Android ve iOS için En İyi VoIP ve SIP Arama Uygulamaları

Android veya iOS cihazlardan VoIP ve SIP arama yapabileceğiniz en iyi uygulamaları sıralamak istedik. Neredeyse her yerde bir mobil sinyal yakalamamız mümkün, ancak yinede çoğu zaman WiFi’ye bağlanmayı tercih etmekteyiz.

Telefonla ne kadar kolay konuşabiliyorsak, İnternet üzerinden de konuşmak o kadar kolay hale geldi. En popüler mesajlaşma ve sohbet uygulamaları, İnternet üzerinden sesli veya görüntülü arama yeteneklerine sahiptir. Yurt için veya yurt dışı olsun fark etmez, telefon aramaları için herhangi bir ücret ödemek istemeyenler VoIP ve SIP aramalara yönelmektedir.

İnternet üzerinden iletişim kuracağınız, Android ve iOS için en iyi VoIP ve SIP uygulamaların listesini sunuyoruz. Eğer kullandığınız ve listemizde olmayan uygulamalar varsa, yorumlarınızla belirtmenizi rica ediyoruz.

1. Facebook Messenger

Facebook Messenger, neredeyse her akıllı cihazda olan ve VoIP aramaları için ortalamanın üstünde bir uygulamadır. Öncelikle kısa mesajlar içindir. Ancak, uygulama video görüşmeleri, sesli aramalar ve SMS metin mesajları için de destek sağlar. Tabii ki kalite, İnternet bağlantı hızına göre belirlenir. Yeterince iyi çalıştığını söylemek isterim. Uygulama kaynak kullanımı konusunda oldukça ağırdır. Bu nedenle, eski veya daha düşük spesifik cihazlarda bunu kullanmanızı önermiyoruz. Messenger Lite başka bir seçenektir. Yalnızca aramaları ve mesajlaşmayı sağlar, ancak sistem kullanımı çok daha hafiftir.

iOS için Facebook Messenger indir (App Store)

Android için Facebook Messenger indir (Play Store)

2. Google Duo

Google Duo, Google’ın en yeni görüntülü konuşma uygulamasıdır. Ayrıca sadece normal sesli aramaları da destekliyor. Birçok VoIP uygulaması gibi, aramalar için Duo’yu kullanabilirsiniz. Uygulama hem ses hem de görüntülü konuşma için mükemmel kalitede sunuyor. Ekstra birşey yok ve hepsi de ücretsiz. Arkadaşlarınızı kaydettirip konuşmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca iOS cihazlarıyla da çalışır. Bu, bazı yeni Android cihazlarda önceden kurulu olarak gelebilir.

iOS için Google Duo indir (App Store)

Android için Google Duo indir (Play Store)

3. Google Hangouts

oogle Hangouts, en iyi VOIP uygulamalarından biridir. Facebook Messenger’a çok benzer. Öncelikle mesaj gönderme, resim gönderme ve bu tür şeyler içindir. Bununla birlikte, video görüşmeleri, sesli aramalar ve grup aramalarını da desteklemektedir. Gerçek sesli telefon görüşmeleri, SMS mesajlaşma ve sesli posta için Google Voice numaranızı bağlamak için bir seçenek bile var. Sesli ve görüntülü aramalara ihtiyacınız varsa Google Duo daha iyidir. Tam pakete ihtiyacınız varsa Google Hangouts daha iyidir. Ayrıca, uygulama içi satın alma veya reklam olmadan tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

iOS için Google Hangouts indir (App Store)

Android için Google Hangouts indir (Play Store)

4. magicApp

magicApp, en popüler VOIP uygulamalardan veya SIP uygulamalarından biridir. Gerçek bir telefon numarası kullanıyor. Uygulama aynı zamanda çapraz platform desteği, sabit hatları arama desteği ve hatta SMS desteği sunuyor. Hizmet ücretsiz değil, yıllık bir ücret almaktadır. Hem mobil hem de PC üzerinde oldukça iyi çalışır.

iOS için magicApp indir (App Store)

Android için magicApp indir (Play Store)

5. MizuDroid SIP VOIP Softphone

MizuDroid, Google Play’de düzenli olarak güncellenen birkaç SIP uygulamasından biridir. Zaten bir SIP hesabına ihtiyaç duyuyor. Ancak, birden fazla SIP hesabı, çağrı yönlendirme, VoIP tünel oluşturma ve şifreleme, sesli posta yetenekleri ve sohbet’i desteklemez. Arayüz, biraz daha eski duruyor. Uygulama yine de oldukça işlevsel ve basittir. Uygulama tamamen ücretsizdir ve uygulama içi satın alma yoktur.

iOS için MizuPhone indir (App Store)

Android için MizuDroid SIP VOIP Softphone indir (Play Store)

6. Skype

Skype, şu anda en popüler VOIP uygulamalarından biridir. Geniş bir kullanıcı tabanı, Microsoft ve Facebook ile doğrudan destek sağlar ve kullanımı oldukça kolaydır. Uygulama, sesli aramalar, video görüşmeleri ve kısa mesajlar alabilir. Aynı zamanda nominal ücretle sabit hat aramalarını da destekliyor. Mobil uygulama masaüstü uygulaması kadar iyi değil, ancak çokta kötü değil. Çoklu PC ve mobil cihazlar ile çapraz platform desteği var.

iOS için Skype indir (Play Store)

Android için Skype indir (Play Store)

7. Signal Private Messenger

Signal Private Messenger gizlilik için en iyi VOIP uygulamalardan biridir. Hem mesajlaşma hem de sesli çağrıları destekler. Çok fazla özellik listesi bulunmamaktadır. Bununla birlikte, ortalamanın üstünde güvenlik, şifreleme ve gizlilik özellikleri vardır. Aynı zamanda mevcut telefon numaranız ve kişi listenizle de bütünleşir. Telegram, mesajlaşma için biraz daha iyidir. Sesli aramalar ve ekstralar için halen daha iyidir. Ayrıca, uygulama içi satın alma yapılmaksızın tamamen ücretsizdir.

iOS için Signal Private Messenger indir (App Store)

Android için Signal Private Messenger indir (Play Store)

8. Viber Messenger

Viber Messenger, oldukça popüler uygulamalardan biridir. Uygulama tam teşekküllü sohbet servisi, sesli arama servisi ve video görüşmeleri sunar. Ayrıca, genel sohbetleri, çıkartmaları, dosya eklerini ve daha fazlasını içerir. Çoğunlukla kullanmakta ücretsizdir. Çıkartmalar gibi şeyler istiyorsanız biraz para ister. Aksi takdirde, VOIP ve SIP alanında sağlam, çapraz platform seçeneğidir.

iOS için Viber Messenger indir (App Store)

Android için Viber Messenger indir (Play Store)

9. WhatsApp Messenger

WhatsApp, tartışmasız en popüler mesajlaşma platformudur. Sonuç olarak, uygulama aynı zamanda sesli aramaları ve video görüşmelerini de destekliyor. Bu, kitlesel bir popülariteye sahip kaya gibi sağlam bir platformdur. Dosya ekleri, multimedya desteği, adres defterinizle entegrasyon ve daha fazlasını da içerir. Özel bir telefon numarasına ihtiyaç duyanlar için iyi değil, aksi halde en iyi uygulama.

iOS için WhatsApp Messenger indir (App Store)

Android için WhatsApp Messenger indir (Play Store)

10. Zoiper IAX SIP VOIP Softphone

Zoiper, az sayıdaki VOIP ve SIP uygulaması olması bakımından eşsizdir. Öncelikle telefon görüşmesi özelliklerine odaklanır. Bluetooth desteği, kötü İnternet bağlantılarını, IAX desteğini ve diğer protokollerin çeşitliliğini destekleyen iyi arama yapma kabiliyetini içerir. Çoğunlukla sesli aramalara odaklanmak isteyenler için de harika bir uygulamadır.

iOS için Zoiper SIP VOIP Softphone indir (App Store)

Android için Zoiper SIP VOIP Softphone indir (Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir