Android için ücretsiz en iyi Fotoğraf ve PDF tarama uygulamaları

Dünya, yavaş yavaş kağıtların geçmişte kaldığı bir ekosisteme doğru ilerliyor. Bununla birlikte bir çok kişi, kartpostallar, dergiler ya da elle yazılmış basit notlar gibi kağıt ile etkileşim kurmaktalar. Bazen, fiziksel bir belgenin dijital bir kopyasına ihtiyaç duyuyoruz ve bu nedenle fotoğraf tarama uygulamalarına başvuruyoruz. Fotoğraf tarama uygulamaları, bir mobil kameranın kalitesine bağlı olarak kullanışlı bir yardımcıdır.

Android telefon veya tableti taşınabilir bir tarayıcıya dönüştürmek artık çok kolaydır. Şuan Google Play Store üzerinde pek çok fotoğraf ve PDF belgeleri tarama uygulamaları vardır. Bunların arasından kullanım açısından zorluk çıkarmayacak, kullanımı kolay uygulamaları tercih etmek isteyebilirsiniz.

Bu yazımızda Android için en iyi fotoğraf ve PDF belge tarama uygulamalarını listelemek istedik. Kullanım açısından veya sunduğu özellikler açısından farklılıklar gösterebilir. Sizinde bir öneriniz varsa yorumlarınızla bize bildirebilirsiniz.

1. Office Lens

Office Lens uygulaması, başka önde gelen markayı taklit etmeyen nadir araçlardan biri olmayı başarıyor. Office Lens uygulaması, taradığınız belgenin çeşidini ve onu nasıl görmek istediğinizi seçmenizi sağlar.

Office Lens uygulamasını açarak bir belgenin üzerine getirdiğinizde doküman arka planı arasında farklılık gösterecek ve arka plan fotoğrafla aynı renge sahip olmadığı sürece oldukça doğru olacaktır. Hatta hafif bir açıyla görüntü alabilir ve yakalama üzerine ayarlayacaktır. Taramaya eksiksiz bir görüntü olarak erişebilir veya kenarları manuel olarak ayarlayabilir ve gereksiz ayrıntıları azaltabilirsiniz. Sonunda, taramanız çok okunabilir bir belge haline gelir.

Office Lens indir (Play Store)

2. CamScanner Phone PDF Creator

CamScanner, herhangi bir mobil platformda en popüler tarama uygulaması olabilir. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı var ve büyümeye devam ediyor. CamScanner ücretli bir sürüm olarak elinden geleni yapsa da, ücretsiz sürüm hala uygulamanın ne kadar iyi çalıştığına dair iyi fikir verir. Bir filigran alırsınız ve bol miktarda reklam görürsünüz, ancak bunu iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

CamScanner, görüntüleri taramanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıları belgeler üzerinde işbirliği yapmak için saklamanıza, senkronize etmenize ve davet etmenize yardımcı olur. Çoğu baskılı belgeyi doğrulukla okur makul işlevsel bir optik karakter tanıma (OCR) modu vardır. Bu, belgeleri sayısallaştırma ve düzenleme işlemlerini kolaylaştırır. Taramaları görüntü veya PDF olarak kaydedebilirsiniz, ancak bunu yapmanın en iyi yol olduğunu düşünebilirsiniz.

CamScanner Phone PDF Creator indir (Play Store)

3. Tiny Scanner

Tiny Scanner, Android cihazınızı taşınabilir bir tarayıcı haline getiren ücretsiz, hafif bir tarayıcı uygulamasıdır. Durumun gerektirdiği gibi, resimler veya PDF’ler olarak kaydetmenizi sağlar. Tasarım düzgün ve iyi bir şekilde monte edilmiştir. Renkli ve gri tonlama yanı sıra siyah-beyaz tarama yapabilir (sonuçları ayarlamak için kontrastı ayarlayabilirsiniz).

Belgelerinizi korumak için bir şifre de ekleyebilirsiniz. En önemlisi, hafif olması nedeniyle son derece hızlı çalışır. TinyFax tamamlayıcı uygulamasını indirirseniz, bu belgeleri, yine de faks makineleri kullanan dünyanın herhangi bir yerindeki insanlara fakslayabilirsiniz. Ücretsiz sürüm, reklamlarla birlikte gelirken ücretli sürüm, onlardan sizi kurtarır.

Tiny Scanner indir (Play Store)

4. Fast Scanner: Free PDF Scan

Fast Scanner, daha önce belirtilen uygulamalar gibi belgeleri de iyi tarar. Varsayılan tarama ile karşılaştırıldığında okunabilirliği artırmak istediğinizde ayarları yapılandırmanıza izin verir.

Fast Scanner, dosyaları Dropbox, Google Drive, Sky Drive gibi bulut tabanlı depolama uygulamalarınıza doğrudan kaydedebilir. Bulut baskısı kullanarak belge gönderebilirsiniz (yalnızca taradığınız belgeyi yazdırmak istiyorsanız).

Fast Scanner: Free PDF Scan indir (Play Store)

5. Camera Scanner Image Scanner

Camera Scanner Image Scanner uygulaması, basit, ancak terbiyeli görünümlü bir görüntü tarayıcısıdır. Kendi kamerası yok, bu nedenle resim çekmek için sistem kamera uygulamasını başlatacak. Daha sonra fotoğrafı manuel olarak tanımlamasına ve taramasına izin vermeniz gerekecek.

Camera Scanner Image Scanner indir (Play Store)

6. Simple Scan – PDF Scanner App

Simple Scanner, telefonunuzu taşınabilir bir tarayıcı haline getiren bir PDF belge tarayıcı uygulamasıdır. Belgeleri, fotoğrafları, makbuzları, raporları veya herhangi bir şeyi tarayabilirsiniz. Tarama, resim veya PDF formatında cihaza kaydedilecektir. Taramanızı adlandırarak ve bir klasöre düzenleyin veya e-posta, yazdırma, faks, Dropbox, Evernote, Google Drive, WhatsApp vb yoluyla paylaşabilirsiniz.

Simple Scan – PDF Scanner App indir (Play Store)

7. Clear Scanner: Free PDF Scans

Clear Scanner uygulamasının küçük bir alanı vardır, bu nedenle cihazınızda fazla yer kaplamaz ve çalıştırırken birçok kaynak gerekmez. Dropbox veya OneDrive gibi üçüncü parti araçlarda taranmış belgeleri açabilirsiniz. Depolama klasörü yapısını, sizin için önemliyse, cihazın içinden işleyebilirsiniz. Clear Scanner, daha sonra tarayacağı görüntüleri almak için yerel kamera uygulamasına güvenir. Ücretsizdir, ancak bir uygulama içi satın alma yoluyla kaldırılacak reklamlar içerir.

Clear Scanner: Free PDF Scans indir (Play Store)

8. Scanbot – PDF Document Scanner

Scanbot çok iyi tasarlanmış bir uygulamadır, karmaşık değil, basit ve işlevseldir. Çekirdek uygulamanın işlevselliğini genişleten uygulama içi satın alma işlemleri var, ancak tam deneyimleri engellemiyorlar. Cihazı Google Drive’ınıza bağlarsanız taramalarınızı bulut depolama alanınızla otomatik olarak senkronize eder.

Scanbot – PDF Document Scanner indir (Play Store)

9. Easy Scanner – Camera to PDF

Easy Scanner (eskiden SkyScanner olarak adlandırılıyordu), belgeyi sana göre bir görüntüye veya PDF’ye taramanızı sağlayan başka bir hafif tarama uygulamasıdır. Kesin tarama için sayfa kenarlarını algılayabilir. Bulut üzerinden yazdırabilir, bulut servisine (Dropbox, Box, OneDrive, Evernote vb.) yükleyebilir ve standart renk, gri tonlama veya tek renkli siyah beyaz taramayı yapabilirsiniz. Easy Scanner bir fotoğraf taramak için sistem fotoğraf makinesine güvenir. Resim kesildikten sonra devralır.

Easy Scanner – Camera to PDF indir (Play Store)

Sizin için en iyi fotoğraf ve PDF tarama uygulaması hangisi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir