Android kısa URL yapma, oluşturma uygulaması indir

Sosyal ağlar üzerinde URL paylaşımı oldukça yaygındır, ancak genelde kullanıcılar kısa URL’ler oluşturarak paylaşım yapmaktadır. Android kısa URL yapma veya oluşturma uygulaması arayanlar için bu yazımızı hazırlıyoruz.

Android telefon üzerinden kısa URL oluşturmak istiyorsanız yardımcı olacak pek çok uygulama vardır, ancak bir çok kullanıcı bu uygulamaları kullanırken sorun yaşamaktadır. Bende, URL bağlantıları ile ilgili her konuda yardımcı olacak harika bir uygulamayı paylaşmak istedim. Hem Android’de hem kısa URL yapma hemde kısa URL’yi açma konusunda iyi iş çıkaran URL Manager uygulamasını tavsiye ediyorum.

Android kısa URL’yi açma konusunu daha önce işledik. Şimdi bu uygulama ile kısa URL nasıl oluşturulur göreceğiz. Evet, sizde kısa URL bağlantıları ile ilgileniyorsanız, bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde çalıştığını göreceksiniz.

Android kısa URL yapma, oluşturma uygulaması

URL Manager ücretsiz bir URL bağlantıları yönetme uygulamasıdır. Bende lafı fazla uzatmadan Android kısa URL nasıl oluşturulur göstereyim.

İlk önce, Google Play Store üzerinden Android cihazınıza URL Manager uygulamasını yükleyin. Gerekli kurulumu yaptıktan sonra uygulamayı açın ve aşağıdaki adımları uygulayın.

Android’de kısa URL oluşturma

1. Adım: Kısa URL oluşturmak için uygulamayı açın, + simgesine dokunun ve Shorten seçeneğini seçin.

2. Adım: Şimdi kısaltmak istediğiniz URL’yi girmeniz gerekiyor. Bağlantıyı kopyalayıp yapıştırmak daha kolay olacaktır.

3. Adım: Short URL structure kısmından kısa URL bağlantısının yapısını seçebilirsiniz. Örneğin, Lower Case seçeneğini seçerseniz URL sadece küçük harflerle oluşturulur. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız Standard seçeneği seçili olarak kalabilir.

Sonra Provider kısmından, hangi hizmeti kullanacağınızı seçin. Bu hizmetlerin hepsi, URL bağlantılarını kısaltma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, en popüler olarak kullanılan online hizmetlerdir. is.gd, v.gd, goo.gl, bit.ly, j.mp hizmetlerinden birini seçin.

4. Adım: Artık her şey hazır ise, Shorten düğmesine dokunun. Karşınıza bir bilgilendirme ekranı çıkacak. Kısa URL üzerine tıklayarak kopyalama ve uzun URL üzerine basılı tutarak kopyalama yapabileceğinizi belirtiyor. Bu bilgilendirme ekranının daha sonra gözükmesini istemiyorsanız ‘Don’t show this again’ seçeneğini seçerek OK düğmesine dokunun.

5. Adım: Oluşturduğunuz kısa URL’yi göreceksiniz. Uygulama, oluşturduğunuz URL’leri kaydedecektir ve uygulamayı kapatıp açtığınızda, ana ekranda oluşturduğunuz tüm kısa URL bağlantıları görebilirsiniz.

Evet arkadaşlar, umarım bu yardımcı olmuştur. Bu uygulamayı kullanarak kısa URL oluşturduğunuzda, yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca Android’de kısa URL’yi açma konusuna da göz atabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir