Bilgisayarımda oyunlar yavaş çalışıyor veya yavaş yükleniyor ne yapabilirim?

Windows PC için bir oyun geldiğinde, sorunsuz bir yükleme iyi bir şans demektir. Windows PC çeşitli bileşenlerden oluştuğundan, bir şeylerin ters gitmesi de sürpriz olmamalıdır. Pek çok PC oyuncusu, çoğunlukla hatasız yükleme ve oyun deneyimi yaşamak ister, ancak herkes o kadar şanslı olmuyor. Sorunlarla karşı karşıya kalan şanssız insanlardan biriyseniz, oyunun yükleme sorunlarını gidermek için çeşitli yollar bulunduğundan, bu yazımız sizin için faydalı olacaktır.

Windows 10/8/7 bilgisayarınızda oyunlar yavaş çalışıyor veya yavaş yükleniyor ve bu çok uzun bir zaman alıyorsa, bazı iyi yapılandırmalar bu sorunları çözer. Unutmayın; bu düzeltmeler kalıcı olmadığı için, ileride bu ayarlamaları tekrar gözden geçirmenizigame booster, oyun hızlandırıcı, oyun hızlandırma, oyun hızlandırma programı, oyun optimize etme, oyun oynamayı hızlandırma, ücretsiz, Windows 10 tavsiye ederiz. Yani anlayacağınız, buradaki ayarlamaları yaptıktan sonra, sorunlarınız %90 çözülecektir, ancak ileri zamanda yine aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz ve bu sorunları düzeltmek için yine aynı yöntemleri uygulayabilirsiniz.

PC’lerde yavaş çalışan veya yavaş yüklenen oyunlar

Evet, Windows bilgisayarınızda oyunlar yavaş yükleniyorsa, hatta hiç ilerleme kaydetmiyorsa, yapılacak bazı düzenlemeler mevcuttur. Size herhangi bir zorluk çıkarmadan, bu yöntemler sayesinde oyunların düzgün bir şekilde yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi bu durum için yapacağınız seçenekleri sıralamak istiyoruz.

1. Doğru DirectX sürümünü yükleyin

Windows 10 PC’de video oyunların çoğunluğu, Microsoft DirectX‘in yüklenmesini gerektirir. Bir bilgisayarın multimedya yeteneklerini geliştirmek için tasarlanmış bir API’dır. Buna ek olarak, birçok video oyun yaratıcısı için birincil araçtır, bu yüzden DirectX olmadan herhangi bir deneme yapmamamızı öneririz.

Şu anda, DirectX‘in birkaç sürümü bulunmaktadır; en yeni sürüm DirectX 12’dir. Oyununuzun akılda tutulduğu şekilde sürümünü indirmenizi ve yüklemenizi öneririz. Aslında, hemen hemen tüm video oyunlarının kurulumu sırasında oyunculara API’nın doğru sürümünü yükleme seçeneği sunmak için bir seçenek açılmalıdır. API’yı resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

DirectX 11 sürümünü yükleyebilirsiniz.

2. Ekran kartı sürücülerinizi güncelleyin

Grafik ekran kartı sürücüsü, yüklenemeyen bir oyunun arkasındaki sorun olabilir. Bazen oyunda bir hata olabilir. Hem grafik kartı hem de oyunun kendisi için basit bir güncelleme yapılması gerekir. Grafik sürücülerini güncellemeniz gerekir ve güncellemeler genellikle grafik kartı üreticisinin web sitesinde bulunurken, bir oyun güncellemesi otomatik olma eğilimindedir.

3. Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir paketi başka bir seçenektir

Bir video oyunu yüklerken, bazıları kullanıcıdan Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir yazılımını indirip kurmalarını istemez. Bunun nedeni, C, C++ ve C++ / CLI geliştirme dillerinde uygulamalar oluşturmak için tasarlanmış entegre bir geliştirme ortamı olmasıdır.

Belirli uygulamaları bir Windows bilgisayarında çalıştırdığınızda, Microsoft Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir belleği omurga bileşenlerinden biridir ve bu nedenle, kurulu olmadan oyunların yüklenmesi başarısız olabilir.

İşte, şu anda kullanımda olan en yeni sürümü Visual C++ 2013, ancak bazı eski oyunlar Visual C++ 2005 veya 2008’i destekleyebilir. İndirmek için hala mevcut olmadığı için endişelenmeyin. Microsoft’un yalnızca bileşenlerini geriye dönük olarak uyumlu hale getirmesini diliyoruz, böylece oyuncular aynı şeyin farklı bir sürümünü indirmek zorunda kalmıyorlardı.

4. .NET Framework yüklü olduğundan emin olun

Bir Windows 10 makinesi için tasarlanmış pek çok program gibi, çoğu oyun Microsoft .NET Framework yüklemesi ile en iyi şekilde çalışır. Windows için video oyunları oluştururken önemli bir unsurdur ve DirectX’e benzer şekilde, kullanıcılar daha eski oyunların daha eski sürümlerini indirip yüklemelidir.

Yine, daha yeni sürümler geriye dönük olarak uyumlu değil; yazılım devinin mümkün olan en kısa sürede düzeltmesi gereken bir şey.

5. Windows sisteminizi ayarlayın

Bilgisayar yapılandırması iyi ise ve oyunlarınız yavaşça çalışıyorsa, Windows işletim sisteminizde oyun performansını artırabilecek bazı değişiklikler yapın. Oyun performansını artırmak için bazı özgür yazılımları kullanabilirsiniz.

Razer Cortex: Game Booster ve benzeri oyun hızlandırma programlarından faydalanabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir