Android için ücretsiz en iyi 10 antivirüs uygulamaları 2018

Android, en popüler mobil işletim sistemine sahip olmanın ceremesini de çekmektedir. Mobil cihazların büyük çoğunluğunda kurulu olması, mobil zararlı yazılımların büyük çoğunluğunun Google’ın işletim sistemini hedef alması şaşırtıcı değil. Ve çoğu zaman bu kötü amaçlı yazılımlar sahte uygulamalarda gizlidir.

Bu nedenle, varsayılan olarak, çoğu Android cihazı, resmen onaylanmış Google Play’in dışındaki uygulama mağazaları gibi bilinmeyen kaynaklardan yazılım yüklemesine izin vermez. Google Play dışında diğer mağazalardan uygulamaları indirmek, Android cihazınız için büyük riskler taşıyor.

Android için ücretsiz en iyi 10 antivirüs uygulamaları

Her neyse, Android telefonunuzda veya tabletinizde kullandığınız yazılımlar ne olursa olsun, cihazınıza bir antivirüs uygulaması yüklemek akıllıca olacaktır. Bu konuda sizlere yardımcı olması için en iyi 10 antivirüs uygulamalarını hazırlamak istedik. Birçoğu otomatik taramaları çalıştırmaktan çok daha fazlasını yapar ve kötü amaçlı web sayfalarının ve dosyaların ön planda açılmasını veya indirilmesini engellemeyi sağlar.

Android için ücretsiz en iyi 10 antivirüs uygulama

1. AVL

AVL, mobil cihazların korunması için en iyi güvenlik uygulaması olarak, AV-Test (ödüllü, bağımsız antivirüs testi) ödülünün sahibi oldu. Özellikleri yalnızca bir antivirüs veritabanı değil, cihazınıza yol açan her türlü çalıştırılabilir dosyayı algılayabilen bir tarayıcı içerir.

Diğer kullanışlı özellikler arasında, kötü amaçlı numaraların size ulaşmasını önleyen bir arama engelleyicinin yanı sıra, zararlı web sitelerinin yüklenmesini durdurmak için bir kimlik avı önleme özelliği bulunur. Uygulama ayrıca, pil ömrü için mücadele ederken her zaman kullanışlı olan kaynaklarda hafif olacak şekilde tasarlanmıştır.

Android için AVL uygulamasını indir

Android için ücretsiz en iyi 10 antivirüs uygulama

2. Avast Mobile Security & Antivirus

Antivirüs devi Avast, sıradan bir tarayıcının ötesine geçen bir uygulama oluşturmak için önemli yeteneklerini kullandı. Ücretsiz sürümdeki ek özellikler, bir çağrı engelleyici, güvenlik duvarı ve hatta kaybolduğunda Android cihazınızı uzaktan kilitlemenizi veya silmenizi sağlayan bir hırsızlık önlemi içerir.

Uygulamanın ücretsizdir, ancak reklamlar tarafından desteklenmektedir. Bunları kaldırmak için küçük bir aylık veya yıllık prim ödeyebilirsiniz. Bir diğer çok kullanışlı özellik, ‘uygulama içi kilitleme’ özelliği, cihazınızın belirli uygulamaları açmadan önce bir PIN girilmesi istenir. Bu, kötü amaçlı yazılımların İnternet bankacılığı gibi uygulamaları otomatik olarak başlatmasını önler.

Android için Avast Mobile Security & Antivirus indir

Android için ücretsiz en iyi 10 antivirüs uygulama

3. Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender, güvenlik alanında büyük bir isimdir ve bu ücretsiz antivirüs programı son derece hafiftir. Taramaları zamanlamak ya da güvenli olması için elle çalıştırmanız gerekebilir. Ayrıca, cihazınıza indirilen yeni tüm uygulamaları otomatik olarak tarar.

Bitdefender Antivirus Free uygulamasını diğerlerinden ayıran en avantajlı özelliği, cihaza yüklendiği anda  çalışmaya hazır olmasıdır. Herhangi bir ayarlar ve ek yapılandırmaya gerek yoktur.

Fazla güvenlik istiyorsanız, Bitdefender Mobile Security & Antivirus‘un 14 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolun. Bu ücretli sürümüne, Chrome tarayıcı ve hırsız güvenlik özellikleri için temel antivirüs ve gerçek zamanlı koruma dahildir.

Android için Bitdefender Antivirus Free indir

4. McAfee Mobile Security

PC için antivirüs yazılımı söz konusu olduğunda McAfee iyi bilinen bir isimdir. Ayrıca, Android uygulaması da güvenlik alanında hayal kırıklığına uğratmıyor. Antivirüs tarayıcının yanı sıra, ücretsiz özellikler, kaybolan bir cihazın izlenmesinin yanı sıra kilitleme ve uzaktan silme işlemlerini de içeriyor. Cihazınız çalınırsa, uygulama hırsızın resmini bile çekebilir.

Hassas bilgileri sızdırıp yorulmadığını kontrol etmek için uygulamaları tarama yeteneğini ve gerekirse kilitlemeyi içerir. McAfee, potansiyel olarak kötü niyetli web sitelerine erişimi de engelleyecek ve aynı zamanda rahatsız edici aramaların ve mesajların kara listelerini tutar.

Uygulamanın ücretli Premium sürümü, reklamları kaldırmanıza ve telefonla destek almanızı sağlar.

Android için McAfee Mobile Security indir

5. Kaspersky Mobile Antivirus

Kaspersky, Bitdefender gibi büyük güvenlik yazılım şirketidir. Güvenlik uygulamasının ücretsiz sürümü etkileyici özelliklere sahiptir ve AV-Test’in geçen Kasım ayındaki denemelerine göre %99.9’luk bir algılama oranı ile kötü amaçlı yazılımları yakalamada oldukça başarılıdır. Ayrıca uygulama kilitleyici özelliği de içermektedir.

Kaspersky Antivirus & Security, herhangi bir kötü amaçlı siteye veya bağlantıya tıklamadan önce engellemeye çalışacaktır, böylece daha en baştan bir virüs bulaşmasının önüne geçecektir.

Android için Kaspersky Mobile Antivirus indir

6. Sophos Free Antivirus and Security

Sophos’un ücretsiz antivirüs uygulaması, daha önce 2015 yılında en iyi koruma için AV Test ödülünü kazandı. Sophos, diğer ücretsiz tarayıcıların aksine hiçbir reklam içermiyor. Bununla birlikte, potansiyel olarak spam veya yasa dışı içeriğe sahip web sitelerini engeller.

Uygulamalar yüklendiği halde zararlı yazılım veya zararlı içerikler için taranır ve hassas bilgi sızıntısı veya açığı varsa uyarı verecektir. Virüsten koruma tarayıcısı, dosyaları ve klasörleri periyodik olarak taramak için zamanlanmış olabilir ve kötücül yazılım veritabanının kendisi günlük olarak güncellenir.

Uygulama ayrıca güvenli Wi-Fi bağlantıları kurmak için kullanılabilecek kullanışlı bir QR kod tarayıcı içerir. İki faktörlü kimlik doğrulama için bir kerelik şifreler üretebilen bir kimlik doğrulayıcı da mevcut.

Android için Sophos Free Antivirus and Security indir

7. Norton Security and Antivirus

Norton’un bu ücretsiz uygulaması, birkaç ay önce AV Testi ile karşılaştırıldığında tüm Android zararlı yazılımların % 100’ünü tespit edebildi. Tarayıcı, Norton Mobile Insight tarafından desteklenmektedir, uygulamaların ve dosyaların içindeki virüsleri algılayabilir, ardından otomatik olarak kaldırır.

Diğer kullanışlı güvenlik özellikleri, telefonunuzu bir SMS mesajıyla kilitleme veya SIM kartı çıkartma özelliğini içerir. Eksikse cihazınızı uzaktan kilitlemeyi (veya 10 başarısız şifre girişinden sonra kilitli kalmasını) seçebilirsiniz.

Uygulama, kötü amaçlı web sitelerini engelleyen SafeWeb filtrelemesi gibi ek özelliklere sahip olan 30 günlük bir Norton Mobile Security denemesiyle birlikte geliyor.

Android için Norton Security and Antivirus indir

8. Trend Micro Mobile Security & Antivirus

Trend Micro, sadece kötü amaçlı yazılımlar için yeni uygulamaları taramakla kalmaz, aynı zamanda yeni yüklenen uygulamaların, cihaz yöneticileri ve ebeveynleri için yararlı olabilecek diğer programlara erişmesini önler.

Ayrıca, profil ayarlarınızda hassas kişisel bilgiler varsa, sizi uyaran Facebook için dahili bir gizlilik tarayıcı var.

Ücretsiz sürüm, premium özelliklerin 7 günlük deneme sürümünü içeriyor. Bunlara, potansiyel bir enfeksiyonu önceden önlemek için yüklenmeden önce uygulamaları tarayabilen bir kötü amaçlı yazılım engelleyici dahildir. Güvenli gezinmenin yanı sıra arama ve metin filtreleme için yardımcı programlar da vardır.

Android için Trend Micro Mobile Security & Antivirus indir

9. AhnLab V3 Mobile Security

Güney Koreli AhnLab’ın bu güvenlik uygulaması, bu listede diğerleri kadar ünlü değil ancak yine de AV-Test’e göre Android kötücül yazılımları için çok yüksek algılama (% 99.6) oranlarına sahip ve eski Android cihazlarda bile iyi çalışıyor. Gerçekten de, telefonunuzun performansını artırmak için dahili bir güçlendirici de bulunur.

Uygulama, güvenlik açıklarını araştıran ve 10 gün süren ücretsiz kötü amaçlı yazılımdan arındırılmış denemelerle birlikte gelir ve uygulamalar hassas kişisel bilgileri sızmaya çalışıyorsa sizi uyarır.

Diğer kullanışlı gizlilik özellikleri, kişisel fotoğraflar için gizli bir galeri ve tarama geçmişinizi güvenli bir şekilde silmek için bir gizlilik temizleyici içerir. Hırsızlığa karşı tedbirler, cihaz kaybolduğunda veya SIM kartın değiştirildiğinde devreye giren bir alarm içerir. Cihazınızı uzaktan takip edebilir, kilitleyebilir ve cihazınızı silebilirsiniz.

Android için AhnLab V3 Mobile Security indir

10. Avira Antivirus Security

Avira’nın mobil uygulaması, yalnızca karşıdan yüklediğiniz dosyaları ve telefonunuzun belleğinde bulunan içeriği taramakla kalmaz, aynı zamanda SD kartı gibi harici bir saklama alanını da tarayabilir. Uygulamalar, verilerinizle birlikte ne kadar güvenilir olabileceğine kolayca karar vermenize yardımcı olmak için bir gizlilik ölçeği kullanılarak derecelendirilir.

Entegre ‘Kimlik Koruması’, kişiler listenizdeki e-posta adreslerinin büyük bir veri ihlaline karışıp karışmadığını düzenli olarak denetler. Uygulama, birden fazla Android cihazı üzerinde ortak bir politika oluşturmak istiyorsanız son derece kullanışlı bir web tabanlı yönetim portalı tarafından kontrol edilir.

Premium sürüm, daha iyi destek, kötü niyetli web sitelerin otomatik olarak engellenmesi ve daha sık yapılan güncellemeleri içeriyor.

Android için Avira Antivirus Security indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir