Chrome uzantısıyla bir web sitesindeki yazı tipini değiştirme

Herhangi bir web sitesindeki farklı yazı tiplerinin nasıl göründüğünü merak ediyor musunuz? Google ChromeFont Swap uzantısını kullanarak bunu yapmak mümkündür. Herhangi bir web sayfasındaki yazı tiplerini anında Google Font’a bağlayabilirsiniz. Farklı yazı tipleri denemek isteyenler için ideal bir font/yazı tipi aracıdır.

Fontlar/yazı tipleri belirli filtrelere dayalı olarak değiştirmenize izin veren Chrome için ücretsiz bir eklenti mevcuttur. Web sitesinin kullandığı her fontu bulabilir, sonra o yazı tipini hedefleyip istediğiniz başka bir fontla değiştirebilirsiniz. Ya da, bir web sitesindeki yazı tipinin öğrenmek ve daha sonra kendi web sitenizde kullanmak için faydalı olabilir.

Eklenti tamamen ücretsizdir ve sadece Chrome için oluşturulmuştur, bu nedenle diğer tarayıcılar için mevcut değildir. Popülerlik, trend, stil, kalınlık ve italik gibi ölçütlere dayalı yazı tipi seçmenize izin vermek için çeşitli filtreler sağlar.

Google Fonts kütüphanesinde oldukça büyük olan her yazı tipi mevcuttur. Bu, kendiniz de dahil olmak üzere seçtiğiniz herhangi bir web sitesinde farklı fikirleri test etmenize olanak tanır. Ayrıca en çok ziyaret edilen font/yazı tipi siteleri görebilirsiniz.

Yeni bir site tasarlarken, fazla kullanılan yazı tiplerinden kaçınmaya çalışın. Şimdi, web tarayıcınızdan farklı fontları karşılaştırmak ve kontrast oluşturmak için sadece Font Swap uzantısını kullanabilirsiniz.

Bu eklentiyi, hangi yazı tiplerinin en fazla öne çıktığını görmek için yazı tipi eşleştirme araçlarıyla birleştirebilirsiniz. Bu, serif, sans-serif, monospace veya benzeri yazı tiplerine göre arama yapmayı kolaylaştırır.

Ayrıca, boyut, boşluk ve gerekirse kalın / italik gibi tüm font özelliklerini yapılandırabilirsiniz. Hiç şüphe yok ki bu, web tasarımcıları için en kullanışlı yazı tipi test araçlarından biridir. Tamamen ücretsiz bir uzantıdır ve temel olarak her web sitesinde, bilgisayarınızdan yerel olarak test ettiğiniz sayfalarda bile çalışır.

Bu uzantı, en iyi fontu bulmaya çalışırken yazı tipleri arasında geçiş yaparak harcadığınız zamandan tasarruf etmenizi sağlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir