Apache OpenOffice Türkçe İndir – Tamamen ücretsiz Office alternatifi program

Apache OpenOffice, Microsoft Office’e benzeyen açık kaynaklı ücretsiz ve Türkçe Office alternatifi olarak kullanabileceğiniz bir üretkenlik paketidir. Bu yardımcı program sayesinde, Office programı olmadan metin belgeleri, sunumlar ve elektronik tablolar oluşturabilir. Yazılım ve tüm özellikleri ücretsizdir. Bu programların hiçbir premium versiyonu mevcut değildir. Office’in güçlü kullanıcıları, OpenOffice’i kendi ihtiyaçları için yeterli bulamazken, bilgisayar kullanıcılarının ezici çoğunluğu bu ücretsiz verimlilik paketini oldukça kullanışlı bulacaktır.

Microsoft Office’e rakip olan OpenOffice, önemli ölçüde geride kaldı. Şimdi OpenOffice, uzun yıllar sonra ilk önemli güncellemesini, Windows, Mac ve Linux için yaptı. Yüzlerce hata düzeltmesi, Microsoft Office belgeleriyle daha iyi uyumluluk sağlamaktadır.

Apache OpenOffice – Ücretsiz ve Türkçe ofis programı

Apache OpenOffice indir

OpenOffice’i kurmak, yükleyici dosyaların, sözlüklerin, yardım içeriğinin ve eklentilerin elle toplanmasını özenle gerektirirdi. OpenOffice son sürümünde ihtiyacınız olan Windows bileşenlerinin çoğunu ekleyen ve Word, Excel ve PowerPoint dosyaları için varsayılan yazılım haline getiren tek bir yükleyici bulunur.

OpenOffice aşağıdaki programları içerir:

  • Writer
  • Calc
  • Impress
  • Draw
  • Base
  • Math

Programı kullanmaya başlayın

Microsoft Office kullanıcıları, her programın menü ve araç çubuklarının Office meslektaşlarına benzer şekilde OpenOffice’i kullanırken rahat hissedecek. Apache’nin verimlilik paketi, bazı açılardan daha basit bir kullanıcı arayüzü sunar. Yeni kullanıcılar herhangi bir bilgi birikimine gerek duymayacak.

Writer, Calc, Impress

Çoğu kullanıcı temel olarak kullanılan üç program için OpenOffice’i indirecektir: Write, Calc ve Impress. Bu programlar sırasıyla Word, Excel ve PowerPoint ile aynıdır. Hiç şüphesiz, sıradan kullanıcılar OpenOffice’te bulunan diğer programları kullanmazlar. Üç program da sorunsuz çalışıyor ve temel düzenleme özellikleri ile geliyor. Belgeler PDF’lere dönüştürülebilir veya şifre ile korunabilir.

Apache OpenOffice indir

OpenOffice, veritabanlarını yönetmek için Calc ve Base özelliğine sahiptir. Bu programlar bu başarıyı gerçekleştirirken, büyük veritabanlarını yönetmek neredeyse imkansız hale gelir. Öte yandan, Microsoft’un Excel en büyük veritabanları ile kolaylıkla başa çıkabilir. Aynı şekilde, Impress’teki sunumlar o kadar da ilgi çekici değildir. PowerPoint, şablonlar, geçişler ve tasarım öğeleri ile birlikte gelir.

Apache OpenOffice indir

Yine de, Apache’nin OpenOffice programı birçok kullanıcı için mantıklıdır. Ücretsiz yazılım hemen hemen herkes için cazip ve çoğu bireyin ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Office için para hercamak istemeyenler Apache’nin OpenOffice programını alternatif olarak ücretsiz yükleyebilir.

Yalnızca OpenOffice’i kullansanız bile, Office kullanıcılarıyla dosya alışverişi yapmanız gerekecek. OpenOffice her zaman Microsoft Office formatlarıyla temel uyumluluğa sahiptir ve bu sürüm belgelerinizdeki madde işaretleri ve numaralı listeleri, nesnelerdeki grafikleri ve renkli arka planları, metinli şekilleri, 3D şekilleri ve grafikleri korumakta daha başarılıdır.

Apache OpenOffice indir

Sonuç olarak;

Sonuçta, Apache’nin OpenOffice, birçok açıdan Microsoft Office’e layık bir rakiptir. Programları, Microsoft’un verimlilik paketinde bulunan birkaç özellikten yoksun olsa da, yine de, kullanıcılar temel belgeleri ve sunuları sorunsuz hazırlayabilir. Mevcut formunda, OpenOffice, Office’ten daha fazla dosya türü ile uyumludur.

Apache OpenOffice 4.1.3 Türkçe indir

Apache OpenOffice Windows, Mac sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan sürümü indirin.

Windows için Apache OpenOffice Türkçe indir (122MB)

Mac OS X 10.7 ve üzeri için Apache OpenOffice Türkçe indir (154MB)

Apache OpenOffice Türkçe dil paketi indir (11MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir