamalarını paylaşıyoruz. Akıllı telefon kameraları, yeni teknoloji gelişmeleri ile daha iyi hale gelmektedir. Biraz beceri birazda uygulama desteği ile daha çarpıcı görüntüler elde etmeniz mümkündür. Android telefondan daha kaliteli fotoğraf çekmek istiyorsanız, en iyi sonucu almak için uygulama yüklemeyi düşüneceksiniz.

Android telefondan daha iyi fotoğraflar elde etmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız en iyi uygulama listesine bir göz atın. Bu uygulamaların bir çoğuna aşina olabilirsiniz, bu nedenle listemizdeki uygulamalardan herhangi birini kullandıysanız yorumlarınızla belirtmenizi rica ediyoruz.

Camera ZOOM FX – FREE (Ücretsiz)

Camera Zoom FX, uzun süredir piyasaya sürülmüş ve bir çok destekleyici uygulamaları ile en iyi Android kamera uygulamalarından biridir.

Kamera uygulaması önceden ayarlanmış filtreleri kullanmanıza izin verir, ancak aynı zamanda onu saf kamera uygulaması olarak kullanmanızı sağlar. Camera Zoom FX, bir sabitleme göstergesi yanı sıra kılavuz çizgileri ayarlamaya imkan sağlamaktadır. Bu seçenek açık olduğunda, fotoğraf çekmeye çalışırken çok fazla sallanıyorsa, ekranda kırmızı bir daire görürsünüz.

Gizli mod, uygulamanın en ilginç ve ilgi çekici özelliklerinden biridir. Android telefon kamerasını açmadan fotoğraf çekmeyi sağlayan Spy Camera OS 3 (SC-OS3) uygulamasından biraz farklılık gösterir. Bir fotoğraf çekmek istediğiniz zaman çevrenizde kimsenin ne yaptığınızı görmemesini istemiyorsanız, uygulamanın gizli modunu kullanabilirsiniz. Kamera, üst köşede küçük bir kamera penceresi olarak gözükür. Ekrana hafifçe dokunduğunuzda fotoğraf çekilir. Camera Zoom FX her akıllı telefon fotoğrafçısını tatmin edecek ana özelliklere sahiptir. Camera Zoom FX ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki ayrı versiyon olarak sunulmaktadır.

Android için Camera ZOOM FX – FREE indir (Google Play Store)

Android için Camera ZOOM FX – Premium indir (Google Play Store)

ProShot (Ücretli)

Daha iyi fotoğraf çekmek için pek çok özelliklerle dolu olan uygulamayı öğrenmek biraz zamanınızı alabilir. Elinizin altından ızgaranın olması faydalı bir şeydir ve doğrudan çekim yaptığınızdan emin olmanıza yardımcı olmak için iki tür ekran üstü seviyesi var.

ISO, pozlama, odak, beyaz dengesi gibi manuel kontroller mevcuttur ve yerleşik galeri de çektiğiniz her resim için ISO ve çekim hızını görüntüler. Bir parmakla hassas yaklaştırma ve fotoğrafları geliştiren ışık boyama seçeneği gibi sezgisel özelliklere sahip güçlü bir uygulamadır.

ProShot uygulaması ayrıca, doğru donanıma sahip olduğunuzda 4K video çekmeyi bile destekler. Denemek için ücretsiz bir sürüm olması gerekiyordu ancak şimdi tamamen ücretlidir.

Android için ProShot indir (Google Play Store)

Camera FV-5 Lite (Ücretsiz)

Camera FV-5 Lite ızgara üstü bindirmeleri, histogramlar ve benzeri seçenekler de sunar ancak bunlar ProShot’ın arayüzünden daha erişilebilir hale getirmek için menülerden uzaklaştırılmıştır. ISO, ışık ölçümü, odaklanma, beyaz dengesi ve benzerleri üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Ayrıca, farklı pozlama değerleriyle birkaç ardışık fotoğraf çekmenizi, onları incelemenizi ve en iyi tutmayı seçebilmeyi sağlayan bir poz parantezleme özelliği var.

Camera FV-5 uygulamasının ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki ayrı versiyonu vardır. Özellikler ücretli sürüme göre kısıtlıdır. Zaten ücretli sürümden daha hafif bir sürüm olarak sunulmaktadır. Deneme sürümü de olabilir, bu konuda tam bir bilgi veremiyorum.

Android için Camera FV-5 Lite indir (Google Play Store)

Android için Camera FV-5 indir (Google Play Store)

Open Camera (Tamamen Ücretsiz)

Hafif bir kamera uygulaması istiyorsanız ve tamamen ücretsiz olmasını istiyorsanız Open Camera uygulamasından daha iyi bir seçenek yoktur. Manuel kontrol özelliklerinin çoğuna sahiptir ve tek bir dokunuşla fotoğraf çekmenizi sağlayan kullanışlı bir ana ekran widgeti bile sunmaktadır. HDR desteği (otomatik hizalama ve hayalet kaldırma ile) vardır.

Bu widget’i kullanarak kameranızdan en iyi görsel sonuçları elde edemezsiniz, ancak bu bir öncelik değilse, sahip olması gereken kullanışlı bir düğme. Aksi takdirde, uygulamada sağlanan çok sayıda seçenek, resimlerinizi istediğiniz şekilde ararken yardımcı olacaktır.

Android için Open Camera indir (Google Play Store)

VSCO (Ücretli)

VSCO, kullanım açısından pek iyi olmadığını söylemek isterim, ancak çok fazla Android kullanıcısı tarafından güvenilir olması ve uzun süredir Play Store üzerinde bulunmasından dolayı listemize almayı düşündük. Bu listede şimdiye kadar gördüğümüz uygulamaların çoğundan biraz farklı.

Bunun temel nedeni, Instagram benzeri yakalama ve paylaşma imkanı sağlamasıdır. Ses tonunu ve hissini değiştirmek için resimlerinize uygulayabileceğiniz önceden hazırlanmış filtreler vardır ve bu ayarların kalitesi, VSCO uygulamasını kullanmanın nedenlerinden biridir.

Android için VSCO indir (Google Play Store)

A Better Camera (Ücretsiz)

Fotoğraflardan istenmeyen nesneleri kolayca silmek gibi bir takım ilginç özellikler sağlıyor. Birden fazla resim çeken ve en iyi görüntüyü seçmenize olanak tanıyan ve farklı noktalardan odaklanma ve pozlama ölçümünü kullanma becerisine sahip, kullanışlı bir en iyi çekim seçeneği de mevcut.

A Better Camera, hemen sonraki işleme de içerir ve videoyu gerçek zamanlı HDR ile kaydetme imkanı sağlar. Maalesef, uygulamanın en iyi işlevlerinin birçoğu yalnızca uygulama içi satın alma yoluyla kullanılabilir. Örneğin, 5 ücretsiz Süper Çekim elde edersiniz, ancak daha sonra yükseltmeniz gerekir. Neyse ki, uygulama şu anda satışa sunuluyor, böylece çok az para karşılığında her şeyin kilidini açabilirsiniz.

Filtreleri uygulamanıza ve çekim sonrası fotoğrafları kolayca düzenlemeye izin veren bir uygulama istiyorsanız, A Better Editor adlı başka bir tamamlayıcı uygulama yükleyebilirsiniz. A Better Camera Unlocked ücretli sürümü satın alarak ücretsiz sürümdeki tüm kilitleri açabilirsiniz. Fiyatı gerçekten çok uygundur.

Android için A Better Camera indir (Google Play Store)

Android için A Better Camera Unlocked indir (Google Play Store)

Camera360 Lite (Ücretsiz)

Camera360, Google Play Store’da oldukça popüler olan kamera uygulamalardan biridir. Hemen hemen her şeyi gerçekleştirebilen kapsamlı bir kamera uygulamasıdır. Bir resim çekilmeden önce uygulanabilen bir lens filtresi sistemi kullanır; yani daha sonra aranmış bir filtre ekleyerek resminizin düzeltilebilir olup olmadığını görmek için daha fazla beklemek zorunda kalmazsınız. Çok çeşitli seçenekler ve efektler içerir.

Kullanımının kolay olması ve tüm seçenekleri tek tek menüye gömmez. Bu, diğer kameraların eksikliği olan bir şey, ancak birkaç farklı ekrandan geçmek yerine her şeyin tek bir yerde olması gerçekten çok faydalı.

Ayrıca etiketler veya çizgi film efektleri gibi özellikleri paylaşarak, kaydetmeden önce fotoğraflarınıza kolayca uygulayabilirsiniz. Bunlar, Line veya WhatsApp gibi haberci uygulamalarda daha sık bulunan özellikler olmakla birlikte, bazı insanlar bu kabiliyeti doğrudan kamera uygulamasında daha kullanışlı bulabilir.

Android için Camera360 indir (Google Play Store)

Android için Camera360 Lite indir (Google Play Store)

Pixlr

Pixlr, bağımsız bir görüntü düzenleyicisi olduğu için uzun bir yol kat etti. Ayrıntı denetimi seviyesini sunmuyor olsa da, etkileyici görsel efektler içerir. Dahası, küçük resimlerin yanında dosya boyutunu gösteren mükemmel işlevsel bir galeri var.

Otomatik görüntü düzeltme ve iyileşme, odaklanma ve sıçrama gibi ayarlamalar yapma seçeneğine sahiptir ve Photoshop’a yakın bir deneyim sağlar. Efektlerin ve özelliklerin bazıları diğerlerinden daha faydalıdır. Fotoğraflarınıza çeşitli yazı tipi stilleri ile metin ekleyebilir veya diğer parçaların piksel haline getirilmesini veya bulanıklaşmasını seçebilirsiniz.

Pixlr, çok yönlüdür ve ayrıca indirmek ücretsizdir. Bazı filtreler ve özellikler bir uygulama içi satın alma gerektirir, ancak olmadan da kullanabilirsiniz.

Android için Pixlr indir (Google Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir