Android kısa URL’yi açma uygulaması indir

Kısa URL yapmak veya oluşturmak uzun URL bağlantılar ile uğraşmamanın en iyi yoludur. Android telefondan kısa URL’yi açmak için uygulama arıyorsanız yardımcı olacak bir uygulama hakkında konuşmak istiyorum.

URL Manager adındaki uygulama genel olarak URL bağlantıları yönetmeyi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Ancak, kısa URL’yi açma konusuna değinmek istiyorum. Sosyal ağlar üzerinde kısa URL’ler çok kullanılmaktadır. Bu bağlantıların güvenli olup olmadığını kontrol etmek her zaman önemlidir. Kısa URL’leri açmadan nereye gittiğine bakmak için daha önce bir yazı hazırlamıştım. Hem bilgisayar hemde Android ve iOS mobil cihazlarda nasıl yapılacağını gösterdik. Ancak, bu konu ile ilgili aha detaylı bilgi için bu yazıyı hazırladık.

Android kısa URL’yi açma uygulaması

Android telefon veya tablet üzerinde kısa URL’yi açacak uygulama arayanlar için yardımcı olacak kullanımı basit bir uygulamayı göstereceğiz.

İlk önce, Google Play Store üzerinden Android cihazınıza URL Manager uygulamasını yükleyin. Bu uygulama hem kısa URL yapma/oluşturma hemde kısa URL’yi açma imkanı sağlar. Gelin birlikte ilk önce kısa URL’leri nasıl açacağımızı görelim.

Android’de kısa URL’yi açma

1. Adım: Genişletmek veya açmak istediğiniz kısa URL’yi kopyalayın. (Biz, Goo.gl üzerinde bir kısa URL oluşturduk.) Uygulamayı açın ve ana arayüzünde ki + simgesine dokunun ve Expand seçeneğini seçin.

2. Adım: Şimdi URL’yi metin alanına yapıştırın. Dilerseniz ilk önce bir tarama yaparak güvenli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sonra Expand düğmesine dokunarak tam URL bağlantısını görebilirsiniz.

Kısa URL bağlantısının tam metnini gördükten sonra, bağlantıyı kopyalayabilir veya paylaşabilirsiniz.

Evet, kısa URL bağlantıları açmadan önce bu şekilde görüntüleyebilirsiniz. Görüntüledikten sonra, bağlantı üzerine dokunarak açabilir, bağlantıyı kopyalayıp herhangi bir konuma yapıştırabilir veya paylaşma seçeneğine dokunarak paylaşabilirsiniz.

Kısa URL’leri açmadan nereye gittiğine bakmak için daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir