Android ve iOS için En İyi Çevrimdışı GPS Harita Uygulamaları

Android ve iOS için İnternetsiz kullanabileceğiniz en iyi çevrimdışı GPS harita ve navigasyon uygulamaları paylaşıyorum. Yolda olduğunuzda telefon sinyalinin çekmediği yerlerde yol tarifi almanız gerektiğinde yardımınıza koşacak bu çevrimdışı kullanım sunan harita uygulamalarına göz atmanızı tavsiye ederim.

Günümüzde GPS Haritalar ve navigasyon uygulamaları, seyahat şeklimize farklı bir boyut katıyorlar. Elimizdeki adım adım navigasyon, tam trafik güncellemesi, bir hedefe giden en iyi ve en yakın güzergah, yakınlardaki oteller-bankalar-restoranlar vs, daha çok yol tarifi almak için kullanışlı yol bilgisine erişebiliriz.

Bununla birlikte, neredeyse tüm bu uygulamalar, hizmet sunmak için bir İnternet bağlantısı gerektiriyor ve İnternet her yerde bulunmayabiliyor. Özellikle yolculuk yaparken bağlantı sinyalinin zayıf olduğu veya hiç olmadığı yerlerde nasıl yol tarifi alacağız? Tatilde ve yolda olduğunuzda İnternet olmadığında yardımcı olacak Android uygulamaları hakkında konuşmuştuk.

İnternet bağlantısı olmayan bir bölgede rehberlik istiyorsanız veya yol tarifi almanız gerekiyorsa çevrimdışı haritaları destekleyen bir harita uygulaması edinmelisiniz. Ve bugün, hem Android hem de iOS platformları için en iyi çevrimdışı harita uygulamasını size tanıtacağım. İnternet size güle güle dediğinde çok yardımcı olacaklardır.

1. HERE WeGo

HERE WeGo, güvenilir çevrimiçi ve çevrimdışı özelliklere sahip en popüler çevrimdışı harita uygulamalarından biridir. 100’den fazla ülke için destek sağlar ve tüm ülkenin haritasını indirebilirsiniz. Çevrimdışı haritalar, bölgenin her yönüyle ilgili ayrıntılarla birlikte tam adım adım sesli navigasyon desteğine sahiptir.

Uygulama, toplu taşıma araçlarında ve araba paylaşımında en ucuz fırsatları elde etmenin yanı sıra otomatik olarak geçiş seçenekleri önerme yoluyla gidişinizde size yardımcı olmaya odaklanır.

Bisikletle gidiyorsanız veya yürüyorsanız adım adım gezindiğiniz zaman, yönlendirilmiş özel yollar göstermesi hoşunuza gidecek. Tam bir navigasyon uygulaması arıyorsanız ve İnternetsiz kullanım seçeneğinin olmasını istiyorsanız faydalı olacak uygulamalardan biridir.

Fiyat: Ücretsiz

HERE WeGo uygulamasını indir: Android | iOS


2. GPS Navigasyonu ve Haritalar Sygic

Sygic tarafından tasarlanan bu uygulama, veri ücreti olmaksızın mükemmel ayrıntılar sunan 3D çevrimdışı haritalarıyla biliniyor. 3 boyutlu haritalar yanlış bir caddeye girme şansınızı en aza indirir, haritalar ve ayrıntılar doğru yönlendirme ve trafik bilgileri ile tanınan TomTom’dan gelir.

Uygulama, çevrimdışı alanlar için adım adım gezinme sağlıyor. Diğer özelliklerinden bazıları, aracın ön camında harita ayrıntılarını görmenizi sağlayan Head-up Display özelliği, hız kamerası uyarıları, park önerileri, dinamik şerit kılavuzu ve daha bir çok faydalı özellikler içerir.

Fiyat: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma mevcuttur.

GPS Navigasyonu ve Haritalar uygulamasını indir: Android | iOS


3. Google Haritalar

Google Haritalar kesinlikle en ünlü ve kullanıcılar tarafından en çok aranan haritalar uygulamasıdır ve çoğu Android telefon için varsayılan olarak gelir. Ayrıca çevrimdışı gezinme özelliği içerir; ancak listedeki diğer uygulamaların çoğuyla karşılaştırıldığında biraz sınırlı olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca bakınız; Android’de Çevrimdışı Gezinme için Google Haritaları Kullanın

  

Sadece 120.000 kilometrekarelik bir çevrimdışı alanı kaydetme izni veriyor. Birden fazla alanı kaydedebilir, ancak bu kısıtlama birçok uluslararası yolculuk edenleri etkileyebilir.

 

Google’ın harita ve navigasyon alanında her bir uygulamayı yenmesinin başlıca nedeni, başta 100’den fazla ülkeyi destekleyen 220’den fazla ülkenin haritaları hakkında kapsamlı bilgi sunmasıdır. Diğer birçok uygulama gibi, Google Haritalar da ilgi çekici yerleri göstermek, geçiş ortalamaları, 3D haritalar ve daha pek çok konuda tavsiyeler sunan harika bir iş çıkarır.

Fiyat: Ücretsiz

Google Haritalar uygulamasını indir: Android | iOS


4. CoPilot GPS – Navigasyonu

CoPilot, sürücüler için en havalı navigasyon ve harita uygulamalardan biridir ve tüm özellikleri, en iyi sürüş için araç sürücülerine yardımcı olmak için vardır. Belirli bir bölgenin veya bir ülkenin harita bilgilerini, adım adım sesli navigasyonun tüm detaylarıyla birlikte indirmeyi sağlar.

Dahili güçlü rota planlama özelliğinin yanı sıra manuel müdahaleniz olmadan gerçek zamanlı trafik koşullarına dayalı olarak işe gidişinizi otomatik olarak yöneten bir “ActiveTraffic” özelliği vardır.

Ne yazık ki, CoPilot özelliklerinin çoğu 7 günlük ücretsiz deneme süresinin arkasına atılmıştır. Sadece tek bir bölge için çevrimdışı gezinmeyi ücretsiz alacaksınız, daha fazla bölge için uygulama içi satın alma olarak indirilebiliyor. ActiveTraffic gibi bazı gelişmiş özellikler de bir uygulama içi satın alımı gerektirir.

Fiyat: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma mevcuttur.

CoPilot GPS – Navigasyonu uygulamasını indir: Android | iOS


5. Maps.me – çevrimdışı haritaları

MAPS.ME navigasyon sunma konusunda oldukça basit bir yaklaşım benimser ve yalnızca temel özellikleri sunar. Çevrimdışı haritalar özelliği oldukça güvenilir olmakla birlikte, istediğiniz sayıda ülke ve bölgeyi ücretsiz indirmenize izin verir.

Ayrıca indirilen haritaları daha az yer kaplamak üzere sıkıştırır ve uygulamanın oldukça hafif olmasını sağlar. POI verileri ve trafik verileri dahil edilmesine rağmen, diğer özel harita uygulamalarının bazıları kadar gelişmiş veya güvenilir değildir.

Fiyat: Ücretsiz

MAPS.ME uygulamasını indir: Android | iOS


6. Polaris GPS Navigation

Bu uygulama, her zaman bir maceraya çıkmış olan off-road cesareti olanlar için tasarlanmıştır. İster bir yürüyüş, deniz, av, kamp, bisiklet veya herhangi bir başka açık hava aktivitesine dahil olun, Polaris GPS Navigasyon en iyi arkadaşınız olacaktır. Vahşi ortamda size yardımcı olacak kullanışlı araçlarla birçok off-road alanına çevrimdışı GPS navigasyon sunar.

Açık maceralarınızda size yardımcı olacak yerleşik manyetik pusula, kilometre sayacı, hız ölçer, kronometre, çoklu GPS araçları, yol işareti navigatörü, açıklama araçları ve onlarca diğer araçlar bulunur. Ayrıca, Google Haritalar, yürüyüş haritaları gibi resmi kaynakları rehberlik amacıyla kullanır.

Fiyat: Ücretsiz

Polaris GPS Navigation uygulamasını indir: Android


7. MapOut

MapOut, haritalarınız üzerinde tam kontrol imkanı sağlayan, iOS için son derece özelleştirilebilir harita uygulamasıdır. Haritaları çizebilir ve takip etmek için kendi yol işaretlerinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, eksiksiz bir şekilde bölgelerin haritalarını indirme, 2D ve 3D görünümlerde yer, cadde ve hatta dağları çevrimdışı gezinme imkanı sağlar.

MapOut, her şeyi kendi eline almak isteyen maceracılar için tasarlanmıştır. Gerekirse, yolda navigasyon sunan güvenilir bir iş de yapabilirsiniz. Parça kaydı, topolojik haritalar, eğime dayalı 3D görünüm, OpenGL hızlandırılmış harita oluşturma ve daha fazla özelliği içerir.

Fiyat: Ücretli

MapOut uygulamasını indir: iOS


Hızlı bir genel bakış

Konumlarıyla ilgili geniş ve güvenilir veri sayesinde kişisel olarak Google Haritalar’ı çevrimdışı gezinme için kullanıyorum. Halbuki, çevrimdışı haritalara bağımlı uluslararası bir gezgin iseniz, HERE WeGo ve Sygic Maps sizin için daha iyi çalışacaktır.

Siz hangi harita ve navigasyon uygulamasını kullanıyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir