Changes ile Android uygulama güncellemeleri takip edin

Changes, Android cihazlar için uygulama güncellemelerini ve değişiklik günlüğünü takip etmeyi kolaylaştıran ücretsiz bir uygulamadır.

Google Play Store, Android uygulamaları için varsayılan mağazadır. Varsayılan olarak aygıta kurulur ve güncelleştirmeler kullanılabilir olduğunda uygulamaları otomatik olarak güncelleştirecektir.

Bu, yalnızca Wi-Fi üzerinden varsayılan olarak gerçekleşir; ancak Android kullanıcılarının, Google Chrome’a uzantıları yüklerken sahip oldukları kolay fakat sorunlu güncelleme deneyimini elde ettikleri anlamına gelir.

Buradaki asıl konu kontrol eksikliğidir. Çoğu zaman, belirli bir uygulamanın güncellendiğinin farkında bile olmayabilirsiniz. Uygulama güncellemeleri hakkında bildirimler almaya devam ederseniz, özellikle de gün boyunca birçok bildirim almanız durumunda, bunları görmezden gelmeniz yeterlidir.

İpucu: Google Play Ayarları’nı açarak, “Uygulamaları otomatik güncelleştir” yapabilir veya “uygulamaları otomatik olarak güncelleme” yaparak Google Play’de otomatik uygulama güncellemelerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Changes – Anroid uygulama güncellemelerini takip etme

Android için Changes indir

Changes, sonrada yürürlüğe giren bir uygulamadır. Cihazdaki uzantıların otomatik olarak güncellenmesini engellemez, ancak uygulamalar ne zaman güncellendiğiyle ve değişiklik günlüğü hakkında bilgi sağlar.

Changes uygulamasını açtığınızda, uygulama güncellemelerinin listesi otomatik olarak doldurulur. İlk çalıştırmada veya bir süre uygulamayı açmadığınızda bu işlem biraz zaman alabilir.

Bu uygulama, uygulama güncellemelerinin size ait bir zaman çizelgesini görüntüler. Uygulamalar zaman çizelgesinde simgesi, adı ve sürümü ile listelenir.

Bir uygulamaya dokunulduğunda, yeni sürüme giren değişiklikleri vurgulayan değişiklik günlüğü açılır. Changes, uygulamanın geliştiricisi tarafından sağlanır; Bu, geliştirici değişiklik aralığındaki güncellemeye giren tüm değişiklikleri açıklamazsa, bazen bilgi eksikliği yaşayabileceği anlamına gelir.

Bunun yerine, yalnızca uygulama adlarını ve simgelerini görüntüleme varsayılan stilini kısa veya tam olarak değiştirebilirsiniz. Kısa, zaman çizelgesinde bazı değişiklikleri listeler. Tam seçeneğini seçerseniz, ana sayfanın sağ tarafından hepsi listelenir.

Menü simgesine dokunulduğunda, güncellemelerin kaydedildiği tüm uygulamalar listelenir. Bireysel değişiklik günlüğünü görüntülemek için herhangi birine dokunabilirsiniz.

Changes, Android’de uygulama güncelleme işlemi üzerinde size daha fazla denetim imkanı sağlayan kullanışlı bir uygulamadır. Mükemmel olmasa da güncellemeden sonra bilgileri gösterir.

Android için Changes uygulamasını indir

Changes uygulaması Android 5.0 ve üzeri sistemler ile uyumludur. Şimdilik 7 MB’lık bir dosya boyutuna sahiptir. Aşağıdaki indirme bağlantısına tıklayarak, Play Store üzerinde uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Android için Changes uygulamasını indir (Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir