Animista ücretsiz özel CSS Animasyon oluşturma sitesi

Şuan İnternet’te pek çok CSS animasyon web uygulaması var. Ancak gelişmiş özellikler ve kullanım açısından kolaylık sağlayacak iyi hizmetler kullanmak isteriz. Bu alanda kullandığınız bir çok web uygulaması olabilir, ancak Animista ile elde edilecek ayrıntı seviyesi ve kullanım kolaylığı gerçekten çok başarılıdır.

Bu ücretsiz web uygulaması, bir düğmeyi tıklayarak özel CSS animasyonlar oluşturmanızı sağlar. Slaytlar, dönüşümler, dalgalanmalar ve gölge bırakma animasyonları gibi önceden tasarlanmış hareketler arasından seçim yapabilirsiniz.

Animasyonu oluşturduktan sonra, diğer CSS generator‘larda olduğu gibi kodu alabilirsiniz. Bunun dışında, bu kod ile çalışmak çok daha kolaydır.

Evet şimdi başlamak için ilk önce Animista web sitesini ziyaret edin. Web uygulamasının arayüzü bir kafa karıştırıcı gelebilir, pek araç olduğunu için normaldir.

Üç ana adımdan sonra ve üstten alta doğru arayüzü kullanarak özel animasyonlar oluşturursunuz:

  • Üstteki çevrelerden bir hareket stili seçin (scale, swing, rotate, flip-scale vs). Ayrıca, stil alanını tutarak sola doğru kaydırdığınız zaman diğer seçenekleri de görebilirsiniz.
  • Altındaki farklı hareket türleriyle özelleştirin.
  • Yüzen sol taraf seçenekler çubuğundaki animasyon seçeneklerinizi düzenleyin.

Bu işlem sayesinde, animasyonun toplam süresini, kolaylaştırma stilini, gecikmeyi, hemen hemen her şeyi değiştirebilirsiniz. Ve hepsi CSS3 ile çalışır, bu da daha etkileyici hale getirir.

Ayrıca, çok üstteki çubukta, farklı türde animasyon hedef stilleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Varsayılan olarak “Basic” hemen hemen her şeyin üzerinde çalışabilir (fareyle üzerine gelme, tıklama veya anında animasyon). Diğer hedefler arasında sayfa metni, arka plan animasyonları ve gizli bir sayfa öğesini görünüme getirmek için kullanılan özel giriş animasyonları dahildir.

Özellikle, düğme stilleri için bazı sallama ve titreşim efektleri bulunan üstteki dikkat bağlantısı güzel duruyor. Bunlar, CTA butonlar üzerinde yoğunlaşarak dikkatleri çeker ve kullanıcı etkileşimlerini teşvik eder.

Ayarlamalar yaptıktan sonra, önizleme bölmesinin sağ üst köşesindeki küçük köşeli parantez simgesini tıklamanız yeterlidir.

Bu, anahtar karelerle birlikte tam CSS animasyon sınıfınızla birlikte yeni bir sayfa getiriyor. İsteğe bağlı özellikler kodu küçültmenize ve eski web tarayıcılarını destekleyen otomatik önekleyiciyi eklemenize izin verir.

Bir çok özel CSS animasyon araçlarını kullanabilirsiniz. Animista web uygulaması, gerçekten zengin özelliklere sahiptir. Başlangıçta tamamen ücretsiz ve biraz karmaşıktır ancak arayüzü anladığınızda, kullanabileceğiniz en iyi CSS generator budur.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir