Android için Gmail’e Ek Dosyalar Nasıl Eklenebilir?

E-postalarınızı gündelik hayatınızın bir parçası olarak kullanmazsanız, e-postanız bundan daha karmaşık görünen şeylerden biri olabilir. Ancak e-postayla bir resim, belge vb. göndermeniz gerekiyorsa, bilgisayarı parçalamanıza gerek yoktur çünkü doğrudan telefonunuzdan kolayca yapabilirsiniz.

Şimdi, Gmail’e ek dosya eklemeyi sık sık yapanlar için bu işlem basittir. Ancak, telefonlarından bir e-postaya hiçbir zaman bir şey eklemek zorunda kalmamış birisi için, bu biraz zorlayıcı olabilir.

Gelen kutusuna gelen resmi telefona kaydetme

Dürüst olmak gerekirse, dosyayı eklemek, özellikle de başka bir kaynaktan önce kaydetmeniz gereken bir şeyse, işin yalnızca yarısıdır. Örneğin, belki İnternet’ten indirmeniz gereken bir banka dekontu, resim veya benzer bir dosya veya başka birinin mesajı olabilir.

Yapmanız gereken ilk şey indirmek için dosyayı kapmaktır. Çoğu zaman, bu, bir “indir” düğmesine dokunmanız kadar basittir, ancak kaydetmek istediğiniz resimse uzun basın ve “Resmi görüntüle” seçeneğinin ardından, sağ üst taraftaki üç noktaya dokunduktan sonra “Kaydet” seçeneğine dokunmaktır.

Gmail’de gönderilecek e-postaya dosya ekleme

Android cihazınızda Gmail’e bir dosya eklemek için ilk önce Gmail uygulamasını açın ve alt köşedeki kurşun kalem simgesine dokunarak yeni bir e-posta açın.

Devam edin ve tüm önemli ayrıntıları doldurun: alıcı, konu ve içeriği yazın.

Gerekli bilgileri girdikten sonra, sağ üst köşedeki küçük ataş simgesine dokunun. İki seçenek sunan yeni bir menü açılır: Dosya ekle ve Drive’dan ekle. Dosya ekle seçeneğine dokunun.

Dosyayı bulduktan sonra üzerine dokunduğunuzda, otomatik olarak eklenecektir.

Doğru dosyanın olduğunu ve tüm ayrıntıları doğrulayın.

Artık herhangi bir sorun yoksa, üst kısımdaki sağ tarafa doğru olan ok simgesine dokunarak, e-postayı gönderin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir