Cheat Engine: Oyunlar için hile yapmayı sağlayan ücretsiz program

Cheat Engine, oyunları daha kolay oynamak veya daha zor hale getiren oyun modlarını kolayca oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz açık kaynaklı bir araç.

Cheat Engine, video oyunlarının oyun davranışlarını kolayca değiştirebilmesini sağlayan bir araçtır. Oyuncular, video oyunları sundukları zorlukların üstesinden gelebilecekleri hikayeleri ve sundukları güzel grafikleri değerlendirebilmek için, çeşitli nedenlerle hobilerini yaşıyorlar. Birçok oyun, yapımcıları teslim aldığı gibi sıklıkla oyunlarla oynuyor olsa da, diğerleri daha fazla özgürlüğe sahip oldukları takdirde daha büyük bir keyif buluyor. Cheat Engine, oyunların beğenisine göre ayarlanmasına yardımcı olan türünün en tanınmış ve en popüler yazılım programıdır.

Cheat Engine hile programı

Cheat Engine indir

Oyunların bir çok zor yönleri yüzünden, oyun oynamak keyiften çok işkenceye dönüşmektedir. Bazı oyun yapımcıları, oyun özelliklerini daha fazla genişletmek ve oyunculara kolaylık sağlamak amacıyla hile uygulamaktadır. Eğer bu hileleri kullanmadığınız zaman, özellikle online oyunlarda, diğer oyunculara göre dezavantajlı durumda olursunuz. Cheat Engine, veritabanında barındırdığı yüzlerce oyunlar için hile uygulamanızı sağlayacak en popüler uygulamalardan biridir.

Kullanımı kolaydır

Örneğin, programın en yaygın kullanım alanlarından biri, oyuncuların kendilerini sınırlayan oyunlarda verdikleri hayat sayısını artırabilmesidir. Cheat Engine kullanıcıları, bu tür halihazırda çok çeşitli hile kodlarına erişebilirler; bu nedenle genellikle, ilgili oyunun adını programda bulunan bir listede bulmalı ve sonra etkinleştirmek istedikleri hileleri seçmelidirler. Programın kullanıcıları tarafından sağlanan bu tür hileler, en popüler olanları genellikle çok çeşitli özelliklere sahip olan hemen her tanınmış tek kişilik oyun için kullanılabilir.

Cheat Engine indir

Cheat Engine ile hile geliştirin

Daha ileri düzey kullanıcılar kendi hilelerini geliştirmeye çalışabilir. Program, bir bilgisayarın belleğindeki değerleri değiştirerek çalışır; böylece oyunlar bu değerlere baktıklarında, normalde mevcut olanların yerine Cheat Engine tarafından yerleştirilenleri verilir. Cheat Engine kullanıcıları, avlanma ve bu kullanışlı bellek yerlerini daha kolay manipüle etmek için bir takım araçlar ile sağlanır ve hatta yeni başlayanlar bile bazen hileleri hızla geliştirebilirler.

Hile motoruna dikkat edin!

Hile Motoru, çok oyunculu oyunlarla kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Çoğu çok oyunculu oyun, bu türden çabaları kınayacak anti-cheating (anti hile) teknolojilerini içeriyor; Bu sınırları kabaca aşmaya çalışan oyuncular kendilerini sunuculardan veya daha kötülerinden men ettiğini görebilirler. Bununla birlikte, tek oyunculu oyunlar için bir araç olan program, türünün arasında benzersizdir ve sunduğu özelliklerle ilgilenen herhangi bir oyuncunun layık olanıdır.

Cheat Engine artı yönleri

Mevcut hilelerin bulunduğu geniş veri tabanı, popüler oyunların değiştirilmesini kolaylaştırır. Yeni hileleri geliştirmek, pek çok kişinin tahmin edebileceğinden daha kolaydır. Program, güvenilir, kaynak dostu ve kullanımı kolaydır. Mevcut hileleri uygulamanın yanı sıra, kendi hilenizi oluşturmak içinde yardımcı olacaktır.

Önemli bir uyarı:

Anti hile teknolojisi içeren oyunlarda, hile uygulamaya çalıştığınızda, oyundan men edilme veya bazı engellemeler ile karşılaşabileceğinizi unutmayın. Bu nedenle hile desteği olmayan oyunlarda uygulamak oyundaki hesabınızı tehlikeye sokacaktır. Bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Cheat Engine indir

Cheat Engine ücretsiz hile programı, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Sürekli güncellenmesine rağmen bazı eski sürümleri kullanmanıza da imkan sağlar. Bunlarla ilgili indirme bağlantıları aşağıda mevcuttur. Kurulum sırasında ekstra araçlar yüklemeye çalışmaktadır. Kurulum adımlarına dikkat edin.

Windows için Cheat Engine 6.7 indir (11.5 MB)

Windows için Cheat Engine 6.6 indir (11.4 MB)

Windows için Cheat Engine 6.5 indir (10.9 MB)

Windows için Cheat Engine 6.4 indir (10.4 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir