Bir web sitesinin ekran görüntüsünü nasıl alabilirim?

Hiç uzaktan ekran görüntüleri almak istediniz mi? Veya test amaçlı web sitenizin bir ekran görüntüsünü başka bir bilgisayardan almak istediniz mi? Bir web sitesi ekran görüntüsünü çekmenize izin veren çok sayıda araç incelenmiştir. Ancak bu araçlar cihazınıza bazı programları indirmenizi ve yüklemenizi gerektirir; ancak bu ekran görüntülerini uzaktan nasıl yakalayabiliriz?

Web sitesi ekran görüntüsü almak için online hizmetler

Web sitesi ekran görüntüsünü çekebilecek birçok ücretsiz online hizmet var. Ve bunların arasından en iyi beşini burada listelemeye çalıştık. Bu servisleri uzaktaki ekran görüntülerini almak ve istediğiniz herhangi bir URL’yi yakalamak için kullanabilirsiniz; web sitenizde veya diğer projelerde daha fazla kullanabileceğiniz bir görüntü çıktısı alabilirsiniz.

1. Web-Capture

Web-Capture, başlangıçta eğlenceli bir proje olarak başlatılan ücretsiz bir çevrimiçi web sitesi yakalama hizmetidir. Bu hizmet gayet başarılı olmakta ve şimdi bir çok kullanıcı tarafından web sitesi ekran görüntüsünü yakalamak için kullanılıyor. Hizmetin kullanımı çok basit, Web-Capture web sitesine gidin, görüntüsünü almak için web sitesi adresini girin ve Capture web page butonuna basmanız yeterlidir. Hizmet tamamen ücretsizdir ve reklamlar ve bağışlar üzerinden çalışır. Oldukça hızlı olduğunu söyleyebiliriz, pek beklemeden hemen sonucu aldık.

Bir web sitesinin ekran görüntüsünü nasıl alabilirim

Ekran görüntüsü alma butonu tıkladıktan kısa süre sonra hazır oldu. Web sitesinde görüntülenen ekran görüntüsü tam boyutlu bir ekran görüntüsü değildir, ancak tam ekran görüntüsünü ayrı ayrı görüntüleyebilir veya indirebilirsiniz. Ayrıca, tam boyutlu ekran görüntüsünü zip biçiminde indirebilirsiniz. Tam boyutlu ekran görüntüsü tüm web sitesini uzunluğu boyunca yakalar ve daha uzun blog gönderileri ve diğer sayfalar için tercih edilir. Ve ekran görüntüsü indirilmeye hazır olduğunda sizi bilgilendiren bir e-posta servisi de mevcuttur.

2. Snapito

Snapito, bir diğer hızlı web sitesi anlık görüntüsü alma hizmetidir. Basit ekran görüntüleri oluşturmak yerine, kullanıcılarına bazı basit özelleştirmeleri sunar. Snapito web sitesine gidin URL’yi girin, birkaç ayar yapın. Kullanılabilen ilk özelleştirme cihazın genişliğidir. Mevcut çeşitli hazır ayarlardan bir genişlik seçebilirsiniz. Genişliği değiştirerek anlık görüntüleri, bir mobil cihaz, bir iPad, bir bilgisayar veya belki bir HD TV’den çekilmiş gibi alabilirsiniz. Kullanılabilir bir sonraki seçenek sayfanın uzunluğudur, tam boy, orta veya kısa boy ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz. Ve sonra 25 saniyeye kadar erteleme ekleyebilirsiniz. Gecikme eklemek, tüm bileşenlerin düzgün şekilde yüklenmesine izin verebilir.

Bir web sitesinin ekran görüntüsünü nasıl alabilirim

Oluşturulan ekran görüntüleri iyi kalitede olup kolayca indirilebilir ve paylaşılabilir.

3. URL2PNG

URL2PNG, web site ekran görüntüleri alma hizmeti sunan ücretli bir API’dir. Ancak ücretsiz olarak URL2PNG web sitesinden ekran görüntüleri alabilirsiniz. Özelleştirmeler mevcut değildir, yalnızca ücretsiz tam web sitesinde tam uzunlukta basit bir ekran görüntüsüne izin verilmektedir. Ancak ekran görüntüsü kalitesi yüksek tutuluyor. URL2PNG web sitesini ziyaret edin.

Bir web sitesinin ekran görüntüsünü nasıl alabilirim

Web site adresini girdikten kısa süre sonra ekran görüntüsü alınmış olacaktır.

4. Screenshot Machine

Screenshot Machine, API erişimi ile birlikte gelen ücretsiz bir web sitesi ekran görüntüsü alma servisidir. Böylece, API’yı kullanarak uygulamanızdan ekran görüntüleri alabilirsiniz. Tüm özelliklerin keyfini çıkarmak için kaydolmanız gerekiyor. Ücretsiz ve ücretli bir plan da mevcuttur. Ücretsiz plan aylık 100 yeni URL ve tam boy ekran görüntüleri sunuyor. Screenshot Machine web sitesine gidin.

Bir web sitesinin ekran görüntüsünü nasıl alabilirim

Bu ücretsiz online hizmet masaüstü, telefon ve tablet için ayrı ayrı web sitesi ekran görüntüsü alma yeteneğine sahiptir. Ekran görüntüsü alındığında Download butonunu göreceksiniz. Download butonuna tıkladığınızda ayrı bir pencerede tamamen web sitenin ekran görüntüsünü gösterecektir.

5. Browsershots

Browsershots, başlangıçta, bir web sitesinin farklı işletim sistemlerinde farklı tarayıcılarla uyumluluğunu kontrol etmek için tasarlanmış mükemmel bir hizmettir. Böylece, URL’yi girebilir ve web sitenizi kontrol etmek istediğiniz tarayıcıları ve işletim sistemlerini seçebilirsiniz. Ayrıca, daha gelişmiş testler için tarayıcı sürüm numarasını seçebilirsiniz. En iyi yanı, ekran görüntülerini tüm tarayıcılardan görüntüleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Bir gün içinde kayıt olmaksızın 170 istekte bulunma iznine sahipsiniz. Browsershots web sitesine gidin.

Bir web sitesinin ekran görüntüsünü nasıl alabilirim

Ekran görüntüsü almak istediğiniz web sitenin, www kullanıp kullanmadığını göz önünde bulundurarak yazın. Yaptığımız testlerde bu gibi sorunlarla karşılaştık.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir