Cooler: Android ve iPhone için filmden GIF yapma uygulaması

Viral GIF’ler bir TV şovu veya film popülerliği için bir ölçü haline geldi. Kotalı bir sahne, unutulmaz bir diyalog veya sadece mükemmel bir reaksiyon mükemmel GIF olabilir. Elbette, bir film veya TV şovundan bir GIF oluşturmak o kadar kolay değildir, özellikle de Netflix’te izliyorsanız. Netflix bir ekran görüntüsü almanıza izin vermiyor; bu nedenle, video yakalamak ve GIF formatına dönüştürmek imkansız. Cooler ile tanışın; Bir TV şovundan GIF’ler oluşturmanıza olanak tanıyan iOS ve Android için mevcut basit bir ücretsiz uygulamadır. Uygulama olağanüstü akıllıdır. Bir GIF oluşturmak için şovu izlemeniz gerekir. Uygulama, TV şovunu dinleyen, onu ve geçerli klibi tanımlayan ve sizin için yakalayan Shazam benzeri bir özelliğe sahiptir.

Android ve iOS için filmden GIF yapma uygulaması

Cooler uygulamasını Android ve iPhone telefonunuza indirin. Yalnız Android sürümü yapım aşamasındadır. Bu nedenle şimdilik sadece iPhone cihaza indirebilirsiniz. Yakın zamanda, Android sürümü eklenecektir.

iPhone için Cooler uygulamasını indirin.

Takip ettiğiniz şovları seçin. Uygulama kurulduktan sonra TV’nizi veya bilgisayarınızı açın ve en sevdiğiniz şovu oynatın. Ortadaki ayı düğmesine dokunun ve şovun sesini dinleyin.

Uygulama, şovu algılar ve yakaladığı klibi gösterir. Quick GIF (Hızlı GIF) düğmesine dokunun.

Ardından, GIF olarak kullanmak istediğiniz klip bölümleri arasından seçim yapabilirsiniz. GIF’e metin eklemek için üstteki metin düğmesine hafifçe dokunun.

İşiniz bittiğinde, GIF’i Facebook’ta veya Twitter’da paylaşabilir veya cihazınıza kaydedebilirsiniz. IOS 10’daysanız, GIF Fotoğraflar uygulamasında oynatılamaz ancak iOS 11 kullanıyorsanız GIF oynatılır. GIF kalitesi mükemmeldir. Oldukça kısa, yaklaşık 2-3 saniye, bu yüzden kalite çok iyidir.

Uygulamanın sınırlamaları

Cooler sınırlı sayıda gösteriti destekliyor. Game of Thrones, The Walking Dead, Stranger Things, Westworld, Arrow gibi popüler olanları destekler. Bu nedenle, oluşturabileceği GIF’lerde sınırlıdır. Shazam benzeri şov algılama özelliği, metin özelliği kadar harikadır, uygulamanın algılanan sahneden otomatik olarak diyalog girmesi için bir seçeneği olmalıdır. Şovlar için verilen altyazıların serbestçe bulunması zor değil. Uygulama, her zaman yeni şovlar eklediklerini iddia ediyor. Sevdiğiniz TV şovlardan, filmlerden ve dizilerden GIF oluşturmak için güncellemeleri beklemeniz gerekmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir