Bilgisayarınız için en iyi 5 Güç Kaynağı Ünitesi listesi

Herhangi bir güç artışını önlemek için Güç Kaynağı Üniteleri veya PSU’lar kurulumunuzun önemli bir parçasıdır. Ancak, pazara çeşitli seçenekler getiren çok sayıda şirketin ortaya çıkmasıyla birlikte, bilgisayarınız için iyi bir güç kaynağını seçmek zorlaşıyor. İyi bir PSU, birşeyler yanlış giderse, elektrik prizinin kendisi de dahil olmak üzere PC bileşenlerini kurtarmak için optimum koruma özelliklerine sahiptir.

Başlamadan önce, bilgisayarınız için ne kadar güç kaynağı gerekli olduğunu hesaplamak isteyebilirsiniz.

En İyi Güç Kaynağı Üniteleri

Bu yazımızda, bilgisayarınız için satın alabileceğiniz Güç Kaynağı Üniteleri veya PSU’lara ilişkin en iyi 5 markayı bir araya getirmeye çalıştık. Kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca, sizin için en iyi güç kaynağının hangisi olduğunu yorumlarınızla bize bildirebilirsiniz.

1. EVGA 500 W1

Bilgisayarınız için en iyi 5 Güç Kaynağı Ünitesi listesi

EVGA 500 W1 piyasadaki en çok satan PSU’lardan biridir. Uygun bir fiyat etiketi ve 500W kapasitelidir, orta ölçekli bir bilgisayarı çalıştırmaya yetecek kadar basit olan EVGA 500, kullanışlı bir bilgisayara yatırım yapmak istiyorsanız tavsiye edilmektedir.

2. Sentey XPP725

Bilgisayarınız için en iyi 5 Güç Kaynağı Ünitesi listesi

Üst düzey bir şey arıyorsanız, bakmanız gereken Sentey XPP725’dir. 725 W kapasiteli bu PSU, ciddi bir iş demektir ve oyun bilgisayarınızdan güçlü düzenleme makinenize kadar her şeyi çalıştırabilir. PSU’da ayrıca tek bir +12V ray bulunur; Bileşen yükünü birden fazla ray üzerinde manüel olarak dengelemekten kaçınarak, tüm gücü bir tek hat üzerinde tutarak bileşen montajını basitleştirir.

3. Corsair CX600

Bilgisayarınız için en iyi 5 Güç Kaynağı Ünitesi listesi

Corsair’den gelen bu güvenilir 600W PSU, satın alabileceğiniz en iyi özelliklerden biridir. CX serisi, ihtiyacınıza bağlı olarak 400 Watt kapasiteyle 850 Watt’a kadar başlıyor. Ancak, CX600, piyasadaki çoğu Intel işlemciyle mükemmel uyumluluğu nedeniyle en popüler üründür. Ayrıca, sıcaklığa bağlı olarak fan hızını değiştirerek düşük ses seviyesinde mükemmel hava akışı sağlayan sessiz bir 120mm fan da vardır. CX600 ayrıca 0,99 Aktif Güç Faktörü Düzeltme özelliğine sahiptir ve bu da temiz ve güvenilir güç sağlar.

4. EVGA SuperNova 750

Bilgisayarınız için en iyi 5 Güç Kaynağı Ünitesi listesi

Satın alabileceğiniz bir diğer üst seviye PSU, EVGA’dan SuperNova 750’dir. Herhangi bir düzensiz güç performansından bilgisayarınızı geleceğe hazırlamak için 10 yıllık garanti sunar.. Bu güç kaynağı, şık olup, OVP (Aşırı Voltaj Koruması), UVP (Düşük Voltaj Koruması), OCP (Aşırı Akım Koruması), OPP (Aşırı Güç Koruması) ve SCP (Kısa Devre Koruması) dahil olmak üzere bazı ağır iş korumalarına sahiptir.

5. Corsair RMx650x

Bilgisayarınız için en iyi 5 Güç Kaynağı Ünitesi listesi

Corsair’den bir diğer güvenilir ürün yelpazesi de RM serisidir. 650W modeli, işlemlerinizin çoğunu ve daha fazlasını gerçekleştirebildiğinden iyi bir seçim olacağını düşünüyoruz. 80 Plus sertifikası vardır ve sağlam güç iletimi ve uzun vadeli güvenilirlik sağlayan bazı premium dahili bileşenlere sahiptir. Ayrıca özel Sıfır RPM Fan Modu vardır ve düşük ve orta yüklerde neredeyse sessiz çalışma sağlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir