DayZ: Dünyanın en acımasız zombi oyununda nasıl hayatta kalacaksınız?

DayZ, sizi zombilerle dolu çorak topraklara düşüren, birkaç araçla donatan ve hayatta kalabileceğinizi görmek için zorlayan çok oyunculu bir oyundur. DayZ, askeri simülatör oyunu Arma II için mod yazılım modifikasyonu olarak başladı. Arma II ile aynı mekaniği kullanıyor fakat oyunculara hayatta kalabilecek oyunun geniş açık dünyasını sunuyor.

Bohemia Interactive tarafından geliştirilen, acımasız, tavizsiz ve zorlu olarak tanımlanan bir oyundur. Steam üzerinden satın alabileceğiniz, sizin için her şeyi zorlaştıran etkileyici bir oyundur. Arkadaşlarınızla veya tek başınıza acımasız zombi dünyasında hayatta kalmanız gerekiyor.

DayZ oyununun oynanışı

DayZ’deki asıl hedefiniz hayatta kalmaktır. Oyundaki zombiler, sıradan zombilerden farklı olarak hızlı, şiddetli ve çeviktir. Geniş mesafelerde takip ederler ve silahınız ile daha fazlasını öldürmeniz gerekir. Zombilerin bir cisimle gönderilmesi, dikkatlerinin sizden uzak tutulmasına yardımcı olur, ancak zombiler mesafeleri hızlıca kapatabilir ve salıncaklarınızı kolayca atlatabilir.

DayZ oyununda hayatta kalmak için besin ve temiz su şarttır ve hayatta kalabilmek için onlar ve diğer kaynaklar için temizlik yapmanız gerekir. Şehirler süpürme fırsatları sunuyor, ancak zombiler gece gündüz akın ediyor. Oyun kullanımı Arma II’nin gündüz / gece döngüsü ve görünürlüğünüz kısıtlı olduğu için işler çirkinleşebilir.

DayZ, bir çok özelleştirme içermektedir. Arıtılmış su ve yiyecek maddelerinden radyolara ve aletlere kadar her şeyi hazırlamak için öğeler toplayabilirsiniz. Karakterinizi kişiselleştirme, hayatta kalmak için yaşamsal öneme sahiptir. Örneğin, daha büyük sırt çantaları, daha fazla eşya tutmanıza ve yelek düşmanlara karşı koruma sunar.

Dayz, Arma II’nin motorundan üretildiğinden oyun güzelliğinin çoğunu paylaşıyor. Bununla birlikte, Arma II’nin optimizasyon sorununu da paylaşıyor. Oyun, orta ve alçak uçlu bileşenlerle donatılmış bilgisayarları zorunlu hale getirebilir, ancak grafikler güzeldir. Dokular hem tam ışık hem de gece yarısı keskin görünüyor. Çevresel unsurları ve zombileri hırlamalarını birleştirerek ürkütücü bir ortam oluşturuyor.

DayZ, sürükleyici bir oyundur ve ortamı çok beğenilmektedir. Mevcut en iyi zombi simülatörlerinden biridir. Optimizasyon sorunları, bazı PC oyuncularının oyunun benimsenmesini engellemektedir.

DayZ oyununu satın alın (Steam)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir