Android için En İyi Ses Asistanları

Ses Kontrollü hesaplama oldukça uzun süredir yapılmaktadır. Blackberry sesli komutları bir zorunluluk haline getirdiğinde bilgisayarları basit kelimeler ve numaralarla öğretmeye başladık. Kısa süre sonra, Apple bu fikri yeni bir ışıkla SIRI ile yapabileceğiniz her şeye getirdi ve herkes sesli yardım pazarından pay almak istedi. Bugün telefonunuz için yüzlerce insan tarafından akıllı sesle etkinleştirilen sanal asistan var; böylece cihazınızı ekranınıza dokunmadan kontrol edebiliyorsunuz. Android için en iyi ses asistanlarını sıralamak istedik.

Günümüz sesli yardımcılarından bir arama yapmasına, metin göndermesine, hava durumunu göstermesine ve bir şaka söyleyebilmesine göre test edebilirsiniz.

1. Google Asistan

Google Asistan, Android, iOS ve macOS kullanıcılarının her ikisine de aşina olmalıdır. Google’ın yapabileceği her şeyi alır ve bir ses komutu ile ilişkilendirir. Aptalca veya ciddi sorular sorabilirsiniz ve neredeyse her zaman doğru sonuçları alırsınız. Testlerde, Google Asistan’ın en çok kelime öbeklerini anladığını ve Google’ın tüm uygulamalarına ve kütüphanelerine tamamen bağlı olduğu görülmüştür.

2. Microsoft Cortana

Microsoft Cortana, Microsoft’un SIRI’ye verdiği cevaptır. Arama yapabilir, randevuları ayarlayabilir, şakalar yapabilir, hava durumunu elde edebilirsiniz. Yine de, Bing’den bilgi alır. Cortana’ya masaüstünüzden girerseniz, her iki cihazı da tek bir hesapla kontrol edebilirsiniz, ki bu hoş bir dokunuştur. Şu an coğrafi olarak birkaç ülkeyle sınırlıdır.

3. AIVC

AIVC veya Alice, SIRI’ye benzemek için çok çalışıyor, ancak benzerlikler arayüzde son buluyor. Alice normal bir ses asistanının yapacağı her şeyi yapmanızı sağlayan becerikli bir uygulamadır. Randevuları ayarlayın, hava durumunu söyleyin, ancak sistem işlevleriyle sınırlıdır. Normal isteklerde iyi sonuç vermez.

4.Smart Voice Assistant

Smart Voice Assistant, telefonunuzu sese göre kontrol etmenizi sağlayan oldukça faydalı bir uygulamadır. Bu uygulama, bir araba kullanırken ideal bir şekilde uygundur. Mesaj aldığınızda, bu uygulama görüntülenir ve isterseniz okur. Bir arama yapmak isterseniz, yalnızca anahtar sözcük ve kişinin adını söyleyin. İsterseniz bu uygulama hoparlörü etkinleştirebilir. Bu uygulama bluetooth kulaklığını destekliyor. Bluetooth kulaklık düğmesine basarak servisi çalıştırabilir / durdurabilirsiniz.

5. Lyra

Lyra, karşılaştırıldığı en iyi tasarlanmış uygulama olabilir. Buna Google Asistan da dahildir. Görsel olarak çekici olmasının yanı sıra, son derece işlevseldir. YouTube videolarına götürür, arama yapar, metin gönderir, alarmlar ayarlar, şakalar anlatır, komple bir pakettir.

6. Reverb

Reverb, Amazon’un Eko cihazlarını desteklemek üzere tasarlanan Amazon’un ses asistanı Alexa’ya bağlanan bir üçüncü parti uygulamadır. Alexa size internet üzerinden sesli erişim imkanı verebilir, bu da hava durumu, IoT cihazlarını kontrol etme, TV’ye erişme ve Amazon’tan bir şeyler sipariş etme gibi işlemleri kapsar. Bununla birlikte, Reverb isteğiniz üzerine arama yapamaz ve oldukça sık yavaşlama eğilimindedir. Alexa’ya çok benzer, bir metin arayüzü ilişkilendirilmiyor, bu nedenle söylenenleri takip edemezsiniz. Konuşmak için mikrofonu basılı tutmanız gerekir ve bu, uygulamaya erişmek zorunda kalmadan konuşmak için sesli bir menü açar. Kilit ekranında da görünecek şekilde ayarlanabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir