Android ve iOS için En İyi 14 Video Düzenleme Uygulamaları

Akıllı telefon teknolojisindeki gelişmeler, bir mobil cihazda video çekmek, düzenlemek ve paylaşmak için özel olarak tasarlanmış yerli iOS (iPhone, iPad) ve Android uygulamalarına esin kaynağı oldu. Bazı mobil video düzenleme uygulamaları, masaüstü programlarında bulacağınız kadar seçenekler ve özellikler sunar. Telefon kamerasından çekilen videoları ve klipleri daha ilgi çekici hale getirmek için harika uygulamalar vardır.

Fotoğraf ve video çekmek hayat standardı olmuş durumdadır. Ancak, fotoğraflarda olduğu gibi, çoğu mobil videolar anında çekilir ve nadiren tekrar ziyaret edilir. Bu yazımızda bulacağınız iOS ve Android uygulamaları, günlük hatıralarınızı tam HD kalitesinde daha kolay korumayı ve popüler sosyal ağlarda aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmayı kolaylaştırmaktadır.

Her zaman söylediğimiz gibi, eğer listede kullandığınız uygulamalar yoksa, yorumlarınızla bize bildirin. Paylaşım yaparak, diğer kullanıcılarında faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Evet, Android ve iPhone için en iyi video düzenleme uygulamaları sıraladık.


1. iMovie (iOS)

iOS için iMovie, programın orijinal masaüstü sürümünde düzenleme imkanı bulamazsanız, iPhone’dan çekilen videoları kolayca düzenlemeyi sağlar. Hollywood stilinde fragmanlar oluşturmanıza imkan sağlar. Kolayca, bir kaç hızlı dokunuşla, profesyonel görünümlü bir video elde edebilirsiniz. Orijinal projelerinizi hayata geçirmek için iPhone’dan video klipler çekmeye başlayın. Projelerin iki çeşidi vardır: Film ve Trailer (tanıtım videosu / fragman).

Fragman şablonları, kliplerinizi sıralamak için geçişler ve efektler eklemek için tanımlanmış bir yapı sunar. Yerleşik profesyonel müziklere ve efektlere sahiptir. Kendi müzik veya ses kaydınızı da ekleyebilirsiniz. Dişli düğmesi, seslere, geçişlere, Instagram tarzı filtrelere ve temalara erişmenizi sağlar. Herhangi bir noktada uygulama, kırpma, bölme, çoğaltma, oynatma hızını ayarlama ve metin ve özel efektler eklemenize izin verir. iMovie Theater özelliği, filmlerinizi tüm cihazlarınızla paylaşır. Uygulama Türkçe dil desteği var.

iOS için iMovie (Ücretsiz)


2. WeVideo (iOS / Android)

Mobil cihazlar için en ciddi video düzenleme uygulamalarından biridir. Hem profesyoneller hem de amatörler için çeşitli araçlar içeren güçlü bir uygulama. Birkaç farklı modu vardır. Basit sürükle bırak ‘Storyboard Modu’ yeni başlayanlar içindir; daha derin ‘Zaman Çizgisi Modu’ ise ileri düzey kullanıcılar içindir. Android ve iOS için uygulamalar ve masaüstü için tarayıcı tabanlı bir arayüz var. Bulut depolama alanıyla birleştiğinde, farklı ortamlarda çalışma arasında geçiş yapabilirsiniz. Hareket halindeyken video çekimi yapıyorsanız, ancak daha sonra düzenlemek ve güzelleştirmek istiyorsanız bu çok yararlı olabilir.

Kontroller, klipleri keserken zaman kodunun seçimi gibi özelliklerden yoksundur ve hassaslığa ihtiyaç duyan kişiler için sinir bozucu olur. Ayrıca, uygulama ücretsizdir ve ancak 720p’den daha yüksek çözünürlükte kaydetmek istediğiniz zaman, bir fiyatlandırma yapmaktadır. Türkçe dil desteği yok.

iOS için WeVideo (Ücretsiz)

Android için WeVideo (Ücretsiz)


3. KineMaster (iOS / Android)

İşi ciddiye alan video editörleri için, bu muhtemelen mobil cihazlar için bulacağınız en iyi uygulamadır. Masaüstündeki profesyonel düzenleme araçlarında bulabileceğiniz pek çok özelliği vardır. Arayüz çok sezgiseldir. Güç ve kullanılabilirliği mobil cihazlarda nasıl birleştireceklerini gerçekten düşünmüşler. Video çekimlerini keserken, oynatma kafasının solunda veya sağında kırpma yapabilir ve kolay erişilebilir bir menüden çerçeveyi dondurabilirsiniz; böylelikle yüksek düzeyde kontrol ve hassaslık elde edebilirsiniz.

Basit kontroller, düzenleme işlemlerinizi düzene sokmak için kullanışlı, sezgisel bir ses denetimi ve geri alınmanın kolay bir yoludur. Ücretsiz olarak indirilebilir; ancak doğal olarak, profesyonel amaçlarla kullanmak istiyorsanız, uygulama içi satın alma işlemlerini ödemek zorunda kalacaksınız. Bununla birlikte, diğer iyi video düzenleme uygulamalarıyla karşılaştırıldığında, hala oldukça uygundur. Doğrudan telefonunuzdan profesyonel sonuçlar almak isterseniz şu an Android ve iOS için en iyi seçeneklerden biridir. Türkçe dil desteği var.

iOS için KineMaster (Ücretsiz)

Android için KineMaster (Ücretsiz)


4. Videohance (iOS)

Videohance, kapsamlı uyarlamalara sahip video düzenleme uygulamasıdır. Anında özel efekt eylemi için olağanüstü bir seçimdir. Uygulama, 1×1 inç kare veya 16×9 HD video çekmenizi ve telefonunuzda bulunan herhangi bir videoyu veya hareketsiz görüntüyü çekerek veya içe aktarmayla fotoğraf-slayt gösterileri oluşturmanızı sağlar. Stilize edilmiş ön ayarların büyük bir dizisi, çıktıların tanımlanmış bir görünümünü verirken, ayarlama özellikleri doygunluğu, parlaklığı ve pozlamayı düzeltip artırır.

Eğlenceli özel efektler, videonuzu eşsiz yapmak için birleştirir. Şık çerçeveler de ekleyebilirsiniz. Video kliplerin hareket ve hızını ayarla, kırpma, bölme ve çoğaltma yapabilirsiniz. Kendi iTunes ses seçimlerinizi ve geçişlerinizi ekleyin. Uygulamanın arayüzü dikeydir, tek elle kullanımı kolaylaştırır, ancak çıkış rahatlıkla yataydır. Uygulama, Instagram, YouTube, WhatsApp ve Tumblr gibi sosyal ağlara video aktarmanıza izin vermek için çeşitli seçenekler sunuyor. Türkçe dil desteği yok.

iOS için Videohance (Ücretli)


5. Vizmato (iOS / Android)

Vizmato, ön ve arka kameraların her ikisinden video çekme ve düzenleme yapmak için tamamen kullanışlı bir uygulamadır. Uygulamanın temaları, videolarınızın parlak olmasını sağlamak için Noir, Nostalji, 70’ler ve Blockbuster gibi özel efektlere sahiptir.

Beş ayrı kliple birleşerek, yerleşik ruh hallerini, filmin görünüm ve ayarlarını özel efekt modları vasıtasıyla yapıştırabilirsiniz. Ya da, sadece sonradan efektleri iPhone kamera ve katmanla düz çekebilirsiniz. Ardından, filminizi Vizmato topluluğuyla veya favori sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz. Hazırladığınız videolara filigran ekler, ücretli sürüme geçerek filigranı kaldırabilirsiniz ve çevrimiçi depolama alanıyla abonelikler mevcuttur. Türkçe dil desteği var.

iOS için Vizmato (Ücretsiz)

Android için Vizmato (Ücretsiz)


6. VidLab (iOS)

VidLab, video kolajı veya slayt gösterisi için çeşitli yaratıcı seçenekler sunan başarılı bir video düzenleme uygulamasıdır. Video arayüzü birden fazla video klibi kolayca alma, döndürme ve kırpma imkanı sağlar, ancak bu sadece bir başlangıçtır. Videonuz toplandıktan sonra, iTunes kütüphanenizden yazı, hareketsiz görüntü, ses kayıtları ve müzik ekleyebilir veya kendi anlatılarınızı kaydedebilirsiniz. Kontrast, canlılık ve doygunluk için kaydırıcı kontrolleri videolarınıza bir ses efektleri ve geçişler kütüphanesinin yanı sıra profesyonel bir görünüm kazandırır.

Bazı temel efektler ve filtreler ücretsizdir ancak çoğu yalnızca uygulama içi satın alma yoluyla kullanılabilir. Kolaj şablonları, bir ekranda birkaç video yüklemeye ve oynatmaya olanak tanır; ancak, efektler ekleyebilmeniz için önce kolajı oluşturmanız gerekir. Tüm çıktılar Instagram, Facebook, YouTube ve Messenger’da paylaşılabilir. Uygulama ücretsiz olarak mevcuttur, ancak filigranı kaldırmak satın almanız gerekiyor. Türkçe dil desteği yok.

iOS için VidLab (Ücretsiz)


7. Quik (iOS / Android)

Quik, fotoğraflarınızı ve kısa videolarınızı otomatik olarak seçer ve düzenler; günlük hayatınızı veya haftalık hikayenizi canlandırır. Uygulamanın yerleşik otomatik özel efektler ve müzik özellikleri kullanmak için, fotoğraf makinesi rulonuzdan, galerinizden veya bağlı Facebook, Instagram veya GoPro Plus hesaplarınızdan 200’ye kadar fotoğraf ve video klipleri birleştirebilir. Videonuzun özel efektlerinin çoğunu belirleyen – Aksiyon, Kutulu, Flick, Raw veya Epik gibi bir tema seçin.

Uygulama çok fazla kontrol sağlamazken, yazı eklemek, düzeltmek, döndürmek, ses ve hız ayarı yapmak ve düzenleme modülüne dokunarak her kareyi kendiniz düzenleyebilirsiniz. Temaların ve bunların yerleşik animasyonlarının bir seçimi iPhone ekranının alt kısmında gezinir. Format kontrolü, sinema veya kare formatında kaydetmenizi ve paylaşmanızı sağlar. Türkçe dil desteği var.

iOS için Quik (Ücretsiz)

Android için Quik (Ücretsiz)


8. Magisto (iOS / Android)

Magisto telefonunuzda bulunan hareketsiz görüntülerden ve filmlerden otomatik öyküler oluşturur. Her hareketin otomatik olarak bir sonraki adıma geçtiği programlı bir öğrenme modülü gibi çalışır. Kamera rulonuzdan hangi çekim ve klipleri dahil etmek istediğinizi seçersiniz ve daha sonra türler, ruh halleri ve enstrümantal veya vokal türleri de dahil olmak üzere önerilen temalar ve müzikler listesinden seçim yaparsınız. Sonuçta, müzik seti şık özel efektler ile dinamik bir film ortaya çıkar.

Video filminiz işlendikten ve hazır olduktan sonra, filmi Facebook, Twitter ve Google+’da paylaşabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz sürümü film uzunluklarını yaklaşık 35 saniyeyle sınırlandırıyor. Ancak yıllık abonelik ile bu süreyi uzatabilirsiniz. Türkçe dil desteği var.

iOS için Magisto (Ücretsiz)

Android için Magisto (Ücretsiz)


9. Animoto (iOS / Android)

Animoto, diğer video editörlerine kıyasla biraz farklı bir yaklaşım sergiliyor; bu sayede elle girilen pek çok girdi olmadan resimlerinizi ve videolarınızı hızlı bir şekilde göstermek için tasarlanmış bir slayt stili video üretiyor. Stilize, önceden programlanmış şablonlara klipler ve hareketsiz görüntüler ekleyerek başlıyorsunuz; sonra uygulama üretim mekaniğini halleder. Uygulamanın yerleşik varlık dizisinden temanızı ve müzik puanını seçin; sonra resimlerinizi ve videolarınızı ekleyin, metin ve altyazı ekleyin ve sonucu önizleyin.

Oluşturacağınız videonun neye benzeyeceği hakkında bir fikir edinmek için önce yaklaşık 80 stilin kısa bir örneğini inceleyebilirsiniz. Bazı Instagram tarzı klipler sonsuz döngüsel bir şarkıyı içerir, ancak diğer stiller, akustik, çocuk, klasik, hip-hop  gibi çeşitli türdeki melodileri seçmenizi veya kendi müziğinizi kullanmanızı sağlar. Ücretsiz deneme süresinin ardından, kişisel ve profesyonel yıllık abonelikler ayda 8 TL’den 34 TL’ye kadar değişir. Türkçe dil desteği yok.

iOS için Animoto (Ücretsiz)

Android için Animoto (Ücretsiz)


10. Adobe Premiere Clip (iOS / Android)

Adobe Premiere Clip, mobil videolarınızı Adobe’nin amiral gemisi profesyonel ve tüketici masaüstü düzenleme paketleriyle bağlamanızı sağlar: Premiere Pro ve Premiere Elements. Adobe Premiere Clip ile otomatik olarak Creative Cloud sistemine girilir. Kullanmak için bir Adobe kimliğine ihtiyacınız var, ancak uygulama herkes için ücretsiz olduğundan, bir hesap için ücret ödemenize gerek yoktur.

Premiere Clip ile, basit bir sosyal medyaya bağlı film oluşturmak için süperdir. Yeni bir proje başlattığınızda, telefonunuz, Lightroom, Creative Cloud veya Dropbox da dahil olmak üzere çeşitli yerlerden videoya erişmenizi sağlar. İçe aktarmadan sonra, yapmanız gereken tek şey otomatik düğmesine dokunarak yeni bir video oluşturmaktır. Düzenleme sürecinde daha büyük bir el için, düzeltmek, pozlama ve vurgulamaları düzenlemek, ses eklemek, hızı ayarlamak ve klipleri bölmek için uygulamanın Freeform düzenleyicisini kullanın. Filmlerinizin eşsiz görünmesini sağlamak için geniş bir filtre yelpazesinden birini seçin.

iOS için Adobe Premiere Clip (Ücretsiz)

Android için Adobe Premiere Clip (Ücretsiz)


11. FilmoraGo (iOS / Android)

Tek düğmeli arayüzü bulunan FilmoraGo, sizi videoyu düzenleyeceğiniz alana doğrudan götürür. İlk olarak, filminize dahil etmek istediğiniz klipleri ve resimleri seçin ve ardından klipleri ve görüntüleri özel efektler ve geçişlerle üst üste bindirmek için temalar arasından seçim yapın ve basit kenar çubuğu arayüzünü kullanın. Ayrıca yaklaşık 50 müzik arasından seçim yapabilir veya iTunes arşivinizden şarkılara erişebilirsiniz.

Uygulama hoş bir kullanım, şık ama koyu tonlu animasyonlar ile geri bildirim sunuyor. Kullanımı kolay olmasına rağmen, ters oynatma, süresi kısaltma ve yavaş / hızlı hareket gibi ses seviyesi, ses mikseri ve renk ayarlamaları gibi pro seviye özellikler sunar. Uygulama, ek unsurları ücretsiz olarak indirme veya temalar, geçişler eklemek için uygulama içi satın alma sunuyor. Türkçe dil desteği var.

iOS için FilmoraGo (Ücretsiz)

Android için FilmoraGo (Ücretsiz)


12. Splice (iOS)

Splice, yalnızca fotoğraf makinesi rulonuzdan değil aynı zamanda Dropbox, Facebook, Instagram, Google+ ve GoPro Plus gibi diğer hesaplardan fotoğraf ve video seçmenizi ve doğrudan zaman çizelgesine eklemenizi sağlar. Düzgün görünümlü geçişler ve grafikler içeren 20’den fazla video stili var. Geleneksel özelliklere rağmen, Splice aşırı karmaşık değildir; çünkü her bir işlem bir dokunuşla yapılır: çeşitli hesaplardan fotoğraflar ve videolar ekleyin, bunları zaman çizelgesinde hizalayın, solma ve yığın ekleme ve silme, metin kişiselleştirme ve ses seçin.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ses türü vardır ve ses düzenleme özel bir zaman çizgisi bile vardır. Videonuzla işiniz bittiğinde, YouTube, Instagram, Facebook, Vimeo üzerinde paylaşabilirsiniz. Türkçe dil desteği var.

iOS için Splice (Ücretsiz)


13. PowerDirector Video Editor (Android)

CyberLink PowerDirector, şirketin güçlü masaüstü PowerDirector programının mobil ortağıdır. Küçük bir pakette tam özellikli bir video düzenleyicisidir, ancak tüm özelliklerinden yararlanmak için geniş ekran alanlarına sahip bir telefon isteyeceksiniz. PowerDirector’ın olağanüstü iş akışı esnekliği sunarken ne kadar küçük bir çalışma alanına girip koyabileceği etkileyicidir. Videoları doğrudan Google Drive’dan indirebilir ve bunları telefonda düzenlemeye başlayabilirsiniz.

PowerDirector, videoları birleştirebileceğiniz ve birden fazla özel efekt, hareketsiz görüntü, ses, hız ayarlamaları, müzik ve daha fazlasını ekleyebileceğiniz tanıdık bir zaman çizelgesi arayüzü sunar. Birçok özellik nedeniyle arayüzü anlamanız biraz zor olabilir. Videonuzu kaydettikten sonra 4K çözünürlükte kaydedebilir (hem 1080p hem de 4K, bir uygulama içi satın alma gerektirir) ve sosyal medya ağlarında paylaşabilirsiniz. Uygulamanın cihazınızla en iyi şekilde çalışacağından emin olmak için özellikleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Android için PowerDirector Video Editor (Ücretsiz)


14. Clipper (iOS)

Sizin için eğlenceli bir video modası oluşturacak, anında, kullanımı kolay bir editör arıyorsanız, Clipper’dan başka bir yere bakmayın. Telefonunuzda zaten bulunan filmlerden seçim yapmanız yeterlidir – uygulamadan çekim yapamazsınız – Clipper bunları otomatik olarak bir zaman çizelgesine yerleştirir. Ayrıca, bir çok müzik tarzı ve yerleşik efekt arasından seçim yapabilirsiniz.

Ücretsiz sürümü ile hazırlayacağınız videolara filigran ekleyecektir. Filigran olmaması için ücretli sürümü almaya zorlar. Uygun bir fiyata satın alarak kendi müziğinizi videoya ekleyebilirsiniz. Türkçe dil desteği yok.

iOS için Clipper (Ücretsiz)

Android veya iOS için hangi video düzenleme uygulamasını kullanıyorsunuz? Yorumlarınızla bizimle paylaşın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir