Android için Ücretsiz Gizli Sohbet ve Mesajlaşma Uygulamaları

Android telefondan daha güvenli bir şekilde mesajlaşmak isteyenler için ücretsiz gizli sohbet ve mesajlaşma uygulamalarını hazırlamak istedim. 1996’dan buyana çok sayıda mesajlaşma hizmetleri geliştirildi ve özellikle günümüzde mesajlaşmada mobil uygulamalara çok eğilim vardır.

Anlık mesajlaşma uygulamaları herkes tarafından yayın olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, insanlar konuşmalarının izlenmesinden endişe etmeye başladıktan sonra gizlilik sorunları önemli olmaya başladı. Bundan emin olabilirsiniz ki, online mesajlar güvenli değildir. Bu nedenle, büyüyen mesajlaşma uygulamaları “gizli sohbet“, “gizli mesajlaşma“, “şifreli mesajlaşma” vb gibi sloganlar ile güvenli ve izlenmeden mesajlaşmayı konu edinmeye başladılar.

Gizli sohbet bire bir sohbettir, mesajlar karşıdaki kişiye gönderildiğinde şifrelenir ve gönderilmesinden itibaren özelleştirilmiş zaman ayarı sayesinde alıcı aldıktan sonra sohbetler veya mesajlar kaybolur.

Gizli sohbet veya şifrelenmiş mesajlaşma, temelde gençler için popüler oluyor. Gizliliklerini korumak, gönderdikleri mesajları veya sohbetleri başkalarından gizlemek istiyorlar. Sadece gençler değil elbette, özellikle iş amaçlı kullanım alanı da oldukça geniştir.

Gerçekten gizli sohbet uygulamaları arıyorsanız, bu yazımızda bunları ele aldık ve Android telefonunuz için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulamaları sıralamak istiyoruz.

1. Wickr Me

Wickr Me, güvenli ve gizli mesajlaşma uygulamasıdır. Sadece Android için değil, ayrıca Windows, Mac, Linux ve iOS gibi çoklu platform desteği sağlamaktadır. Bu sayede her zaman, her yerden güvenli ve gizli sohbet edebilirsiniz. Şifrelenmiş mesajları, resimleri, videoları, ses dosyalarını ve belgeleri gönderebilir ve alabilirsiniz.

  • Wickr, kişilerini sunucularında saklamadığından güvenle bağlanabilirsiniz. Yapılandırılabilir zamanlayıcıyı kullanarak, mesajlaşma içeriğinizin, coğrafi etiketlerinizin son kullanma sürelerini ayarlayabilirsiniz.
  • Anonim – Sohbetlerinizi, Wickr da dahil olmak üzere herhangi biri tarafından izlenmesini veya engellenmesini önleyebilirsiniz.
  • Silinen tüm mesajları ve ortamları tüm cihazlardan kaldırabilirsiniz, böylece kurtarılması mümkün olmaz.

Android için Wickr Me uygulamasını indir (Google Play Store)

2. KakaoTalk

KakaoTalk hızlı ve çok yönlü bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak son zamanlarda gizlilik endişesi olanlar için şifrelenmiş gizli sohbet özelliğini sundu.

KakaoTalk’ta sohbet etmek, yeni gizli sohbet özelliği ile daha güvenli hale gelecektir. Tüm mesajlar uçtan uca şifrelemeye sahip olacak ve bu sayede başkaları tarafından izlenmesi veya ele geçirilmesi mümkün olmayacak.

Ayrıca, ücretsiz mesajlar, fotoğraflar, videolar, sesli notlar ve konum bilgilerinizi gönderebilirsiniz. Wickr Me uygulamasına benzer bir şekilde Windows, Mac OS X, iOS ve Android platformlarda kullanılmaktadır.

Android için KakaoTalk uygulamasını indir (Google Play Store)

3. TeleGram

TeleGram temelde hız ve güvenlik odaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Dünya genelinde en popüler mesajlaşma uygulamalarından olmasının yanı sıra, yabancı ülkelerde engellemesi olmayan nadir uygulamalardan biridir. Yurt dışı ziyaretine veya ticaretine giden kullanıcıların dünyanın her yanındaki insanlarla konuşabileceği başarılı bir uygulamadır.

TeleGram, tüm cihazlarınızda sorunsuz bir şekilde eşlenir ve masaüstlerinde, tabletlerde ve telefonlarda aynı şekilde kullanılabilir. Herhangi bir türe mesaj, fotoğraf, video ve dosya gönderebilirsiniz.

Gizli Sohbet mesajları, mesajlar, fotoğraflar, videolar ve hatta dosyalar gibi kaybolan içeriğin her çeşidini gönderebileceğiniz her iki katılımcı cihazdan otomatik olarak kendiliğinden yok olacak şekilde programlanabilir. Gizli Sohbetler, mesajın yalnızca alıcı tarafından okunabilmesini sağlamak için uçtan uca şifreleme kullanır.

Android için TeleGram uygulamasını indir (Google Play Store)

4. SureSpot

SureSpot ile mesajlarınızı kimsenin göremediğinden emin olabilirsiniz. Gönderdiğiniz her şeyin yalnızca gönderdiğiniz kişi tarafından okunabilir. SureSpot’u kullanarak gönderilen her şey uçtan uca şifrelenmiştir.

İletileriniz üzerinde bir kontrole sahipsiniz, gönderilen bir iletiyi sildiğinizde, alıcının telefonundan kaldırılacak ve siz bunları yapmadığınız sürece resimler paylaşılamaz.

Ayrıca, sesli mesajınız için şifreleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Sesli mesajınızı kaydetmek ve göndermek için mikrofon düğmesini basılı tutmanız yeterlidir. Sesli mesaj göndermeye başlamak ve gizli konuşmanın keyfini çıkarmak için bu özelliği SureSpot’tan etkinleştirin.

Android için SureSpot uygulamasını indir (Google Play Store)

5. SnapChat

Günümüzdeki en popüler uygulamalardan biri olan SnapChat, gizli sohbet ve mesajlaşmak içinde kullanılabilir. Bir fotoğraf veya video çekebilir, bir başlık ekleyebilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Gününüzü tüm arkadaşlarınızla paylaşmak için bir dokunuşla hikayenize ek bileşen ekleyebilirsiniz.

Android için SnapChat uygulamasını indir (Google Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir