Android, iOS veya Web için Ücretsiz En İyi Dil Öğrenme Uygulamaları

Android, iOS veya online web üzerinden yabancı dil öğrenmek isteyenler için en iyi dil öğrenme uygulamaları paylaşmak istiyoruz. Bu uygulamalar hem mobil cihazlarınız hemde web tarayıcı üzerinden online olarak erişebileceğiniz en iyi dil öğrenme seçenekleridir.

Yeni bir dil öğrenmek, herkes için bir hobi veya iş amaçlı olmaktadır ve sonsuza kadar da böyle devam edecek gibi duruyor. Bu nedenle yeni bir dil öğrenmek için yardımcı uygulamalara yönelmekteyiz. Özellikle İngilizce öğrenmek için hem Android veya iPhone cihazlar için uygulama aramaktayız veya online olarak kullanabileceğiniz ücretsiz web uygulamaları aramaktayız. Bizde sizin bu ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak, sadece İngilizce dili öğrenmek değil, ayrıca diğer yabancı diller içinde Android, iOS veya web üzerinden dil öğrenmenize yardımcı olan en iyi uygulamaları paylaşmak istiyoruz.

Online bir dil öğrenmek için en iyi uygulamalar

Aşağıda sıralayacağımız uygulamalar, çoğunlukla online web üzerinden yardımcı olmaktadır ve ayrıca çoğusu Android ve iOS cihazlara yüklenebilir. Dilerseniz bilgisayarınız üzerinde web tarayıcıdan bu hizmetleri açarak dil öğrenebilir veya Android ve iOS uygulamaları yükleyerek, uygulamalar üzerinde kolayca dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

1] Duolingo

En popüler dil uygulamasından dolayı hemen hemen herkes Duolingo uygulamasını biliyor. Bunun için en iyi dil uygulaması diyebiliriz. Çünkü öğrenme deneyimin kapsamlı ve eğlenceli olması ve tamamen ücretsiz olması göz önünde alındığında en iyi dil öğrenme uygulamaları arasında yer almaktadır. İngilizce ve Almanca öğrenmek isteyenler hemen web uygulamasına da başlayabilir.

Bir çok dil öğrenme uygulaması, sanki bir görev ve baskıcı bir hava yaratarak öğretmeye çalıştığı için itici ve sıkıcı gelmektedir. Ancak, Duolingo daha çok bağımlılık yapan bir oyuna benziyor. Yani anlayacağınız oyun oynar gibi dil öğrenme imkanı sağlıyor. Eğer gerçekten bir dil öğrenmek istiyorsanız, bu sizin için harika bir uygulama olacaktır. Aşağıdaki bağlantılardan kullanım seçeneğinize göre uygulamayı edinebilirsiniz.

Android için Duolingo indir (Google Play Store)

iOS için Duolingo indir (Apple App Store)

Windows Phone için Duolingo indir (Windows Mağaza)

Duolingo web uygulaması ile hemen başlayın

2] HelloTalk

HelloTalk uygulaması size Duolingo’nun yapmadığı bir şey verir. Diğer dil öğrenen öğrencilerle iletişim kurmanızı sağlar. Farklı kullanıcı profillerini kontrol etmeniz ve ikinizde öğrenmek istediği dili birbirinize öğretebileceğiniz bir iletişim ortamı sunuyor. WhatsApp benzeri bir arayüz ile birbirinizin dilini kalemle yazar gibi belirtmek veya sohbet edip düzeltebileceğiniz eğlenceli bir uygulamadır.

Yazı-ses özelliği, telaffuzu da öğrenmenizi sağlar. Kelimeleri sesli bir şekilde telaffuz etmesi, dil öğrenmeniz için çok faydalı olacaktır. Gerçekten daha istenir? Android ve iOS mobil uygulamasının yanı sıra, web uygulaması olarak da mevcuttur. Dilerseniz mobil cihazlara uygulamaları indirebilirsiniz veya web tarayıcı üzerinden online öğrenmeye başlayabilirsiniz.

HelloTalk web uygulaması ile hemen başlayın

Android için HelloTalk indir (Google Play Store)

iOS için HelloTalk indir (Apple App Store)

3] Busuu

Busuu, temel bilgiden ileri düzey dil bilgisine geçmenize yardımcı olan bir dil uygulamasıdır. Busuu, Duolingo’nun sunduğundan daha öte seviyede öğrenmenizi sağlar. Busuu, karmaşık kuralları öğretmek için interaktif bir yaklaşım ve yeni bir dilin kelime dağarcığına sahiptir.

Dil bilgisi ipuçları özelliğiyle birlikte gelir ve öğrenmekte olduğunuz dili konuşan yerlilerle sohbet etmenizi sağlar, böylece yeterliliğinizi ölçebilirsiniz. Şimdilik, bu uygulama sadece 12 dile sahiptir, ancak öğrenmek istediğiniz dil listede yer alıyorsa, bir denemeye değer. İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Çince, Japonca, Lehçe, Türkçe, Rusça ve Arapça mevcuttur. Bazı dersler ve araçlar ücretli sürümde mevcuttur, ancak temel flaş karlat ve yazma için öğrenme egzersizlerin hepsi ücretsizdir. Sadece derslerinizi cihazınıza indirebilir ve Çevrimdışı Mod ile öğrenmeye devam edebilirsiniz.

Android için Busuu indir (Google Play Store)

iOS için Busuu indir (Apple App Store)

4] Memrise

Memrise kelime haznesi için çok iyi bir uygulamadır. Bu uygulama, eğlenceli bir öğrenme yöntemi sunmak için oyun benzeri bir deneyime de sahiptir. Hassas öykü benzeri oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu uygulama ilginizi çekebilir. Bu konuda endişelenmenize gerek yok, öğrenme deneyimi oyun içinde kaybolmaz. Aslında, oyun oynayarak daha iyi öğrenebilirsiniz. Telaffuzu öğrenmek için sesleri de dinleyebilirsiniz. Uygulama, aralarında seçim yapabileceğiniz 200’ün üzerinde dil kombinasyonu veriyor ancak temel olarak daha fazla bir vocab uygulaması. Ücretsiz sürümünden yeterince kazanç elde edebilirsiniz.

Android için Memrise indir (Google Play Store)

iOS için Memrise indir (Apple App Store)

5] Tandem

Tandem, öğrenmeye çalıştığınız dilin yerlileri ile gerçek sohbetler yapmanızı sağlar. Konuşma, yazma ve dinleme gibi bir dili bütüncül bir şekilde öğrenmeniz için sesli ve görüntülü sohbet seçenekleri ile birlikte mesajlaşma özelliği bulunmaktadır. Tandem, hakkında konuşacak bir şeyler bulmak için çabalamayacağınızdan seçim yapabileceğiniz konuları sunar. Tandem öğrenmek için 150’den fazla dilde sunuyor.

Android için Tandem indir (Google Play Store)

iOS için Tandem indir (Apple App Store)

Android ve iOS mobil cihazlardan yabancı dil öğrenmek için kullanabileceğiniz ücretsiz en iyi dil öğrenme uygulamalarını listeledik. Yakın zamanda, yeni dil öğrenme uygulamaları ekleyeceğiz. Sizinde bu konuda farklı bir görüşünüz varsa, yorumlarınızla belirtebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir