CopyTrans HEIC: Windows için HEIC/HEIF Dosyasını Açma Programı

CopyTrans HEIC for Windows, HEIC ve HEIF görüntü dosyalarını açmayı sağlayan ücretsiz bir programdır. HEIC dosyasını açmak için tasarlanmış olan ilk ücretsiz program diyebiliriz. Çünkü bu anlamda pek çok inceleme yapmama rağmen hiç denk gelmedi. CopyTrans HEIC ile artık kolayca Windows bilgisayarda HEIC ve HEIF dosyalarını açmak mümkündür.

HEIF (High Efficiency Image File Format), JPG veya PNG gibi yaygın görüntü formatlarından daha fazla depolama alanına sahip görüntüler ve görüntü dizileri için nispeten yeni bir formattır. Apple, iOS 11 ve Mac OS High Sierra’da HEIF için destek sundu ancak format için dahili destek olan tek önemli araç oldu.

HEIF’in kullandığı iki yaygın uzantı .heif ve .heic‘dir. Apple tek görüntüler için .heic uzantısını ve görüntü dizisi dosyaları için .heics kullanır. Bunlar Apple cihazlarında iyi görünse de, Windows’da hiç görüntülenmiyorlar. Örneğin, Windows bilgisayara bir iOS cihazdan fotoğrafları aktarırsanız bu dosyaları görüntülemek mümkün olmuyordu. Ama şimdi, CopyTrans HEIC ile hiç dert etmeye gerek yok. Kolayca Windows bilgisayarda Apple HEIC/HEIF fotoğrafları açın.

Windows için CopyTrans HEIC

CopyTrans HEIC for Windows, Windows işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda .heic formatını destekleyen ücretsiz bir Windows uygulamasıdır. Şu anda destek .heic ile sınırlı ancak geliştirici CopyTrans gelecekteki sürümlerde .heif biçiminde de destek eklemeye söz verdi.

CopyTrans HEIC for Windows indir

Programın sağladığı özellikler;

  • Windows bilgisayarda HEIC ve HEIF fotoğraflarını görüntüleme.
  • Çevrimdışı HEIC’den JPEG’e dönüştürme.
  • HEIC fotoğraflarını önizleme ve yazdırma.
  • MS Office’e HEIC fotoğraflarını ekleme.

Yapmanız gereken tek şey, CopyTrans HEIC for Windows indirip çalıştırın. Windows Gezgini’nde .heic resim önizlemelerini görebilmeniz için format desteği sisteme eklenir. Yükleyici, HEIC görüntülerini JPEG görüntülerine dönüştürmek için kullanabileceğiniz Dosya Gezgininde yeni bir menü seçeneği ekler.

HEIC görüntülerini Microsoft Word veya Microsoft PowerPoint gibi Microsoft Office uygulamalarına entegre etmek için yetenekler ekler ve .heic görüntüleri için yazdırma seçeneklerini de etkinleştirir.

İpucu: XnView kullanıyorsanız, XnView 2.42 sürümü ile HEIF dosyasını görüntülemek için eklenti desteği sunuyor. XnView HEIF eklentisini yükleyebilirsiniz.

CopyTrans HEIC for Windows indir

CopyTrans HEIC for Windows, Windows bilgisayarda HEIC dosyasını açma programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

CopyTrans HEIC for Windows indir (9 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir