AVG AntiVirus FREE: Virüs ve zararlı yazılımlara karşı koruma programı

AVG AntiVirus FREE, bilgisayarınızı virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, truva atlarına, casus yazılımlara ve diğer tehditlere karşı korumak için tasarlanmış ücretsiz ve Türkçe antivirüs programı. İlk çıktığından beri birçok değişikliğe uğradı, Windows bilgisayarlarınız için daha iyi koruma sağladı.

AVG AntiVirus FREE ayrıca, tıklanmaya güvendiğinden emin olmak için gösterilen arama sonuçlarını tarayan bir link tarayıcı içerir. Program varsayılan arama motorunu değiştirip diğer eklentileri indirerek mevcut İnternet tarayıcınıza müdahale etmeye çalışıyor. Bu ayarları reddetmek kolaydır, sadece yükleme pencerelerini dikkatle okumanız yeterlidir. İndirme ayarlarınızı değiştirmezse, kolayca geri dönüp orijinal ayarlarınıza geri döndürebilirsiniz.

AVG AntiVirus FREE

AVG AntiVirus FREE indir

Virüsler, casus yazılımlar ve tehlikeli bağlantılardan korunma sağlayan en iyi ücretsiz antivirüs programlardan biridir. AVG AntiVirus FREE, nispeten basit bir koruyucu yazılım parçası gibi görünse de, arka planda devam eden çok şey var. Bununla birlikte, AVG’nin “cihazınız ne olursa olsun sizi kapattık” derken, yalnızca Windows, Mac ve Android için geçerlidir.

AVG AntiVirus FREE’in kötü niyetli yazılımlara, kötü amaçlı e-postalara, tehlikeli web sitelerine ve daha fazlasına karşı otomatik koruma sağlayacağını bilmek güvende; herhangi bir şey yapmanıza gerek yok; yazılım gerektiğinde harekete geçecektir.

Ancak daha tecrübeli kullanıcılar için AVG AntiVirus FREE, istisnaları yapılandırmak, nasıl ve ne zaman kontrollerin gerçekleştirileceğini seçmek ve daha pek çok seçeneği içeren seçenek sayfası sunar.

AVG AntiVirus FREE kullanımı ve kullanıcı arayüzü

AVG AntiVirus FREE, taramaları çalıştırmak için kullanımı kolay temiz bir kullanıcı arayüze sahiptir. Sistem tepsisinde bir simge kullanılarak pencere kapalıyken de çalışmaya devam edecektir. Bu aynı zamanda programı istediğiniz zaman kolayca açmanızı sağlar. Sistem tepsisinde çalışırken, program bilgisayarınızın sistem kaynaklarının çoğunu kullanmaz ve güvenliği ihlal edilmiş bir web sitesini ziyaret etmeye çalışmazsanız size uyarı veya güncelleme pencereleri göstermeye devam etmez. Deneme sürümü olduğundan arayüz her açışınızda AVG Professional’ı satın almanızı isteyecektir.

AVG AntiVirus FREE indir

Başlangıçtan itibaren – kurulum anı – AVG Internet Security denemesini yüklemeniz istenir (aslında bu rotadan aşağı doğru inmeniz önerilir). Bu yazılımı yüklemek istemeseniz bile, AVG Free arayüzünün ücretsiz olmayan bileşenlere olan bağlantılarla dolu olduğunu fark edeceksiniz. Sinir bozucu olabilir. Bununla birlikte, AVG AntiVirus FREE’in arayüzü basit ve hoşunuza gidecektir.

Tehditleri arayın ve kaldırın

AVG AntiVirus FREE, bilgisayarınızdaki tehditleri aramak ve kaldırmak için üç tarama türü sunar. Tam sistem taraması bilgisayarınızdaki her klasörü tarar, taramak için dosya ve klasörler seçebilir veya anti-rootkit seçeneğini kullanabilirsiniz. Her seferinde taramayı kurmayı hatırlamak zorunda kalmamak için belirli bir gün ve saat için planlanmış bir tarama da yapabilirsiniz. AVG Anti-Virus, Windows 8’de dokunmayı destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Yeni sürüm, daha önce programın diğer sürümlerinde bulunmayan bir güvenlik duvarı da içerir. Güvenlik duvarı, AVG AntiVirus’un spam ile mücadele etmesine, arama sonuçlarındaki bağlantıları taramasına ve Wi-Fi saldırılarına karşı korunmanıza yardımcı olur.

AVG AntiVirus FREE indir

AVG AntiVirus, bağlam menülerinden taramaya izin veren Windows Gezgini ile tam olarak bütünleşir. Programın bu yeni sürümü yüzde 36 daha hızlı tarıyor ve yüzde 200 daha hızlı yükleniyor. Bilgisayarınızı eskisinden daha iyi koruyan harika bir araçtır. Veritabanı ayrıca yeni tehditlere karşı önlemek için her gün otomatik olarak güncelliyor.

AVG AntiVirus FREE artı özellikleri

Sosyal medya web sitelerinde koruma sağlamaktadır. Çok fazla sistem gereksinimi kullanmadığı için bilgisayarınızı yormaz. E-posta koruması sayesinde güvenli mail göndermek mümkündür. Arama sonuçlarındaki bağlantıları taramaktadır. Böylece güvenli olmayan bağlantılara erişimi engeller. Güvenlik duvarı içermesiyle bilgisayarınızı daha da güvenli hale getirmektedir.

Ücretsiz sürümün temel özellikleri; Virüs, casus yazılım ve diğer zararlı yazılımları durdurma. Güvenli olmayan bağlantıları, indirmeleri ve e-posta eklerini engelleme. Bilgisayar performans sorunlarını tarama. Gerçek zamanlı güvenlik güncellemeleri alma.

AVG AntiVirus FREE Türkçe indir

AVG AntiVirus FREE ücretsiz virüs koruma programı, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan AVG AntiVirus FREE son sürümü indirin.

Windows PC için AVG AntiVirus FREE indir (3.3 MB)

Android için AVG AntiVirus FREE indir (Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir