Chrome için En İyi Ücretsiz VPN Uzantıları / Eklentileri

Hiçbir kısıtlama olmadan tüm web sitelere erişim sağlamak ve tüm yasaklamaları aşmak için VPN yazılımları kullanılmaktadır. İnternet üzerinde tamamen özgür olmak ve yasaklı sitelere giriş yapmak isteyenler, VPN araçlarını kullanabilir. Sürekli olarak VPN kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü, güvenlik riski taşıdığı söyleniyor ve bu nedenle sadece kısıtlamaları kaldırmak istediğiniz zamanlarda kullanmanız İnternet güvenliği açısından faydalı olur.

Engellenmiş sitelere veya bölgesel olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek veya İnternet’te anonim olmak istiyorsanız, Chrome tarayıcısı için bu ücretsiz VPN uzantılarına / eklentilerine göz atabilirsiniz. Bu VPN uzantıları güvenilir, hızlı ve kullanımı kolaydır ve tarama yaparken herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

İnternette anonim olmanın ve gizli gezinmenin 8 yolu

Chrome VPN uzantıları / eklentileri

Chrome tarayıcısı için bu ücretsiz VPN eklentilerini kullanarak görünmez olabilir ve anonim olarak İnternet üzerinde gezinebilirsiniz. Chrome’da bir Proxy kurun ve engellenen sitelerin kilidini açın ve erişin. Tam teşekküllü bir ücretsiz VPN programı kullanmak istemiyorsanız ancak bir tarayıcı uzantısı kullanmak istiyorsanız, bu listemize bir göz atabilirsiniz.

1] Hotspot Shield

Hotspot Shield VPN uygulamasını kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekmez. Veri aktarım hızı iyidir, ancak bağlı olduğunuz sunucuya / konuma bağlıdır. Ücretsiz hesap kullanıcıları ABD, İngiltere ve Fransa dışındaki çeşitli konumları kullanabilir. Hotspot Shield, kötü amaçlı yazılımları, izleyicileri, çerezleri vb. engelleyebilir. Yasaklı sitelere giriş yapmak için kullanabileceğiniz en iyi VPN araçlarından birisi olduğunu zaten hemen hemen herkes biliyor. Bu nedenle kullanmakta tereddüt etmezsiniz.

2] Hola

Engellenmiş sitelere erişmek için daha fazla sunucu veya yere ihtiyacınız varsa, Hola sizin için bu işi yapabilir. Hola çok sayıda sunucu ile birlikte geliyor. Bir hesaba ihtiyacınız yoktur ve bant genişliği üzerinde herhangi bir sınır yoktur. Zaten bulunan web sitelerine göz atmaktan başka herhangi bir siteyi gereksinimlerinize göre engelleyebilirsiniz. Sunucuyu değiştirmek oldukça kolaydır. Uzantıyı kurun ve VPN’yi açmak için düğmesine tıklayın.

3] TunnelBear

Hızlı sunucu ve şifreli VPN bağlantısı nedeniyle TunnelBear en popüler VPN uygulamalarından biridir. TunnelBear VPN uygulamasının ücretsiz hesabını kullandığınızda, ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Hindistan, vb. dahil olmak üzere 22 farklı yere veya sunucuya erişebilirsiniz. Diğerlerinin aksine, bu aracı kullanmaya başlamak için bir hesaba ihtiyacınız olacak. TunnelBear ücretsiz hesabın dezavantajı ayda sadece 500MB bant genişliği sunuyor ve bir tweet atarak artırılabilir.

4] Betternet VPN

Bir VPN’yi düzenli olarak kullanmak isterseniz, herhangi bir bant genişliği sınırlaması olmadığı için BetternetVPN sizin için kullanışlı olabilir. Bununla birlikte, Hola’nın sağladığı kadar sunucuya sahip olmazsınız. Betternet VPN sunucu konumu olarak yalnızca ABD ve İngiltere ile birlikte gelir, ki bu zaten yeterli olacaktır. Kullanırken, yeri bağlarken veya değiştirirken herhangi bir gecikme veya kesinti bulamazsınız. Kullanıcı arayüzü olması gerektiği gibi basittir.

5] Avira Phantom VPN

Resmi bildiriye göre, Avira Phantom VPN, ayda sadece 500MB bant genişliği sağlar. Bu VPN uygulaması ile kimse izinizi süremez, hiçbir saldırıya maruz kalmazsınız ve sansürsüz bir VPN hizmeti elde edersiniz. Bununla birlikte, ABD, Almanya, Fransa, Singapur, vb. farklı konum ve sunucularla birlikte gelir. Genellikle iş sınıfı sunucu ile ünlü LeaseWeb kullanır. Bu da hız konusunda herhangi bir sorun olmayacağı anlamına gelir.

Ben, Betternet VPN kullanıyorum ve çok memnun olduğumu söylemek isterim. Sadece gerekli olduğu zamanlarda kullanıyorum. Bunun dışında kullandığım zaman, herhangi bir kısıtlama olmayan web sitelerde sorun yaşadığımı da söylemek isterim. Ayrıca, Avira güvenlik yazım şirketi olduğu için geliştirdikleri Avira Phantom VPN uzantısını da kullanmayı düşünüyorum.

Sizinde bu konuda herhangi bir öneriniz varsa, lütfen yorumlarınızla belirtin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir