CCleaner ile Windows Mağaza uygulamaları kaldırın

CCleaner, çok basit bir temizleyici olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak, şimdi temizlemenin çok ötesinde harika bir program olmaktadır. CCleaner özellikle bilgisayarı ve tarayıcıları temizlemek, kayıt defteri girdilerini silmek ve onarım yapmak için kullanılmaktadır. CCleaner basitliği bir kenara bırakan ücretsiz en iyi programlardan biridir. Her bilgisayarda olması gereken programların başında gelmektedir.

Windows 8 ile başlayan, Windows 8.1 ve Windows 10 ile devam eden Windows Mağaza uygulamaları kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır ancak, işimize yaramayan pek çok uygulamanın olması da, canımızı sıkmıyor değil. Denetim Masası üzerinde Windows Mağaza uygulamaları kaldırmak mümkün değildir. Ayarlar > Uygulamalar üzerinden Mağaza uygulamaları kaldırmak mümkündür. Ancak hiç bu kadar uğraşmaya gerek kalmadan CCleaner ile kaldırmak da mümkündür.

CCleaner ile Windows Mağaza uygulamaları kaldırma

CCleaner ile Windows Mağaza uygulamaları kaldırmak ve tamamen silmek çok kolaydır. CCleaner programını çalıştırın ve sol kısımda yer alan ‘Araçlar‘ seçeneğine tıklayın.

Geriyükle(Kaldır)‘ seçeneğinde olduğundan emin olun. Burada Windows bilgisayarda yüklü masaüstü ve Mağaza uygulamaları listeleyecektir.

 CCleaner ile Windows Mağaza uygulamaları kaldırma

Bundan sonrası çok kolaydır. Kaldırmak istediğiniz Windows Mağaza uygulamasını seçin ve sağ tarafta aktif olacak Kaldır düğmesine tıklayın. Böylece Windows Mağaza uygulamaları bilgisayarınızdan tamamen silinmiş olacaktır.

CCleaner, masaüstü programları ve Windows Mağaza uygulamaları ayırt edebilmeniz için harika bir özellik içermektedir. Windows Mağaza uygulamaları seçtiğinizde sadece Kaldır butonu aktif olacaktır. Ancak masaüstü programları seçtiğinizde Kaldır, Onar, Yeniden Adlandır, Sil butonları aktif olabilmektedir. Bu sayede hangisinin Windows Mağaza uygulaması olduğunu da kolayca anlayabilirsiniz.

CCleaner ile Windows Mağaza uygulamaları kaldırma 

CCleaner temizleyici ve iyileştirici araçları ile çok başarılı ve çok temiz bir programdır. Bu nedenle kesinlikle bilgisayarınızda olması gereken programlardan birisi olduğunu düşünüyorum ve tavsiye ediyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir