Android Ses Kalitesini Arttırmanın 3 Kolay Yolu

Android telefonunuzda müzik dinlerken genellikle en iyi ses kalitesini bulamazsınız. Ancak, belirli uygulamalar yüklendiğinde, Android’deki ses kalitesini yalnızca birkaç dakika içinde çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

Donanımınızdan bağımsız olarak mümkün olan en iyi Android ses deneyimini yaşamaya hazır mısınız? Bugün, Android ses kalitesini nasıl artıracağımız hakkında konuşacağız.

Android için ekolayzer veya ses yükseltme uygulaması isteyenler için en ideal üç uygulamayı paylaşmak istedik. Bu uygulamalar kullanım açısından bazı benzerlikler gösterse de kullanım açısından farklılıkları vardır. Android ekolayzer programı arıyorsanız bunları seveceğinizi düşünüyoruz.


Ekolayzır ve bas yükseltici uygulamasını indirin

Ekolayzır ve bas yükseltici (Bass Equalizer) Android ses seviyesini ve kalitesini arttırmak için kullanabileceğiniz en iyi programlardan biridir. Ekolayzer ayarı yapabileceğiniz ve bas seviyesini arttırmanızı sağlayan harika bir uygulamadır.

Uygulama ses efektlerini yükselten, sanal 3B çevresel ses kalitesini artıran en iyi ekolayzer uygulamalarının başında geliyor. Android telefon veya tabletten en iyi sesin çıkmasını sağlayacaktır.

Ekolayzır ve bas yükseltici indir
Ekolayzır ve bas yükseltici uygulaması ile Android ses kalitesini artırın.

5 bantlı ekolayzır, ses arttırmayı kolaylaştıran kaydırma çubuğu, bas yükseltici ve daha bir çok araçlardan oluşmaktadır. Ayrıca kulaklıktan müzik dinlemeyi sevenler için, daha iyi ses efektleri elde etmenizi sağlayan başarılı bir uygulamadır.

Yüksek ve kaliteli müzik dinlemek hem de video izlemek için en iyi ses efektleri sağlamaktadır. Kullanıcıların olumlu yorumlarına bakarak ne kadar başarılı olduğunu gösterebilirsiniz.

Play Store’dan indir: Ekolayzır ve bas yükseltici


Music Volume EQ uygulamasını indirin

Music Volume EQ artık root gerektirmeyen başka bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak, her açıldığında ana ekranınızın üzerinde yüzen bir ekolayzer elde edersiniz.

Ekranda bu ekolayzer olduğunda, herhangi bir uygulamadan müzik dinleyebilir ve gelişmiş bir dinleme deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayarları daha da ayarlamak için Music Volume EQ widget’ini veya uygulama simgesini de kullanabilirsiniz.

Music Volume EQ indir
Music Volume EQ uygulaması ile Android ses kalitesini artırın.

Dinlediğiniz müziklerle eşleşen hip hop, rock, dans, pop, Latin, metal ve klasik için özelleştirilmiş düzeylerle gelen varsayılan ön ayarlardan birini seçebilir ve farkı görebilirsiniz. Ya da dilerseniz kendiniz bir ekolayzır ayarı yapabilirsiniz.

Açıkçası, çoğumuz daha önce bir equalizer/ekolayzır kullandık. Bu ucuz, temel ses cihazlarında bile farkı görebileceğiniz bir uygulamadır.

Play Store’dan indir: Music Volume EQ (Türkçe)


Noozxoide EIZO-rewire PRO uygulamasını indirin

Noozxoide EIZO-Rewire PRO, Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunan bir uygulamadır. Adı tam olarak akılda kalıcı değil, ancak root erişimi gerektirmeyen iyi bir ekolayzer uygulamasıdır.

Uygulamayı yükledikten sonra, Line-Out (kulaklık), Built-In (telefonunuzun yerleşik hoparlörleri) ve Wireless (kablosuz hoparlörler ve kulaklıklar) gibi üç bölüm bulacaksınız.

Her bölümde aynı ses iyileştirmeleri bulunur; ancak Android’inizden müzik dinleme yönteminize bağlı olarak sesi her bir ayrı bölümde geliştirmeniz gerekir.

Noozxoide EIZO-rewire PRO indir
Noozxoide EIZO-rewire PRO uygulaması ile Android ses kalitesini artırın.

Uygulamanın geliştiricisi, uygulamanın etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için profesyonel konuşmacılar veya kulaklıklar kullanmanızı önerir; ancak dikkatli dinleyiciler, her tür donanımdaki farkı görebilir.

Esasen, Noozxoide EIZO-rewire PRO, stereo / mono içeriği alır ve kulaklığın, odanın veya diğer dinleme ortamının etrafında “hayali” hoparlörler yaratmak için sanallaştırıcıyı kullanır. Uygulamanın Google Play’deki açıklaması çok daha teknik olmasına rağmen, uygulamanın çalışma şekli de budur.

Play Store’dan indir: Noozxoide EIZO-rewire PRO


 

Sonuçta, telefonunuzun hoparlörlerinden müzik çalıyorsanız, en iyi kaliteye sahip olamazsınız. HTC, dahili hoparlörlerden iyi ses çıkaran tek büyük amiral gemisidir. Bununla birlikte, Bluetooth, harici hoparlörler, kulaklıklar veya başka bir üçüncü taraf ses cihazı üzerinden şarkı dinliyorsanız, yukarıda listelenen ipuçları dinleme deneyiminizi büyük ölçüde artıracaktır.

Android için hangi ekolayzır veya ses yükseltme uygulamasını kullanıyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir