Blender Türkçe Nasıl Yapılır? (Adım Adım Resimli Anlatım)

Blender Türkçeleştirme ile yardımcı olmaya çalışacağız. Blender Türkçe yama dosyasına gerek kalmadan, program ayarlarından nasıl Türkçe yapacağınızı göstereceğiz. Blender açık kaynaklı kullanım sunan tamamen ücretsiz 3D modelleme ve animasyon programıdır. Profesyonel kullanıcılar için bile gelişmiş özellikler içermektedir.

Blender 3D model oluşturma programı Windows, Mac ve Linux sistemlerle uyumludur. Ayrıca, açık kaynak dosyasını da indirme imkanı sağlamaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan Blender programının sisteminize uygun olan sürümünü indirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, lafı fazla uzatmadan Blender Türkçe yapma adımlarına geçebiliriz.

Blender İndir – Ücretsiz 3D Modelleme ve Animasyon Programı

Blender Türkçeleştirme Nasıl Yapılır?

Blender Türkçeleştirme şuan son sürümü olan 2.79’da yapılmaktadır. Şimdi Türkçe yapma adımlarına geçelim.

1. Adım: Blender programını açın, File ve ardından User Preferences seçeneğine tıklayın.

2. Adım: Blender User Preferences penceresinde System sekmesine geçin. Aşağıdaki International Fonts seçeneğini işaretleyin ve ortaya çıkan Language kısmındaki dil üzerine tıklayın.

3. Adım: Language penceresinde Turkish (Türkçe) seçeneğini seçin. Seçtiğinizde hiçbir şeyin Türkçe olmadığını gördüğünüzde heyecanlanmayın, 4. adıma geçin.

4. Adım: Türkçe dili seçtikten sonra, Türkçe dilin uygulanması için üç farklı seçenek vardır. Interface seçeneğine tıklayarak program arayüzünü Türkçe yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Tooltips ve New Data seçeneklerini seçerek, her şeyi Türkçe yapabilirsiniz.

5. Adım: Arayüz seçeneğini seçtiğinizde, tüm seçeneklerin Türkçe olduğunu göreceksiniz. Şimdi İpuçları ve New Data seçeneklerini de seçerek her şeyi Türkçe yapabilirsiniz.

6. Adım: Evet, artık program arayüzünün ve ipuçlarının Türkçe olduğunu görebilirsiniz.

Blender programını Türkçe yaptınız mı? Bu yazımız sizler için faydalı oldu mu? Yorumlarınızı bekliyoruz.


4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir