Özel Android ROM’lar indireceğiniz web siteleri

Android işletim sistemi ile ilgili en iyi şeylerden biri, büyük ölçüde açık kaynaklı olmasıdır. Yani teknik bilginiz varsa, Android telefonu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunun için özel ROM’lar sunulmaktadır. Özel ROM’ları Android cihazlara yükleyerek telefonunuzu kendi isteğinize uygun hale getirebilirsiniz. Android ROM yüklemek isterseniz, bu sayfamızdaki siteleri ziyaret edebilirsiniz.

ROM’un ne olduğunu bir çok kişi tam anlamı ile bilmemektedir. İlk olarak, bir ROM’un ne olduğunu belirtmek istiyorum. ROM temelde salt okunur bellek anlamına gelir ve çoğunlukla bir cihazın sahip olduğu depolama miktarını tanımlamak için kullanılır. Bu, normalde cihazınızın ROM’unda saklanan Android işletim sisteminizin bir ROM tarafından değiştirilmesi nedeniyle Android için geçerlidir. En popüler ROM aslında Android’in en yeni sürümüdür. Genellikle işletim sisteminin en son sürümünü yüklemek isteriz, ancak cihazın üreticisi tarafından bir güncelleme yayınlanmamış olabilir. ROM, elbette sadece bunun için değildir. Android’in nasıl çalıştığını veya görünüşünü değiştirmek için ayarlama imkanı sağlar. İşte en iyi özel Android ROM’lardan bazıları.

1. PARANOID ANDROID

İlk bakışta Paranoid Android, Android’e çok benziyor, ancak bildirimler ve gezinme gibi şeyleri iyileştirmeyi amaçlayan birkaç temel değişiklik yapıyor. Sadece bu değil, durum çubuğunu ve gezinme çubuğunu gizlerken ekrandaki bilgileri görüntülemenizi sağlayan Gizli mod gibi özellikler de vardır. Ayarlamaların çoğu tamamen estetik, ancak yine de ilginç.

Paranoid Android web sitesini ziyaret ederek cihazınıza uygun olan ROM’ları indirebilirsiniz. Resmi olarak Nexus, Oppo ve OnePlus cihazlarını desteklemektedir.

2. OMNIROM

OmniROM aslında 2013’ün sonundaki eski CyanogenMod geliştiricileri tarafından oluşturuldu ve temelde birkaç tane ekstra çerezle beraber stokta Android deneyimi kazandı. Örneğin, sadece zamana dokunarak uygulamaları başlatmanıza olanak tanır ve aldığınız kaç tane yeni bildirim olduğunu göstermek için durum çubuğuna bir bildirim sayacı ekler.

Bununla birlikte, OmniROM’un gerçek avantajı, OmniSwitch’tir; bu kısaca, telefonunuzun herhangi bir bölümüne atlamak için kısayollarla düzenleyebileceğiniz hızlı bir menüdür. Neyse ki, bu özellik tamamen özelleştirilebilir.

OmniROM web sitesini ziyaret ederek cihazınıza uygun ROM’ları indirebilirsiniz.

3. PAC-ROM

PAC-ROM, Android ROM’da ihtiyacınız olan her şeyin olmasını hedeflemektedir ve temelde diğer ROM’lardan mükemmel özellikler alır ve bunları içerir. Oldukça arsız, ancak sonuç harika bir işletim sistemidir.

İşletim sistemi bazen biraz fazla gibi görünebilir, ancak iyi desteklenmekte ve düzenli güncellemeler almaktadır.

PAC-ROM web sitesini ziyaret ederek kendi uygun ROM’ları indirebilirsiniz.

Sonuç olarak;

Bu web sitelerini ziyaret ettiğiniz zaman, Android için bir çok büyük ROM’lar olduğunu göreceksiniz.

Android cihazınıza özel bir ROM yüklediniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir