Camtasia İndir – Ekran Kaydedici ve Video Düzenleyici

Piyasada bilgisayarın ekranını kaydetmek, kendi videolarınızı oluşturmak veya videoları düzenlemek için pek çok program mevcuttur. Ancak işlevsel olarak istediğimiz programları bulmak pek mümkün olmamaktadır. Bu alanda pek çok program denedim, birinde olan özellik diğerinde yok veya ücretsiz olan programlarda kalite yok. Camtasia veya eski adıyla Camtasia Studio bu amaç için geliştirilen en iyi programlardan biridir. Bugün bunun hakkında konuşmak istiyorum.

Bir programın güncelleme alması ilerleyen zamanlarda da kullanabileceğiniz ve yeni özelliklerin eklenmesi anlamına gelmektedir. Techsmith ekibi bu amaçla gerçekten iyi işler çıkarmaktadır. Sözü fazla uzatmadan, Camtasia ekran kaydedici ve video düzenleyiciyi tanıtmaya başlamak istiyorum.

Camtasia ekran kaydedici ve video düzenleyici

Gelişmiş özelliklerinin yanı sıra kullanım kolaylığı sağlayan program gerçekten başarılı bir hizmet vermektedir. Ücretsiz bir sürümünün olmadığını da belirtmek isterim. Program ücretsiz deneme sürümünü kullandıktan sonra bir lisans satın almanız gerekmektedir. Ancak, fiyatı gerçekten çok pahalı. Ne olursa olsun ben bu parayı vermem. Eğer kaliteli bir hizmet vermek istiyorsanız denemeye değer olduğunu da söyleyebilirim.

Özel tema oluşturun ve kullanın

Şirket veya keyfinize uyacak şekilde birden fazla tema oluşturabilirsiniz. Özel renk ve yazı tipi seçenekleri ile kolay ve hızlı bir şekilde tema oluşturun, kaydedin ve kullanmaya başlayın. Masaüstü ekranınız veya zevkinize göre programın görünümünü şekillendirmek mümkündür.

Ekranınızı kaydedin

Bilgisayar masaüstü ekranında olan her şeyi kaydedin. Dilerseniz tüm ekranı veya sadece bir pencereyi kaydedebilirsiniz. Ekranda özel bir alanın video kaydını yapmak veya ekran görüntüsünü almak için farklı seçenekler sağlamaktadır. Özellikle oyun videosu çekmek isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılama konusunda gayet başarılıdır. Bunların yanı sıra kaydedeceğiniz ekran videolarına mevcut video, resim, ses ve PowerPoint sunumlarını ekleyebilirsiniz.

Kayıtlar üzerinde düzenlemeler yapın

Yaptığınız video kayıtlarını düzenlemek için bir video düzenleyici arayüzü sağlamaktadır. Bir zaman çizelgesi üzerinde video düzenlemek çok kolay olacak. Kaydettiğiniz video klipleri veya ekstra videoları birleştirmek, bölmek veya videodan istemediğiniz kısımları kırpmak, görüntüleri hızlandırmak veya yavaşlatmak gibi gayet güzel düzenleme araçları içermektedir. Video düzenleme yaptıktan sonra, nasıl göründüğüne bakmak için önizleme yapma imkanı sağlar.

Kayıtlara efektler uygulayın

Profesyonel kalitede sunulan video efektleri ile kayıtlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Öne çıkanlar, animasyonlar, başlıklar, geçişler ve daha fazlasını ekleme fırsatı sunuyor. Efektleri uygulamak çok kolaydır, seçin ve zaman çizelgesi üzerine sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Eğitici ve öğretici videolar hazırlayın

Karşı tarafı bilgilendirmek veya ihtiyaçları konusunda yardımcı olacak eğitici ve öğretici videolar hazırlayabilirsiniz. Özellikle bilgisayar konusunda yardımcı olacak videolar hazırlarken veya bir programın kullanımı hakkında yardımcı olmak istediğinizde fare hareketlerini de kaydetme imkanı sunar. Bu sayede neler yapıldığını izleyicilere daha net bir şekilde gösterebilirsiniz. Ayrıca izleyicilerin takip etmesini kolaylaştırmak için ekrandaki tuş vuruşlarını kaydedebilirsiniz. Daha açıklayıcı olması için videolara not, alt yazı, şekiller ekleyebilirsiniz.

Camtasia indir

Camtasia, kısacası ekranı kaydetmek, ekran videosu kaydetmek, oyun videosu çekmek ve kaydedilen videoları düzenlemek için harika bir uygulamadır. Daha öncede söylediğim gibi, program ücretsiz 30 günlük deneme sürümü olarak kullanabilirsiniz. Deneme sürümü bittikten sonra programı satın almanız gerekecek. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirebilirsiniz.

Windows için Camtasia indir (480 MB)

Mac için Camtasia indir (495 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir