Bitdefender Home Scanner ile WiFi ağ güvenlik açıklarını tarayın

İnternet sadece cep telefonları ve bilgisayarlarla sınırlı değildir. Tüm bu akıllı cihazlar göz önüne alındığında, ev ağının ne kadar büyüdüğünü göreceksiniz. Cep telefonlarımız, bilgisayarlarımız, akıllı TV’lerimiz, gözetim cihazlarımız, otomasyon cihazlarımız ve aynı ağa bağlı birçok cihazımız var. Ancak, her birinin güvenlik açıklarını düşünmüş müydünüz? İş ağlarında güvenliği sağlamak daima bir zorunluluktur, ancak ev ağlarındaki güvenlik de bu günlerde bir öncelik haline geldi. Ev ağı için güvenlik denetimi sağlayacak Bitdefender Home Scanner var.

Bitdefender Home Scanner, ev ağınız için ücretsiz ve hızlı bir Wi-Fi tarayıcısıdır. Savunmasız cihazları ve şifreleri arar ve ev ağı için ayrıntılı güvenlik önerileri sunar.

Bitdefender Home Scanner

Bitdefender Home Scanner ile ağ güvenlik açıklarını tarayın

Bitdefender Home Scanner, ağ güvenlik açıkları için tarama yapar. Ağ ve güvenlik uzmanları tarafından tasarlanan bu araç, potansiyel olarak zararlı bazı güvenlik kusurlarını ve ağınızın zayıf yönlerini tespit edebilir. Dahası, bir kusuru düzeltmek ve ağınızı güvenli hale getirmek için ayrıntılı bir açıklama ve adımlar sağlar.

Peki, ne yapar?

İlk adım ağınızı bilmektir, bu nedenle program bağlı olduğunuz WiFi’nin ev ağınız olup olmadığını soracaktır? Bu aracı kamuya açık şebekelerde kullanmak hiç önerilmez. Ev ağınızı kurduktan sonra, program taramaya başlar. Ve tüm süreç boyunca, Bitdefender Home Scanner tüm bağlı cihazları tarar. Ve daha sonra güvenlik açıkları için onları tek tek taramaya devam eder.

İşlenen süreçte, araç tüm açık bağlantı noktalarını tarar ve kötü şifrelenmiş bağlantılar arar. Sonuç olarak, Home Scanner, ağınızdaki güvensiz bağlantıları, zayıf kimlik bilgileri ve gizli herhangi bir arka kapıları tarar.

Bitdefender Home Scanner ile ağ güvenlik açıklarını tarayın

Bu aracı kullanmak oldukça basit ve açıktır. İndirin, yükleyin ve çalıştırın. Bu aracı kullanmadan önce bir Bitdefender hesabı oluşturmanız gerekecek veya varsa bu hesabı bildirebilirsiniz. Kayıt olduktan sonra, ev Wi-Fi ağınızı seçebilir ve taramaya devam edebilirsiniz. Ağınıza bağlı cihazların sayısına bağlı olarak tarama biraz zaman alabilir.

Tarama tamamlandıktan sonra, sorunlarıyla birlikte bağlı aygıtların bir listesi görüntülenir. Tüm cihazlar temiz ve güvenliyse, yeşil bir bayrak ile işaretleneceklerdir. Ve savunmasız cihazlar kırmızı bayrakla işaretlenecek ve tek bir cihazın açılmasıyla ilgili sorunları ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Bitdefender Home Scanner ile ağ güvenlik açıklarını tarayın

MAC Adresi, IP Adresi, cihaz üreticisi ve cihaz türü gibi diğer basit ayrıntılar aynı pencereden görülebilir.

Bu aracın bir diğer önemli özelliği, ev ağınızı yapılandırdıktan sonra, yeni bir cihaz bağlandığında size bildirimde bulunulmasıdır. Bu cihazı hemen tarayabilirsiniz. Ayrıca, cihazları her gün yeni güvenlik açıkları keşfedildiğinde sık sık taramanız önerilir.

Ayrıca, ‘Hesabım’ sayfasına giderek ana ağınızı başka bir şeyle değiştirebilirsiniz. Ev ağınızı seçebileceğiniz bir yerden bir liste görüntülenir ve bu araç bu ağın taranmasını sağlar.

Bitdefender Home Scanner, antivirüs / antimalware programınıza ek olarak sahip olduğunuz mükemmel bir araçtır. Araç, her zaman korunmakta olduğunuzdan ve bağlı aygıtlarınızdan hiçbirinin güvenlik açığından etkilenmediğinden emin olmanızı sağlar. TV’ler, gözetim sistemleri ve otomasyon cihazları gibi bir çok akıllı cihaz kullanıyorsanız mükemmel bir araçtır.

Bitdefender Home Scanner indir

Bitdefender Home Scanner ev ağınız için ücretsiz ve hızlı Wifi tarayıcıdır. Bu ücretsiz program Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Bitdefender Home Scanner indir (10MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir