ContaCam: Bilgisayarı video gözetim sistemine dönüştürme programı

ContaCam, web kamerasını güvenlik kamerası olarak kullanmak için bilgisayarınızda video gözetim sistemi oluşturmayı sağlayan ücretsiz bir programdır. Bu uygulama bir web kamerasını özel uyarılarla hareket algılama kamerasına dönüştürebilir. Kamera görünümünde alanı izleyebilir ve hareketi algıladığında otomatik olarak kayıt başlatabilir. Kaydedilen web kamerası videoları daha sonra AVI veya Flash video olarak kaydedilebilir. Ayrıca, videoyu bir FTP sunucusuna yükleyebilir veya e-posta ile gönderebilirsiniz. ContaCam ayrıca sabit aralıklarla hareketsiz görüntüler yakalama yeteneğine sahiptir ve uzaktan erişilebilen küçük resim geçmişi günlüğü oluşturur.

ContaCam, video gözetimi dışında, manuel kayıt ve isteğe bağlı kayıt zamanlaması için bir DVR görevi görebilir. ContaCam, özelleştirilebilen algılama bölgeleri, anlık görüntü düzenleme, çeşitli video ayarları, algılama zamanlaması, ağa dayalı akış, ses kaydı ve benzeri dahil birçok gelişmiş yapılandırma seçeneğini destekler. ContaCam Web kameralarını, WDM, DV ve diğer cihazları destekleyebiliyor.

ContaCam

ContaCam ücretsiz video gözetim sistemi, PC kullanıcılarının video yayınlarını izlemelerine yardımcı olmaktadır. ContaCam video gözetim uygulaması tarafından çok sayıda işlevsellik ücretsiz olarak sunuluyor. ContaCam’ı çeşitli kameralardaki görüntüleri izlemek ve kaydetmek için kullanabilirsiniz.

ContaCam, Windows XP’den Windows 10’a kadar her şeyi çalıştıran bir bilgisayara kurulabilir. Yükleme işlemi karmaşık değildir: ContaCam yükleyicisini aşağıdaki bağlantıdan indirin, çalıştırın, kurulum sihirbazının talimatlarını takip edin.

Dosya menüsünden bir tarama seçeneği belirleyerek bağlı fotoğraf makinenizi / cihazlarınızı algılamaya başlayabilirsiniz. Kullanılabilen seçenekler arasında, tekli tarama ve Tiff / PDF / E-postaya tarama seçeneği bulunur. Kamera algılanırsa, kayıt anında başlatılabilir.

Web kamerasını güvenlik kamerası olarak kullanma

Başlangıç olarak, ContaCam’ı indirip ayarlamanız gerekir. Çalıştırıldıktan sonra Capture (Yakala) menüsüne gidin ve ardından gözlem başlatmak istediğiniz kamerayı seçin. Yeni pencerede, kameradan canlı bir akış göreceksiniz, burada anlık görüntü çekebilir veya ses ve videoyu manuel olarak bir dosyaya kaydedebilirsiniz.

Hareket tespiti gözetimi bunlardan en iyisidir ve 24 saat kayıt ile de tercih edebilirsiniz. Temel ayarlar altında fotoğraf makinenize bir isim verin ve buna karşılık gelen web arayüzünü de özelleştirebilirsiniz.

Parlaklık, kontrast, renk tonu, doygunluk, gama, arka plan ışığı, yakınlaştırma, pozlama, kaydırma, kaydırma, ışıklandırma ve tercihlerdeki kamera giriş görüntüsünü ters çevirebilirsiniz. Diğer ayarlar, ağ arabirimi akışında seçenekler sunan Ağ menüsü ve AVI dosyalarının birleştirilmesi ve günlüğe kaydetme seçeneklerini yönetme olanağı sağlayan Araçlar menüsü de dahil olmak üzere, ana arayüzde bulunan açılır menülerden yapılandırılabilir.

Kayıtların kaydedileceği dosya biçimini MP4 ve AVI olarak da seçebilirsiniz. Dosya kaydetme süresi de ayarlanabilir ve minimum disk alanı yüzdesi de seçilebilir. Boş disk alanı düşükse veya kamera klasörü boyutuna ulaşılırsa daha eski kayıtlar otomatik olarak silinecek şekilde bir kamera klasörü boyutu sınırı belirleyebilirsiniz.

ContaCam 7.5.0 indir

ContaCam web kamerasını güvenlik kamerasına dönüştüren ücretsiz video gözetim sistemi uygulaması Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan ContaCam son sürümü indirin.

Windows için ContaCam 7.5.0 indir (17MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir