Bir Kolay Performans Ayarı ile Windows 10 Hızlandırma

Eski donanımlara sahip olan veya çok RAM içermeyen bir Windows 10 bilgisayarınız varsa, muhtemelen yavaş olmasından dolayı kendinizi iyi hissetmiyorsunuz. Herhangi bir program kullanmadan, sorunsuz bir deneyim elde etmek için sistemin Ayarlar bölümünde yapabileceğiniz birkaç küçük değişiklik var.

Yani, Windows 10 bilgisayarınızın başlatma işlemini daha hızlı yapması için başlangıç ayarlarını değiştirebilirsiniz veya gerçek kullanıcı deneyimini daha yumuşak hissettirmek için görsel efekt ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

Görsel efekt ayarlarını değiştirmek için:

1.Adım: Bilgisayarınızdaki Sistem Özellikleri’ni açın. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Arama özelliğini kullanarak aşağıdakileri yazın: Sysdm.cpl ve Enter tuşuna basın. Veya Windows Gezgini’nde, Bu bilgisayarı sağ tıklayın ve bağlam menüsünden Özellikler‘i seçin. Açılan pencerede Gelişmiş sistem ayarları‘nı tıklayın.

2.Adım: Birkaç sekme içeren küçük bir açılır pencere görmelisiniz. Gelişmiş sekmesini tıklayın ve Performans altında Ayarlar‘ı tıklayın.

3.Adım: Görsel Efektler sekmesinde, En iyi performans için ayarla‘yı seçin ve Tamam düğmesine tıklayın.

Daha önce açık olan tüm animasyonlar ve görsel efektler tek seferde kapatılacaktır. Simgelerin ve yazı tiplerinin bulunduğu sistem görünümünde kesinlikle görsel bir fark göreceksiniz.

Bilgisayarınızın performansı önemli önlemler gerektirmiyorsa, özelleştirilmiş bir yaklaşım tercih edebilir ve yalnızca gerçekten katılamayacağınız özelliklerde geçiş yapabilirsiniz. (Outlook gibi Microsoft ürünlerini kullanıyorsanız, muhtemelen ekran yazı tiplerinin düzgün kenarlarını etkinleştirmek istersiniz.)

Hız için görünümden vazgeçmek istemeyebilirsiniz. Peki siz, bilgisayarınızı hızlandırmak için hangi ipucu ve püf noktaları kullanıyorsunuz? Yorumlarınızla bize bildirin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir