Android birden fazla fotoğrafı toplu olarak yeniden boyutlandırma

Android telefonda birden fazla fotoğrafı toplu olarak yeniden boyutlandırmak için ücretsiz bir uygulama hakkında konuşacağız ve resimli anlatım sunuyoruz. Android cihazlar ile bilgisayar arasında fotoğraf aktarma yapabilirsiniz. Bilgisayardan veya herhangi bir cihazdan Android telefona fotoğraf attınız veya İnternet’ten edindiğiniz bir fotoğraf çok büyük boyutta olabilir. Fotoğrafları yeniden boyutlandırmak isteyebilirsiniz. Bunun için bilgisayarı veya online araçları kullanmak yerine Android cihaz üzerinde yapmanız mümkündür.

Büyük boyutlu fotoğraflar, daha fazla yer kapladığı için gereksiz yere Android depolama alanını tüketmektedirler. Bu yazımızda, Android telefonunuzun veya tabletinizin fotoğraf makinesinin izin verdiği en yüksek çözünürlükte çektiğiniz birçok fotoğrafı ölçeklendirmek veya bir fotoğraf makinesine eklemek için daha küçük çözünürlüklü resimlere ihtiyacınız olması durumunda Android cihazınızdaki alanı azaltmak için de kullanışlı olabilir.

Android için fotoğraf düzenleme uygulaması ile tanışın

Photo Editor, açıkçası Android cihazlar için ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bu fotoğraf düzenleme uygulaması, Android cihazınızda, bir masaüstü fotoğraf editörü deneyimine yakın işlevselliği sunuyor. Bunun yanı sıra, bu yazımızda mükemmel şekilde kullanabileceğiniz toplu işlevsel özellikler mevcuttur.

Google Play Store üzerinde sadece fotoğraf boyutlandırmaya odaklanan pek çok uygulama var, ancak Photo Editor uygulaması, ana özelliği fotoğraf boyutlandırma olan uygulamaların çoğundan daha iyi performans göstermektedir. Android’de fotoğrafları yeniden boyutlandırmak için daha iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorsanız, yorumlarınızla katkı yapmanızı bekliyoruz.

Photo Editor kullanarak Android’de toplu olarak fotoğrafları yeniden boyutlandırma

Photo Editor uygulamasını kullanarak Android telefon veya tablette birden fazla fotoğrafı toplu olarak nasıl yeniden boyutlandırma yapacağınızı gösteriyoruz. Aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Adım: Google Play Store üzerinden Photo Editor uygulamasını yükleyin.

2. Adım: Photo Editor uygulamasını açın ve ana ekrandan “Toplu İşlemler” üzerine dokunun.

3. Adım: Sonraki ekranda “+” üzerine dokunun.

4. Adım: Sonraki ekranda bir dosya tarayıcısı gösterilir. Yeniden boyutlandırmanız gereken resimlerin bulunduğu klasöre gidin ve eklemek istediğiniz resimleri seçin. Photo Editor, JPEG, PNG, BMP, GIF ve WebP formatındaki resimleri açabilir. Seçmek istediğiniz her resme dokunabilir veya “Tümünü Seç” seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayarlar simgesine dokunabilir ve bunları ad, tarih, boyuta göre artan veya azalan olarak sıralayabilirsiniz. Resimleri küçük resim olarak veya daha küçük resim içeren bir liste olarak görüntüleyebilirsiniz.

Seçiminizi yaptıktan sonra, “Tamam” düğmesine dokunun.

5. Adım: Bir sonraki ekranda “Görev” üzerine dokunun.

6. Adım: Photo Editor uygulamasının bir kerede birden fazla resim için gerçekleştirebileceği bir liste göreceksiniz. Listeyi aşağı kaydırın ve Yeniden boyutlandır seçeneğini seçin.

7. Adım: Bir sonraki ekranda, yeniden boyutlandırma işlemini özelleştirebilirsiniz. En / boy oranını korurken genişliği ve yüksekliği, küçültmeyi veya büyütmeyi seçebilirsiniz. Çıktı klasörünü seçebilir ve çıkış dosyalarına bir şablon adı da uygulayabilirsiniz.

Bunun yanında bir çıktı dosyası biçimi seçmeniz gerekiyor. %95 kalitede JPEG varsayılan olarak seçilir, ancak PNG, GIF veya WebP biçimlerinden birini de seçebilirsiniz. En küçük boyutu elde etmek istiyorsanız, WebP dosya biçimini seçin.

Uygulama burada oldukça gelişmiş seçenekler sunuyor. Örneğin, DPI’yı değiştirebilir veya koruyabilir ve meta verileri değiştirebilirsiniz. Güzel bir özellik, zaten doldurulmuş olanların haricindeki tüm meta veri alanlarını doldurmayı seçebilmenize olanak tanır. Tüm bu ek özellikler tek bir yerde bulunması, gerçekten harikadır.

Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra, “Tamam” düğmesine dokunun, ardından bir sonraki Toplu işlem çok zaman alabilir. Hazır mısınız? iletişim kutusundaki “Başlat” düğmesine dokunarak işlemi başlatın.

8. Adım: Deneme amaçlı 6-7 fotoğraf seçmiştim ve gayet hızlı bir şekilde yeniden boyutlandırma işlemini tamamladı.

Umarız bu rehberimizi kullanışlı buldunuz. Ayrıca, Photo Editor kullanmaya devam ederseniz, sunduğu özelliklerin geri kalanını da çok seveceğinize eminim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir