Cameyo ile yükleme yapmadan tarayıcıda programları kullanın

Cameyo, programları Windows bilgisayara yüklemeden bir web tarayıcısında çalıştırmaya olanak tanıyan uygulamaları taşınabilir yapan mükemmel bir araçtır. Popüler fotoğraf editörleri, kelime işlemcileri ve medya oynatıcıları da dahil olmak üzere birçok harika programla birlikte gelir ve kişisel favorilerinizi de ekleyebilirsiniz.

Cameyo

Cameyo, herhangi bir Windows programını taşınabilir bir uygulamaya dönüştürerek çalışır – doğrudan bir bulut depolama servisi veya taşınabilir depolama aygıtından ana makineye herhangi bir değişiklik yapmaksızın çalışabilen bağımsız bir programdır. Kısacası, bilgisayara kurulması gerekmez.

Cameyo, taşınabilir uygulamaları kendi web sunucularında saklar ve HTML5’i destekleyen herhangi bir tarayıcı ile bunlara erişebilirsiniz. Kullanmak serbesttir, ancak eklediğiniz herhangi bir program 50MB’den büyük olmamalıdır. Bunu aklınızda tutarak başlayalım.

Kullanmaya başlayalım

Başlamak için www.cameyo.com adresini ziyaret edin ve bir hesap için kaydolun. Doğrulama e-postanızdaki bağlantıyı tıkladığınızda, oturum açmış olacaksınız ve Cameyo’nun ofis yazılımları, fotoğraf editörleri, PC optimizasyon araçları ve medya oynatıcıları da dahil olmak üzere herkese açık uygulamalar kütüphanesine götürüleceksiniz.

Farenizi bir programın karosunun üzerine getirin ve sağ üst köşede bazı simgeler görünecektir; daha fazla bilgi alma, indirme veya tarayıcı üzerinde çalıştırma.

Uygulamaları tarayıcı üzerine kullanalım

Tarayıcınızda çalışan programlar masaüstünde olduğu gibi çalışır; aynı menüleri, kumandaları ve klavye kısayollarını kullanırlar. Uygulamayı tarayıcı üzerinde çalıştırma düğmesine tıkladıktan sonra, program tarayıcı üzerinde çalışmaya başlayacaktır.

Örneğin VLC Player çalıştırmak istedik. VLC üzerine geldiğimizde “Execute in browser” düğmesine tıklayın. Daha sonra VLC Player programının tarayıcı üzerinde çalışmaya başladığını göreceksiniz.

Cameyo

Kendi yazılımınızı ekleyin

Öncelikle tarayıcınızda çalıştırmak istediğiniz yazılımı indirin, ancak kurmayın. Ben, ücretsiz resim görüntüleme programı IrfanView’i seçtim. Programın boyutunun en az 50 MB olması gerektiğini unutmayın.

Şimdi Cameyo’nun masaüstü yazılımını indirin. Cameyo, bazı virüsten koruma programlarının yanlışlıkla potansiyel bir tehdit olarak işaretlediğini bildirir. Böyle bir uyarı alırsanız, karar sizindir, ancak herhangi bir sorun yoktur.

Bir yükleme kaydetme

Cameyo şimdi bilgisayarınızın dosya ve klasörlerinin fotoğrafını çekecek. Bu olurken başka hiçbir şey yapmayın. İşiniz bittiğinde, indirdiğiniz programı bulun ve yükleyin. İşlem sırasında bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenirse yapın. İşiniz bittiğinde ‘Install done’yi tıklayın ve Cameyo, hangi dosyaların ve klasörlerin değiştiğini görmek için bir başka enstantaneyi alır.

Yazılım kurulumunuz başarılı bir şekilde kaydedildiğinde, Cameyo ‘paketleyecek’ ve Belgeler klasörünüzde saklayacaktır. Tarayıcınızı yeniden açın ve Cameyo hesabınızdaki My Apps’a gidin.

Cameyo

Adından da anlaşılacağı üzere, My Apps, yüklediğiniz tüm programların görüntülendiği yerdir. Cameyo’nun ücretsiz sürümünde, yükledikten sonra yedi gün boyunca burada kalacaklar.

‘Add app’ seçeneğini tıklayın, ardından Upload your existing Cameyo package (mevcut Cameyo paketini yükle) seçeneğini seçin. ‘Local machine’ seçeneğini tıklayın, ardından Belgeler klasörünüze göz atın ve yeni Cameyo Apps klasörünü açın. İçinde, yüklediğiniz programın adını taşıyan bir dosya bulacaksınız – bunu seçin ve ‘Aç’ ı tıklayın. ‘Gönder’i tıklayın; paket yüklenecektir. Bu biraz zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olun.

Yazılımınızı herhangi bir yerde kullanın

Yüklediğiniz programla ilgili bilgi içeren bir sayfa görürsünüz. Burada, onu kullanmak isteyebilecek diğer kullanıcılar için yararlı olacak çeşitli ayarları değiştirebilirsiniz – bir kategori seçin, ekran görüntüleri yükleyin ve bir açıklama yazın. İlginizi çekebilecek diğer kişilerle paylaşımda bulunmak için bir bağlantı oluşturabilirsiniz.

Artık Cameyo’yu herhangi bir bilgisayarda ziyaret edebilir, hesap bilgilerinizi kullanarak giriş yapabilir, ‘My apps’ seçeneğini tıklayabilir ve programınızı tarayıcınızdan doğrudan çalıştırmak için seçebilirsiniz.

Bir Android telefonda kullanmak istiyorsanız (henüz iOS sürümü mevcut değil), Cameyo uygulamasını indirin ve aynı ayrıntıları kullanarak giriş yapın.

Cameyo indir

Cameyo tarayıcı üzerinden giriş yapılabilir, masaüstü sürümünü indirebilir veya Android cihazlar için uygulamayı indirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılardan size uygun olanı seçebilirsiniz.

Android için Cameyo indir

Windows için Cameyo masaüstü indir

Cameyo webden giriş yapın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir