AppCheck Anti-Ransomware fidye yazılım saldırılarına karşı koruma sağlar

Ransomware yani fidye yazılımları her zaman bir sorundur, ancak Mayıs 2017’de WannaCry fidye saldırısı sonrasında şöhret kazanmıştır. O günden sonra, sistem üreticileri ve güvenlik uzmanları fidye yazılımlardan korumaya öncelik vermiştir. Fidye yazılımlar gerçekten çok büyük tehlikedir. Bu saldırılara maruz kaldığınızda ya fidye ödemesi yapmanız gerekecek yada dosyalarınız silinecektir.

Fide yazılım saldırıları ile karşılaşmadıysanız ne kadar büyük bir tehlike olduğunun farkında olmayabilirsiniz, ancak karşılaştığınız zaman, ne derece tehlikeli olduğunu anlarsınız. Bu zamana kadar karşılaşmadıysanız şanslısınız ancak ne zamana kadar şanslı olabilirsiniz?

Fidye yazılımlardan korunmak için en iyi ücretsiz anti-ransomware programlar hakkında daha önceden konuşmuştuk. Ama her geçen zaman yeni yazılımlar ortaya çıkmaktadır. AppCheck Anti-Ransomware bunların en yenisidir. Bu yazımızda bu fidye yazılımlardan koruma programı hakkında konuşacağız. Umarız sizler için faydalı olacaktır.

AppCheck Anti-Ransomware

CheckMal tarafından geliştirilen AppCheck Anti-Ransomware programı, yeni nesil fidye davranış algılama motoru ile fidye yazılımları tespit eder, hasarlı dosyaları önler ve kurtarır. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki sürümü vardır, ancak ücretsiz sürümün bazı kısıtlamaları var. AppCheck Free (Personal) sürümün sunduğu şeylere bir göz atalım.

Ücretsiz sürümün özellikleri aşağıdaki gibidir:

1. Proaktif fidye yazılımlara karşı koruma

Tipik bir fidye yazılımı, fidyeyi ödeyene kadar verilerinizi kilitler. Bilgisayarda oturum açamıyorsanız, yedeklediğiniz verileri olağan süreç boyunca kurtaramazsınız. AppCheck, sisteminizdeki bilinen fidye yazılım davranışlarını saptamada yardımcı olur ve değişiklikleri CARB Motoru kullanarak geri alır. Bu, alışılmış yedeklemelerden farklıdır ve sistem fidye yazılımından etkilenmesine rağmen çalışır.

2. RansomShelter

RansomShelter özelliği, yedek dosyalara zaman zaman yardımcı olur. Dosyaları Windows’da yedekleme seçeneğine sahip olmakla birlikte, bu farklıdır. Olağan yedeklemenin aksine, bir fidye saldırısı olayında yedeklenen verileri korur.

3. Kendini Koruma

AppCheck sisteminizin verilerini işlediğine göre, fidye yazılımları AppCheck uygulamasına saldırırsa ne olur? AppCheck, sisteminizi güvence altına almak dışında, kendi dosyalarını kaydetme konusunda bilinçlidir.

4. MBR / GPT Koruması

En zorlu fidye yazılım saldırıları, sistemin MBR’sini (Master Boot Record) ve GPT’yi (GUID Bölümleme Tablosu) etkileyen saldırılardır; bu nedenle, sistemin herhangi bir şekilde tekrar kullanılmasını zorlaştırır. AppCheck, sistemin aynısını korur ve böylelikle fidye yazılımı tarafından sisteminizi ele geçirmek için yapılan hemen hemen her girişim engellenir.

Bu programı kullanmak çok basittir. Kurulumu sisteminize yüklemeniz ve gerçek zamanlı koruma ve MBR Koruması’nın açık olduğundan emin olun. AppCheck ayrıca, hafifletilmiş tehditleri takip etmek için bir günlük görüntüleyici içerir.

AppCheck Anti-Ransomware indir

AppCheck Anti-Ransomware ücretsiz fidye yazılımlardan koruma programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan programın ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.

Windows için AppCheck Anti-Ransomware indir (7 MB)

Ayrıca bakınız; Fidye yazılımlardan korunmak için en iyi ücretsiz anti-ransomware programlar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir