Aynı PC’de birden fazla OneDrive hesabı nasıl kurulur?

Bulut depolaması, günümüz standartlarına uygun yeni depolama biçimidir ve erişim kolaylığı açısından hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. En ünlü bulut depolama hizmetlerinden ikisi OneDrive ve Google Drive‘dır. Diğer popüler alternatif bulu depoları Dropbox ve Box’dur.

Google Drive, Gmail ve hatta Android akıllı telefonlar gibi Google Suite ürünüyle entegrasyonu ile tanınır. Öte yandan OneDrive, Windows ürünleri gibi Microsoft ürün ve hizmetleriyle ve diğer Office 365 uygulamalarıyla da bütünleşmiştir. Windows kullanıcılarının sistemlerinden OneDrive varsayılan olarak ayarlanmıştır ve Microsoft hesabınızdan kolayca bir bulut hesabı oluşturabilirsiniz. Ancak, birden fazla OneDrive hesabınız varsa nasıl olacak? Aynı bilgisayarda çoklu OneDriver hesabı kurmak isteyebilirsiniz, bizde bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Aynı PC’de birden fazla OneDrive hesabı oluşturma

iOS veya Android uygulamasında birden fazla OneDrive hesabı kullanabilirsiniz. Ancak, aynı şeyi Windows bilgisayarda yapmak biraz zor olmaktadır. İki veya daha fazla OneDrive hesabınız olabilir. Kişisel kullanım veya iş için birden fazla OneDrive hesabının olması normaldir. OneDrive bulut depolama hizmetinin bu konudaki en iyi yanı ise, daha fazla depolama alanı için birden fazla hesap oluşturulabilmesidir.

Google Drive, OneDrive ve diğer bulut depolama hizmetlerinin tek dezavantajı sınırlı depolama alanı sunmalarıdır. Daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, birden fazla Microsoft hesabına ihtiyacınız olacağını unutmayın. Tek bir hesap üzerinden birden fazla bulut hesabı oluşturmak mümkün değildir. Bu nedenle ilk önce farklı Microsoft hesabının olması ilk şarttır.

Bu yazımızda, web tarayıcısını açmadan ve Windows’un dahili senkronizasyon özelliği ile senkronize etmeden Windows 10 tabanlı bilgisayarınızda birden fazla hesabı kullanma hakkında konuşacağız. Genellikle Windows PC için Google Drive programı aracılığıyla birden fazla Google Drive hesabı da kullanabilirsiniz; bu da Windows’daki OneDrive kullanıcıları için benzer bir şey varsa düşünmenizi sağlar.

Microsoft, kullanıcılarına herhangi bir sorun yaşatmadan doğrudan birden fazla hesap bağlamasına izin vererek mükemmel bir iş çıkardı; Microsoft hesabınızı PC’ye bugüne kadar bağlamadıysanız, birden fazla hesabı bağlama prosedürünü başlatmamıza izin verin:

1. Adım: OneDrive uygulamasını açın ve e-posta adresinizi girin. Bu posta kimliği ideal bir şekilde OneDrive bulut depolama alanına eklemek istediğiniz 1. hesaptır.

Şimdi parolanızı girerek kimliği doğrulayın.

OneDrive bulut hizmetinde birden fazla klasör olabilir, varsayılan olarak senkronize edilecek kök elde edersiniz, ancak belirli bir klasörü de eşitleyebilirsiniz.

Şimdi Onedrive’ı açın, klasörler ve belgeler senkronize edilmeye başlanacaktır.

İkinci OneDrive kimliği ekleme

İkinci OneDrive kimliğini eklemek için şunları yapın.

2. Adım: Görev çubuğundaki Onedrive simgesine sağ tıklayın ve Ayarlar seçeneğini seçin. (Eğer OneDrive uygulamasını sildiyseniz buradan tekrar indirin.) Ayarlar penceresi açılacaktır.

3. Adım: Hesap sekmesine geçin ve daha sonra Hesap ekle seçeneğine tıklayın.

Şimdi, ilk Microsoft Kimliğini eklediğiniz gibi aynı işlemi uygulamanız gerekecek. Adımları tamamlandıktan sonra, Windows 10 bilgisayarınızla senkronize edilen kimlik bilgilerine sahip olacaksınız.

Tüm adımları doğru bir şekilde uyguladıktan sonra, Dosya Gezgininde OneDrive hesabını göreceksiniz.

Senkronizasyon güncellemelerini kolayca görev çubuğunda görebileceksiniz, ki bu yine harika bir seçenektir.

Birden fazla OneDrive hesabı eklerken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bize haber verin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir