Android Telefon Kamerasını Açmadan Fotoğraf Çekme

Akıllı cihazlardan fotoğraf çekmek çok kolaydır, ancak Kamera uygulamasını açıp hedefi seçip düğmeye dokunmak gerekiyor. Hem fotoğraf çekmeyi daha kolay hale getirmek hem de, bazen gizli gizli fotoğraf çekmek istediğiniz yardımcı olacak bir uygulamayı paylaşmak istiyorum.

Google Play Store üzerinde Spy Camera OS 3 (SC-OS3) uygulaması sayesinde bunu yapmak mümkün. Bu ücretsiz uygulama, Android telefon kamerasını açmadan fotoğraf çekmeyi sağlamaktadır.

Android telefonda herhangi bir uygulama ile uğraşırken fotoğraf çekmek veya video kaydı yapmak mümkündür. Örneğin, oyun oynadığınızda veya tarayıcı üzerinde bir şeylere göz attığınızda bile fotoğraf çekebilirsiniz. Spy Camera OS 3 arka planda çalışmaya devam etmektedir, bu nedenle telefondan ne yaparsanız yapın, gizliden fotoğraf veya video çekebilirsiniz. Hatta, Android telefon ekranını kapattığınızda bile çalışıyor.

Spy Camera OS 3 ile Android telefon kamerasını açmadan fotoğraf çekme

Spy Camera OS 3 uygulamasını Play Store üzerinden indirin. Uygulamayı yükledikten sonra, telefona erişmek için izin istenir. İzin verildikten sonra, uygulama açılacaktır. Bu uygulama, telefon ekranınızın altında görünecektir.

Uygulamada pek çok seçenek var. Ayar seçeneğine dokunarak, kullanmak istediğiniz şekilde uygulamayı ayarlayabilirsiniz.

Kaydet seçeneğine tıklayarak fotoğraf çekebilirsiniz. Buna ek olarak, uygulamadaki Video seçeneğine tıklayarak video çekmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, video kalitesi ile ilgili ayarlamalar yapmanıza imkan sağlar.

Spy Camera OS 3 ile çekilen fotoğraflar ve videolar telefon galerisinde Scos adlı bir klasörde toplanır. Normalde çekilen fotoğraflar zaten Galeri içerisinde olur. Bu uygulama ile çekilen fotoğraflar ve videolar, Galeri içinde oluşturulan Scos klasörü içine atılır.

Fotoğraf çekmek için tekrar tekrar dokunmak istemiyorsanız, uygulama içindeki Otomatik seçeneğini seçebilirsiniz. Bundan sonra, her 2 saniyede bir fotoğraf çekilir.

Uygulamadaki Değiştir düğmesine dokunarak ön ve arka kamerayı değiştirebilirsiniz.

Uygulamanın Simge durumunda küçült seçeneği vardır, buna dokunduğunuzda uygulama ekran kaybolur. Peki o zaman nasıl kullanacağım mı diyorsunuz? Ses kısma düğmesine basarak bir fotoğraf veya video çekebilirsiniz.

Uygulamada ayarlarından, SpyCamera klasörünü galeride gizle seçeneğini işaretleyerek bu klasörü telefonunuzun galerisinde gizleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir