CleanMem: Windows 10 için RAM Temizleme ve Yönetim Programı

CleanMem, Windows sistemler için RAM bellek temizleme ve yönetimi sağlayan ve bundan dolayı bilgisayarınızın daha rahat çalışmasını sağlayan ücretsiz bir programdır.

RAM temizleme programları gerçekten işe yarıyor mu diye tartıştık. Ayrıca, CleanMem için her ne kadar RAM temizleme programı denilse de, aslında o bir RAM yöneticisidir. Bilgisayarınızın performansını artırmaya yönelik bir RAM temizleme programı kullanmayı düşünüyorsanız, RAM yöneticisi programları kullanmanızı tavsiye ederiz.

RAM temizleme programları görünürde RAM temizleme yapar, ancak aslında sistem performansını olumsuz yönde etkilemektedirler. CleanMem, bir RAM yöneticisi olduğu için özellikle bellek sızıntısına neden olan programları engelleme ve bellek sızıntısı sorunlarını ortadan kaldırma konusunda yardımcı olacaktır.

CleanMem ücretsiz RAM yöneticisi

CleanMem indir

Daha öncede söylediğim gibi, CleanMem bir RAM yönetme ve temizleme programıdır. CleanMem, belleğin sayfa dosyasına itilmesine gerek kalmadan sistemin kontrolünde bellek kullanımını korumayı amaçlamaktadır. Bu da sistemin daha düzgün çalışmasını sağlar.

Eğer bilgisayarınızın yeteri kadar RAM’i varsa, herhangi bir RAM temizleme programı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Ancak, eğer sisteminizde yeterli RAM yoksa, CleanMem kullanmanızı tavsiye ederiz. CleanMem, sistemin tüm belleğini kullanmasını önlemeye yardımcı olur. Bu sayede, RAM’iniz çok düşükse, en yüksek performans artışını göreceksiniz.

CleanMem indir

CleanMem nasıl çalışır?

CleanMem, bir Windows API çağırarak çalışır. İşlemlerin çalışma kümesini değiştirmez. Sadece Windows’dan tüm işleri yapmasını ister. Bu sayede, hiç bir program çökmesi olmaz ve sistem performansını etkileyecek herhangi bir şey olmaz. Yani anlayacağınız, CleanMem, Windows bellek yöneticisi ile birlikte çalışmaktadır.

Sisteminiz yeteri kadar RAM’e sahip olsa bile, hiçbir zaman maksimum bellek kullanımı olmamaktadır. Programların bellek kullanımını kontrol altında tutmak için CleanMem kullanabilirsiniz.

RAM Temizleme programları gerçekten işe yarıyor mu?

CleanMem indir

CleanMem, ücretsiz RAM yönetim programı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Vista, XP 32-bit ve 64-bit sistemlerle uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Türkçe dil desteği yoktur ve ayrıca taşınabilir bir sürümü de mevcuttur.

Windows için CleanMem indir (3.2 MB)

Windows için CleanMem Portable indir (1.8 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir