Chrome 60 kararlı sürüm çıktı!

Google desteklenen masaüstü işletim sistemleri Windows, Mac ve Linux için Chrome 60 web tarayıcısının kararlı sürümünü yayınladı.

Google, Chrome Releases blogunda, şirketin Google Chrome’da 40 güvenlik sorununu düzelttiğini, ancak yalnızca blog üzerindeki harici araştırmalara katılanların listesini verdiğini belirtti.

Şirket, Chrome 60‘ın önümüzdeki günlerde ve haftalar boyunca kullanıcı tabanına geçeceğini belirtti. Chrome 60’ın bir güvenlik güncelleştirmesi olduğunu düşündüğünüzde, web tarayıcısını düzeltmek ve bu güvenlik açıklarını hedefleyen saldırılara karşı korumak için mümkün olan en kısa sürede güncellemeniz önerilir.

Chrome kullanıcıları, Menü > Yardım> Google Chrome Hakkında veya doğrudan chrome://help/ directly üzerinden güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Sayfa, tarayıcının yüklü sürümünü listeler ve güncellemeleri kontrol eder. Chrome 60’ın güncellemesini bulursa, otomatik olarak indirir ve yükler. İşlemi tamamlamak için tarayıcının yeniden başlatılması gerekiyor.

Yeni sürüm ile yapılan değişikliklerin tam listesini görmek istiyorsanız, hepsini listeleyen ana günlüğe göz atabilirsiniz.


Chrome 60 sürümünde dikkat çekici olan bazı değişiklikler şunlardır:

Kullanıcı adı alan aramalara sezgisel ekleme – Bu özellik, Chrome’un otomatik tamamlama özelliğinin bir kullanıcı adı alanı bulamadığı durumlarda tasarlanmıştır. Alanlar dinamik olarak oluşturulursa bu olabilir. Chrome, bu durumda en yakın “görünür otomatik tamamlama olmayan parola” alanını arayacak ve kullanıcı adı alanını olduğu gibi seçecektir.

Kullanıcı parola alanıyla etkileşime geçtiğinde kullanıcı adını otomatik doldurma – Bir kullanıcının oturum açma formu görüntüleyen bir sitedeki şifre alanıyla etkileşime girmesi durumunda Chrome’un otomatik tamamlama özelliği kullanıcı adını otomatik olarak dolduracaktır. Bu, kullanıcıların kullanıcı alanına veri sağlamaması durumunda geçerlidir.

Gizli Mod renklendirme – Gizli Mod’da olduğunda arka plan, ızgaralı ve URL çubuğu renkli olacaktır.

Yer imi listesine klavye navigasyonu ve seçimi ekleyin – Ok tuşlarını kullanarak yer imlerine gidin, birden fazla yer imi seçmek için Shift tuşunu kullanın ve tek yer imlerini seçmek için CTRL tuşunu kullanın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir