Android için en iyi Süper Nintendo Mini alternatifi emülatörler

Nintendo, SNES’in mini bir konsol olarak yeniden başlatılmasını sağlayan Super Nintendo Mini’yi duyurdu.

Bu hareket, SEGA Forever SEGA’nın piyasaya sürülmesi ile unutulmuş bir rekabeti yeniden canlandırdı. Super Nintendo Mini, avucunuzun içine sığar ve her platformda orijinal olarak platform olur. Bu tamamen yeni nesillere görünüşte kaybedilen bir oyun çağını getiriyor. Bununla birlikte arz, talebi asla tam olarak karşılamayacak.

Bugün dikkatimizi, Android için Super Nintendo Mini alternatiflerine verdik ve sizler için bu yazımızı hazırladık.

Aşağıda listelenen emülatörlerin çoğunun, Sega Gensis / Mega Drive 2, N64 ve daha fazlası döneminin diğer popüler konsollarını taklit edebileceğini unutmayın.

John SNES

John SNES, yalnızca Android 2.3 ve üzeri için tasarlanmış bir SNES emülatörüdür. Testlerimizde John SNES ile uyumluluk sorunları olan bir oyun bulamadık. Dahili bir hile motoru, bir ekran klavyesi de bulunur ve yüklü oyunlar (sıkıştırılmış dosyalar da dahil olmak üzere) için SD Kartı ve dahili belleği tarar. Oyunu baştan başlatmanız gerekmeyecek şekilde oyun durumlarını kaydedebilirsiniz. Bir oyunu hızlandırabilir / yavaşlatabilir ve hatta Bluetooth ile bağlanan tüm denetleyicileri destekleyebilirsiniz.

John SNES’in iki versiyonu vardır: Full ve Lite. İlk olarak Lite sürümünü edinirseniz, sorunsuz bir şekilde tam sürüme aktarılabilir.

John SNES Lite indir (Play Store) – John SNES Full indir (Play Store)

RetroArch

RetroArch, Libretro adlı güçlü bir geliştirme arayüzünü kullanan açık kaynaklı bir projedir. Libretro, klasik oyunlara modern bir güç getirmek için OpenGL gibi çapraz platform kamera desteğini kullanabilen bir platformlar arası uygulama API’sıdır. Kendi uygulama kütüphanesi ile birlikte gelir. RetroArch, bu güçlü arayüzün bir ön ucudur. Hemen hemen her hayal edilebilir platformda bulunur. RetroArch’ı tam olarak kullanabilmeniz için küçük bir yapılandırma gerekir, ancak daha basit olamaz:

Çevrimiçi Güncelleme> Ana Güncelleyici’ye gidin.

Böyle bir platformun dezavantajı, ilk bakışta korkutucu olabilmesidir, ancak avantajı çok güçlüdür, topluluk temelli bir emülatöre sahiptir.

RetroArch indir (Play Store)

Android için en iyi Süper Nintendo Mini alternatifi emülatörler

Snes9x EX+

SNES9x EX+, komple oyun uyumluluğu ile Snes9x 1.53’e dayanan gelişmiş bir açık kaynaklı SNES emülatörüdür. Geliştiriciler, 1GHz+ işlemci gücüne sahip cihazlar için önerir.

Snes9x EX+, genel alan adı oyunlarından Bio Worm’un bir kopyasıyla birlikte gelir; uygulama, SD kartınızı tüm içe aktarılan oyunlar / demolar için tarar. .smc, .sfc ve hatta zip / rar / 7z formatlarındaki ROM’ları alır.

Snes9x EX+ indir (Play Store)

Super Retro 16

Super Retro 16, en iyi SNES emülatörü olduğunu iddia ediyor. Herhangi bir harici emülasyon motoru kullanmadan kendi başına tasarlanmıştır. Güzel bir arayüze sahiptir ve modern telefonlarda gelişmiş donanımdan tam olarak yararlanır (özellikle SNES standartlarına göre).

Süper Retro 16, CRT simülatör gölgelendiricileri veya chromecast kullanan yüksek kaliteli 2x / 3x akışlar ekliyor, Bluetooth denetleyicileri ile iyi çalışıyor ve çok oyunculu modda oynamanıza izin veriyor. Böylece modern donanımın gücü ile eski zamanların sadeliğini tadarsınız. Yatay modda, kaplama denetimleri, dikey modda ekranın alt yarısında bir SNES denetleyicisi ve üst yarısında oyun görünür.

Bir hile motorunu ve turbo modunu (gerekiyorsa işleri hızlandırmak için) tam olarak destekler.

Super Retro 16’nın iki versiyonu vardır: Full ve Lite. Super Retro 16 Lite ücretsiz sürümdür.

Super Retro 16 Lite indir (Play Store) – Super Retro 16 Full indir (Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir