Android ve iOS için Ücretsiz En İyi Call Of Duty Benzeri Oyunlar

Klasik birinci şahıs nişancı türü aksiyon oyunları bilgisayardan oynamak etkileyici bir deneyimdir. Elbette bunların en başında Call Of Duty gelmektedir. Ancak, herkes gittikçe Android veya iOS mobil cihazlar üzerinde oyun oynamayı tercih etmektedir. Akıllı telefon veya tabletler üzerinde oynayış her ne kadar kolay olmasa da, insanlar tercih etmektedir.

Android ve iPhone telefonlarda Call Of Duty benzeri oyunlar oynamak istiyorsanız, hazırlamış olduğumu bu listeye bir göz atabilirsiniz. Birinci şahıs nişancı oyunlarından severek oynadığınız ancak listemizde olmayan oyunlar varsa, yorumlarınızı bekliyoruz.

Call of Duty benzeri oyunlardan seçtiklerimiz, tek ve çok oyunculu modlar için bol miktarda içerik olan FPS türünün temel niteliklerini ve çok sayıda silahla birlikte gelmektedir. Bu oyunların çoğu gelişmiş grafiklere sahiptir ve sağladıklarını imkanların tam keyfini çıkarmak istiyorsanız orta sınıf bir cihaza ihtiyacınız olacak.

Call Of Duty benzeri en iyi mobil oyunlar

Bu oyunların hepsi birinci şahıs nişancı oyunu olsa da, hepsi yeni bir şeyler gelir ve düşmanları yok etmekten oldukça keyif alacaksınız. Oyunlara bir göz atın ve sizin için hangisinin favori olduğunu bize bildirin.

1. Critical Ops (Ücretsiz)

Critical Ops, yoğun beceri üzerine dayanan bir sürükleyici FPS oyunudur. Bir terörist ya da anti-terörist olarak oynayabilir, arkadaşlarınızla eşleşebilir ve ilerleme durumunuzu şov panolarında kontrol edebilirsiniz. Critical Ops refleks ve taktik becerileri isteyen hızlı ve tempolu bir oyundur. Silahlar AK47 gibi tüfekler tabancalar hafif makineli silahlar ve keskin nişancı tüfekleri var.

iOS için Critical Ops oyunu indir (App Store)

Android için Critical Ops oyunu indir (Play Store)


2. Modern Combat 5: Blackout (Ücretsiz)

Gameloft oyun geliştiricisinin en iyi serilerinden biridir. Adından da anlaşılacağı üzere, bu beşinci Modern Savaş oyunudur ve eğer gerçek bir FPS hayranı iseniz en azından seriyi duymuşsunuzdur. Oyun, hem tek oyuncu kampanyalarında hem de çok oyunculu savaşlarda dengelenebilen, özelleştirilebilir yedi sınıf arasından seçim yapmanızı sağlar.

Modern Combat 5: Blackout, diğer oyuncularla, takım halinde veya küresel sohbet ortamında iletişim kurmanızı sağlar; buna ek olarak, bireysel ve takım kadrosu tablosu bulunur.

iOS için Modern Combat 5: Blackout oyunu indir (App Store)

Android için Modern Combat 5: Blackout oyunu indir (Play Store)


3. N.O.V.A. Legacy (Ücretsiz)

N.O.V.A. Legacy, muhteşem bir 3D bilim kurgu FPS deneyimi sunuyor. Tek veya çok oyunculu oynama imkanı sağlar. Tanınmış Gameloft FPS serisine dayalı, Modern Combat tarzında, sürükleyici çevrimdışı ve çevrimiçi bir nişancı deneyimiyle aksiyon sağlar.

Hikaye modu, gölge görevleri ve özel harekat modları gibi çeşitli oyun modlarında uzaylı kuvvetlere karşı savaşın. Mobil cihazlarda konsol benzeri deneyim sunar.

Android için N.O.V.A. Legacy oyunu indir (Play Store)


4. Battlefield Combat Black Ops 2 ve 3 (Ücretsiz)

Battlefield hayranları, keskin nişancı tüfek sahaları ve pek çok savaş senaryosu sunan birinci şahıs nişancı oyunu. Beklendiği gibi çok oyunculu bir mod var, artı kendi üssünüzü inşa edip savunabilirsiniz.

Özelleştirilebilir ve yükseltilebilir farklı silahlar, 60’tan fazla özenle tasarlanmış senaryolar ve çok çeşitli cihazlar için optimize edilmiş gerçek 3D grafikler ile etkileyici bir oyundur.

Android için Battlefield Combat Black Ops 3 oyunu indir (Play Store)

Android için Battlefield Combat Black Ops 2 oyunu indir (Play Store)


5. Sniper Fury (Ücretsiz)

Sniper Fury, mermi efektleri gibi büyüleyici animasyonların tadını çıkarırken, çeşitli düşman sınıflarına karşı savaşmanız gereken 130’dan fazla misyonuyla son derece zengin bir içeriğe sahiptir. Bu oyunu ücretsiz olarak indirebilir ve oynayabilirsiniz.

Seçebileceksiniz çok fazla tüfek var ve büyüleyici PvP çok oyunculu modunda diğer oyuncuların savunmalarını kırıp kaynaklarını çalabilirsiniz. Klanların kapıştığı yepyeni bir oyun moduna hazırlanın. Savaş ilan et, rakip klanın reaktör çekirdeğini zayıflat ve kaynaklarını talan et.

iOS için Sniper Fury oyunu indir (App Store)

Android için Sniper Fury oyunu indir (App Store)


6. Shadowgun (Ücretli) ve Shadowgun: DeadZone (Ücretsiz)

Bu iki oyun, oldukça uzun süre mobil cihazlar için en iyi FPS oyunlarından biri olmayı başardı (iOS için olmaması da çok ilginç). Yalnız oynamayı seviyorsanız, hikayeye dayalı bir kampanya modu sunduğu için Shadowgun oyununu tercih edebilirsiniz.

Çok oyunculu bir ortamı tercih edenler, PvP becerilerini test etmek için iki oyun modu ve güçlü bir harita seçimi sağlayan Shadowgun:Deadzone oyununu oynayabilir.

Android için Shadowgun oyunu indir (Play Store)

Android için Shadowgun: DeadZone oyunu indir (Play Store)


7. Frontline Commando serisi (Ücretsiz)

Bu oyun Call Of Duty hayranlarına hitap ederken, sadece tek oyuncu modu var. Bununla birlikte, büyüleyici bir hikayesi ve gittikçe zorlu düşman kuvvetlerine sahip olduğu için kesinlikle dikkate değer. Frontline Commando farklı versiyonları vardır. Aşağıda hepsini sunuyoruz.

Android için Frontline Commando (Play Store)

Android için Frontline Commando 2 (Play Store)

Android için Frontline Commando: WW2 (Play Store)

Android için Frontline Commando: D-DAY (Play Store)

iOS için Frontline Commando (App Store)

iOS için Frontline Commando 2 (App Store)

iOS için Frontline Commando: WW2 (App Store)

iOS için Frontline Commando: D-DAY (App Store)

Android ve iOS mobil cihazlar için Call of Duty benzeri en iyi oyunları paylaştık. Siz hangi oyunu daha çok seviyorsunuz veya listemizde olmayan hangi oyunlar varsa yorumlarınızla bildirin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir