Auslogics Registry Cleaner ile kayıt defteri temizleyin ve hataları düzeltin

Auslogics Registry Cleaner, bilgisayarın sorunsuz çalışması için Kayıt Defteri temizlemek ve hataları düzeltmek için kullanabileceğiniz ücretsiz program.

Bu kayıt defteri temizleyicisinin yapacağı ilk şey Windows Kayıt Defteri’ni taramaktır; Tarama, geçersiz dosya ilişkilendirmeleri, yüklü yazılımlar, uygulama yolları ve daha fazlasını kapsar. Tarama tamamlandığında, uygulama açığa çıkarılan sorunların bir listesini gösterir. Kolayca bir tıklama ile tespit edilen tüm sorunları onarır. Bu tür işlevler Auslogics Registry Cleaner tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Piyasadaki bir çok kayıt defteri temizleme programları, kendilerini mucizevi düzeltme araçları olarak göstermekte ve bilgisayarınızı hızlandırmada yardımcı olmaktadırlar. Gerçek şu ki, öyle abartılacak kadar önemli program değillerdir ancak gereksiz kayıt defteri girdileri ara sıra bilgisayarınızda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Kayıt defterini temizlemenin programsız bir yöntemi elbette vardır ancak bilgi gerektirdiği ve yapılacak bazı hatalardan dolayı daha büyük sorunlar ortaya çıkarılması da mümkündür. Bu nedenle herhangi bir bilgi gerektirmeden kolayca kayıt defterini temizlemek ve onarmak için bu ve benzeri ücretsiz programları kullanmakta faya var.

Auslogics Registry Cleaner

Auslogics Registry Cleaner, tüm Kayıt Defteri üzerinden tarama yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları, ancak yalnızca varsayılan olarak “güvenli” alanları etkinleştirerek daha güvenli bir yaklaşım benimser. Eğer bu yeterli değilse, silinen her şeyi yedekler ve herhangi bir sorun çıktığında geri almanıza olanak sağlayan bir geri yükleme noktası oluşturur.

Auslogics Registry Cleaner, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 ile uyumludur. Basit bir sihirbaz yardımıyla programı Windows sürümlerinden herhangi birine kurmanıza yardımcı olacaktır. Yani anlayacağınız kurulumda ve kullanımda sorun yaşamazsınız.

Auslogics Registry Cleaner kullanımı

Programın kullanımı kolaydır. İlk önce Auslogics Registry Cleaner ücretsiz olarak indirin ve kurulumuna geçin. İlk kurulum adımında özel yükleme seçeneğini seçin. Çünkü ekstra program yüklemesi yapmaktadır. Özel yükleme adımında bu seçeneği kaldırın. Kurulum tamamlandıktan sonra programı çalıştırın. Bir analiz yapmak isteyecektir. Dilerseniz hemen bir analiz başlatabilir veya seçenekleri belirlemek için analizi iptal edebilirsiniz.

Programın arayüzü iki kısıma ayrılmaktadır. Sol kısımda, kısayollar, dosyalar, yazılım, sistem olmak üzere 4 ana seçenek ve bunların altında taranmasını istediğiniz seçenekleri belirtebilir veya kaldırabilirsiniz. Sağ tarafta ise tarama yapılacak alandır ve Scan Now ile hemen bir tarama başlatabilir veya Scan and Repair ile hem tarama  hem de onarma başlatabilirsiniz.

Scan Now düğmesine tıklayarak bir tarama başlatabilirsiniz. Yaptığımız testte tarama çok hızlı gerçekleşti. Tarama sonuçları ana başlıklar altında listelendi. Taramada ayrıca, sorunların önemini ve ne kadar problem olduğunu gösterir.

Bu seçeneklerden istediğiniz birine tıklayarak problemleri listeleyebilirsiniz. Ya da alt kısımda yer alan Repair düğmesine tıklayarak onarım yapabilirsiniz.

Repair düğmesine tıklamadan önce bir yedek oluşturmasını istemiyorsanız Back UP Changes seçeneğini kaldırabilirsiniz. Ancak bu seçeneğinin seçili olması her zaman iyidir. Repair düğmesine tıklayarak onarımı başlatın. Bilgisayar ekranı kapanıp açılır gibi olabilir, sorun değildir. Kullanıma kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Evet, Auslogics Registry Cleaner kayıt defterini temizlemek ve kayıt defteri hataları düzeltmek için kolay kullanımlı ve hızlı bir programdır. Bilgisayarınızda kayıt defterinden dolayı oluşacak sorunları önlemek için faydalı programlardan biridir.

Auslogics Registry Cleaner indir

Auslogics Registry Cleaner ücretsiz kayıt defteri temizleme ve hatalarını düzeltme programı Windows sistemlerinde çalışmaktadır.

Windows için Auslogics Registry Cleaner indir (9MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir