Android ve iOS için Sinemagraf Uygulamaları

Sinemagraf, resmin geri kalanı durağan haldeyken hareket eden küçük öğelerle GIF animasyonları oluşturur. Statik resim ve uygun bir animasyonlu GIF olan bir sinemagraf, izleyicisini gizemli şekillerde büyülüyor.

Manuel olarak sinemagraf oluşturabilmenize rağmen, ancak normal bir fotoğraf editörü kullanıyorsanız çok fazla uygulama ve uzmanlık gerektirir. Bununla birlikte, çok çaba harcamadan şaşırtıcı sinemagraflar oluşturmanıza yardımcı olabilecek bazı kullanışlı akıllı telefon uygulamaları biliyorum. Hatta sinemagraf tekniği hakkında hiçbir şey bilmeseniz bile bu uygulamalar ile kolayca etkileyici sinemagraflar oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Sinemagraf yapmak için yardımcı olacak Android ve iOS için en iyi sinemagraf uygulamaları paylaşmak istiyorum. Sinemagraf nasıl yapılır diye merak etmenize gerek yok. Siz sadece uygulamaları yükleyin ve kolayca etkileyici sinemagraflar hazırlayın.

1. Loopsie

En özelleştirilebilir sinemagraf oluşturma uygulaması olmayabilir, ancak Loopsie kesinlikle en güçlü özelliklerin bazılarını desteklemektedir. Tam HD sinemagraflar oluşturur ve yerleşik dengeleyici titrek videolarınızı otomatik olarak dengeler.

Loopsie’nin hem tekrar hem de sıçrama tarzlarında sinemagraflar oluşturmasını seveceksiniz. Bu nedenle, videoyu bittikten sonra baştan itibaren tekrarlayabilir veya bunun yerine geriye doğru oynatabilirsiniz. Loopsie ücretsiz sürümde, hazırladığınız tüm sinemagraflara filigran ekler, ancak bunu bir uygulama içi satın alma işlemi ile kaldırabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama içi satın alma mevcut.

Loopsie uygulamasını indir: Android


2. Cinemagraph Pro

Flixel tarafından tasarlanan Cinemagraph Pro, şaşırtıcı özelleştirme seçenekleri ve kullanımı kolay arayüz sayesinde pek çok profesyonel fotoğrafçı için kullanışlı bir sinemagraf uygulamasıdır. Her iki hareketsiz fotoğraf ve videodan sinemagraflar oluşturabilir ve aynı zamanda ayarlanabilir hızla tekrar ve zıplama tarzını da destekliyor.

Cinemagraph Pro ile ilgili tek sorun yıllık fiyat etiketidir. Filigran eklenmesini ve daha düşük video kalitesini düşünmüyorsanız, ancak profesyonel kullanım için ücretsiz olarak kullanılabilir olmasına rağmen yıllık tam paketi satın almanız gerekecek. Paket, tam özellikli Cinemagraph Pro uygulaması ve Flixel bulut hizmeti içeriyor.

Fiyat: Ücretsiz | Yıllık abonelik

Cinemagraph Pro uygulamasını indir: iOS


3. Motion Stills

Google tarafından oluşturulan Motion Stills, hem sinemagraf’lar hem de zaman atlamalı videolar oluşturmanıza olanak tanır. Uygulamada çok basit ve ek düzenleme araçları bulunmamaktadır. Bununla birlikte, video sabitleme özelliği kesinlikle denemeye değer.

Uygulama, hareketsiz bir görüntü gibi görünmesini sağlamak için şaşırtıcı stabilizatörünü kullanarak 3 saniye döngülü bir video hazırlamanıza izin verecek. Herhangi bir düzenleme özelliği bulamazsınız, ancak bir film oluşturmak için kliplere katılabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

Motion Stills uygulamasını indir: Android | iOS


4. PICOO Camera

PICOO Camera ile, ekranda animasyon yapmak istediğiniz bir alan seçin ve sonra şaşırtıcı bir sinemagraf oluşturmak için video çekebilirsiniz. Alanı seçmek için kare veya daire şeklini kullanabilir veya parmağınızla özel bir alan çizebilirsiniz.

Sonuç, bazı durumlarda mükemmel olmayabilir, ancak çoğu durumda PICOO Camera iyi bir iş çıkarıyor. Ayrıca, sinemagrafları daha da güzelleştirmek için filtrelerle birlikte geliyor.

Fiyat: Ücretsiz

PICOO Camera uygulamasını indir: Android | iOS


5. fotodanz

Fotodanz geliştiricileri bir süre önce yönetimi durdurmuştu, ancak birkaç ay içerisinde çalışmaya başladılar ve tekrar hazır olduklarını belirtiyorlar. Bir video çekmeniz (fotodanz uygulamasından) ve animasyon yapmak istediğiniz alanı vurgulamanız yeterlidir.

Ne yazık ki, sadece 5 saniyeye kadar video çekebilirsiniz, ancak zaten sinemagraflar için fazlasıyla yeterlidir. Ayrıca, döngü stillerini kontrol etmenizi, uzunluk ve hız ayarlamanızı, görüntüyü döndürmenizi ve filtreler eklemenizi sağlar. Sinemagraf oluşturmak ücretsizdir, ancak gelişmiş filtrelere erişmek için bir uygulama içi satın alma işlemi yapmanız gerekecektir.

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama içi satın alma

fotodanz uygulamasını indir: Android


6. Video Loop Perfect Editor Cinemagraph Clips Maker

Oldukça uzun ve karmaşık bir ismi olan uygulamanın kullanımı çok kolaydır. Videonuzu yüklemeniz ve canlandırmak istediğiniz çerçeveyi çizmeniz gerekiyor. Ardından isterseniz bazı filtreleri uygulayın ve sinemagrafı telefonunuza kaydedin veya doğrudan paylaşın.

Uygulama, hazırlayacağınız tüm sinemagraflara filigran eklemektedir. Uygulama içi satın alma işlemiyle bu filigranı kaldırabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama içi satın alma

Cinemagraph Clips Maker uygulamasını indir: iOS


7. Cinemagraph

Sinemagraflar oluşturmak için güvenilir bir uygulama, ancak dengeleyici/stabilizatör ile birlikte gelmiyor. Bu nedenle, akıllı telefondan titreyen bir video yapmamak için Tripod kullanmanız veya herhangi bir araç kullanabilirsiniz. Bu listedeki diğer uygulamalara benzer şekilde, animasyon yapmak yani canlandırmak istediğiniz bir alan çizin ve sonra videoyu çekin.

İlginçtir, Cinemagraph uygulaması, sinemagrafı kare kare olarak düzenlemeyi sağlar. Her çerçevede birden fazla filtre türü ekleyebilir ve animasyonu özelleştirebilirsiniz. Odaklanmış bir öğenin dışına bir sinemagraf yaratmak için odak nesnesine de dokunabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama içi satın alma

Cinemagraph uygulamasını indir: Android

Sinemagraf oluşturmaya hazır mısınız?

Bu uygulamaların tümü, ücretsiz olarak sinemagraflar oluşturmanıza izin verir. Bununla birlikte, bazıları ya filigran ekleyebilir ya da ücretsiz sürümlerde düşük kaliteli video sunar.

Bana soracak olursanız, Cinemagraph Pro kesinlikle bu listedeki en güçlü uygulamadır, ancak profesyoneller için ücretli sürümünü satın almalarını tavsiye edebilirim. Normal kullanıcılar için PICOO Camera iyi bir seçenek olabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir