Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker bilgisayarın savunmasız olup olmadığını kontrol eder

Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker, Windows bilgisayar işlemcisinin savunmasız olup olmadığını kontrol etmeyi sağlayan ücretsiz CPU güvenlik açığı denetleme programıdır. Spectre ve Meltdown güvenlik açıkları son zamanlarda her yerde duyulmaya başlandı. Bu güvenlik açıkları modern işlemcilerin çoğunu etkiler ve milyonlarca cihazı risk altına sokar. Bunlar temelde bilgisayarınız tarafından işlenmekte olan bilgileri çalabilecek donanım hatalarıdır.

Bu keşif yeni olmasına rağmen, şimdiye kadar pek çok Spectre ve Meltdown saldırısı bildirilmedi. Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker, Ashampoo tarafından yakın zamanda duyurulan ve CPU’nun savunmasız olup olmadığını kontrol etmenizi sağlayan ücretsiz bir araçtır.

Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker

Sisteminizin savunmasız olup olmadığını bir düğmeye tıklayarak öğrenmenizi sağlar. Sisteminizin etkilenip etkilenmediğini kontrol etmenin birkaç yolu vardır. Microsoft, Windows bilgisayarınızın Meltdown ve Spectre CPU güvenlik açığı programlarından etkilenip etkilenmediğini öğrenmenizi sağlayan bir PowerShell cmdlet’i yayımladı.

Ashampoo, CPU’nuzun bu güvenlik açıklarına karşı savunmasız olup olmadığını kontrol etmek için ‘Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker’ aracını da duyurdu. Program, Microsoft tabanlı bir kontrol algoritması kullanmaktadır.

Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker indir

Bu programın kullanımı çok kolaydır. Herhangi bir komut dosyası veya cmdlet’i çalıştırmanıza gerek yoktur. Bilgisayarınızı bu güvenlik açıklarına karşı kontrol etmek için basit arayüzünü kullanabilirsiniz. İndirildiğinde, Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker bilgisayarın işlemcisini tarar. Tarama biraz zaman alabilir ve tamamlandıktan sonra sonucu gösterecektir.

Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker indir

Program, bilgisayarınızın Spectre veya Meltdown saldırılarından herhangi birinden etkilenip etkilenmediğini açıkça görüntüler. Benim bilgisayarımda yaptığım kontrolde, Spectre’ye karşı savunmasız, Meltdown’a karşı güvenli olduğunu gösterdi.

Ayrıca, bu güvenlik açığı için olası birkaç düzeltmeyi görmek için aşağıdaki ‘What should I do’ (ne yapmalıyım bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker bir çok kullanıcının bu son keşfedilen güvenlik açıklarına karşı gerekli önlem almasına yardımcı olabilir.

Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker indir

Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirin. Kurulum yapmadan direkt açılır ve anında denetleme işlemini başlatabilirsiniz.

Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker indir (690 KB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir