Bandicam: Ekranda oyun, video veya herhangi bir şeyi kaydetme programı

Bandicam, bilgisayar ekranında oyun, video veya herhangi bir şeyi kaydetmeyi sağlayan gelişmiş bir ekran kaydetme programıdır.

Bandicam, kullanımı kolay, yüksek performanslı, ekran ve video yakalama programıdır. Oyun oynama görüntülerini kaydetmek isteyen oyuncular için en ideal oyun videosu kaydetme programlarından biridir. Sadece bu alanda değil, sunum, eğitim ve diğer amaçlar için masaüstü ekrandaki her şeyi kaydetmek isteyenler, basit arayüz ve esneklik sağlayan bu harika programı deneyebilirler.

Bandicam

Günümüzde video kaydı en popüler aktivitelerden birisi haline geldi. YouTube’da ve diğer sitelerde rutin olarak milyonlarca görüntü içeren oyun videoları yayınlanmaktadır. Kendi oyun görüntülerini yakalamak ve yüklemekle ilgilenen kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Bandicam bu amaçlar için mükemmel bir uyum sağlar, çünkü bu tür yazılımlar söz konusu olduğunda oyuncuların önerebileceği tüm kutuları denetler.

Yazılım, düşük CPU kullanımı için başlangıçtan tasarlanmıştır. Bandicam’ın kaynak yoğunluktaki video oyunlarıyla gereksiz yere rekabet etmeyeceği için oyun performansı yazılım kaydedilirken bile yüksek kalır. Kullanıcılar, gerektiğinde performansı daha da artırmak için program ayarlarını yapabilir, bir yanda yakalama ve sıkıştırma kalitesi ile diğerinde kaynak kullanımını değiştirebilir.

3 ana kaydetme modu sunar

Masaüstü kayıt modu ile masaüstü ekranı ve web videosu kaydetmek mümkündür. Bu modda kaydedilecek ekran boyutunu kolayca ayarlama seçeneği vardır. Tam ekranı kaydedebilir ve kayıtlarda farenin belli olması için fare etrafını gösteren seçeneği aktif edebilirsiniz.

Oyun kayıt modu DirectX kullanarak oyun ve video oynatıcıları kaydetmek mümkündür. Cihaz kayıt modu ise web kamerası kaydı ve HDMI yakalama aygıtından kaydetme imkanı sağlar.

Oyun videosu kaydetme de çok başarılıdır

Program, sunum için OpenGL veya DirectX kullanan oyunları yakalayabilir; bu API’lerin ikisi, 3D grafikleri görüntüleme konusunda en popüler kaynaktır. Bandicam ayrıca, bir programın mevcut kare hızını ekranda gösterebilir; böylece oyuncular bilgisayarlarının ne zaman sekteye uğrattığını daha kolay anlayabilecektir. Hatta oyunlar için çerçeve oranlarını rastgele seviyelere sınırlayabilir, böylece eski oyunlar gereksiz yere saniyede yüzlerce çoğunlukla gereksiz karede çalışmazlar.

Sunum veya eğitici videolar kaydetmek içinde iyidir

Oyun oynamayan kullanıcılar bile bu programı faydalı bulacaktır. Bandicam, sunumlarda, eğitici tablolarda ve diğer yapımlarda kullanılmak üzere videoyu sunmak için kullanılabilecek şekilde normal masaüstü etkinliklerini de yakalar. Programın hangi amaçla kullanıldığı, bunlardan herhangi birine uyacak şekilde ayarlanabilen bir takım ayarlar sunar. Örneğin kullanıcılar, elde edilen ses ve video için çok sayıda sıkıştırma yöntemi ve kalite düzeyi arasından seçim yapabilir ve CPU yüklerini daha da düşürebilecek donanım hızlandırma seçeneklerini etkinleştirebilir.

Yani anlayacağını program ekran kaydetmek için en iyi zemini hazırlamaktadır ve bu sayede tamamen kaydedilecek görüntülere adapte olacağı için kaliteli kayıtlar ortaya çıkacaktır. Bandicam, o anda odaklanabilecek programdan bağımsız olarak ekranda olup bitenlerin ekran görüntülerini hızlı ve verimli bir şekilde almasını da sağlıyor.

Bandicam ile yakalayacağını oyun videosu veya ekran videosunu AVI, MP4 biçimlerinde kaydeder. Ekran görüntüleri BMP, PNG, JPG biçiminde kaydeder. Yüksek çözünürlükte videolar kaydetmek ve herhangi bir dönüştürme yapmadan 720p/1080p kalitesinde video yükleme desteği sağlar.

Bandicam kayıtlı ve kayıtsız iki ayrı sürüm sağlar. Kayıtsız sürüm, ücretsiz deneme sürümü oluyor. Elbette kısıtlamaları var. Dosya başına 10 dakika kayıt sınırlaması ve kaydedilen görüntü ve videolara filigran ekler. Bunun dışında her şey kayıtlı sürüm ile aynıdır.

Bandicam Türkçe indir

Bandicam yüksek kaliteli oyun videosu, ekran videosu ve masaüstü ekran kaydetme sağlayan program Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista, XP sistemleri ile uyumludur.

Windows için Bandicam indir (17MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir